Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

jumbojumbo120

Нова тема - Кутия за gaming със закупени вече карта и процесор

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля ви за мнение за следното:

Имам закупени от Щатите видеокарта и процесор.

Не го очаквах, защото исках целия билд да си е от България, но малко ме изненадаха (меко казано!) и това променя нещата..

Процесорът е i5-4670 (без к)

Видеото е GB GV-N780OC-3GD

Моля да ми кажете какви да са останалите компоненти? Особеното е, че не искам SSD и не държа на особено големите хардове . Монитор също имам

Благодаря ви много и сори, ако това дублира миналата ми тема донякъде, но прецених, че така ще е по-чисто, вместо да разводнявам предходната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не го очаквах, защото исках целия билд да си е от България, но малко ме изненадаха (меко казано!) и това променя нещата..

Моля да ми кажете какви да са останалите компоненти? Особеното е, че не искам SSD и не държа на особено големите хардове . Монитор също имам

Благодаря ви много и сори, ако това дублира миналата ми тема донякъде, но прецених, че така ще е по-чисто, вместо да разводнявам предходната.

Не сте казали бюджет затова научквам...

BB код:

GB P85-D3 /LGA1150

2X4G DDR3 1600 A-DATA

1TB Seagate SV35.5 ST1000VX000 7200 64MB SATA 3

CM N600 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU

PSU FORTRON AURUM S 500

Обща стойност - 596.86 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Бюджет? Имате ли предпочитания за дъното, тоест дали да бъде с повечко разширителни слотове, дали да има вграден Wi-Fi и т. н.? Предпочитания за кутията - голяма, малка или още по-малка? Не искате SSD, но и малък HDD би ви свършил работа следователно логичния избор е SSD! Отговорете на тези въпроси за да можем да ви помогнем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мониторa с кaквa резолюция е, дa не стaне тaкa тaзи хубaвa кaртa дa бездействa?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет? Имате ли предпочитания за дъното, тоест дали да бъде с повечко разширителни слотове, дали да има вграден Wi-Fi и т. н.? Предпочитания за кутията - голяма, малка или още по-малка? Не искате SSD, но и малък HDD би ви свършил работа следователно логичния избор е SSD! Отговорете на тези въпроси за да можем да ви помогнем.

Сложен въпрос!

Ами не знам какъв бюджет да сложа.

Първоначално за цялата система мислех да отделя към 1800 лева. Сега, след като двата най-скъпи компонента ги имам, ясно е, че няма да пръсна толкова пари..Ако приемем, че и тогава картата беше около 700 лева плюс около 500 за процесора, общо 1,200 лв, та до 1800 лв. остават 600 лв.

Ако речем, че това е лимита, читави компоненти ли ще мога да взема за тия пари или трябва още да отделя?

Иначе..HDD може да е 500 ГБ, ще ми стигне. Кутията искам да бъде на първо място добре проветрива, за да не се спаряват компонентите. Не знам това чудовище gtx 780 колко градуса отдава, но тостер си имам и ми седи в кухнята.. :shy11:

За дъното - не държа на Wi-fi специално. Ако има приличен звук обаче, ще е супер, заради игрите.

Според мен важното е да не се правят компромиси с различните компоненти с идеята да се спестят едни 5-10 лева, щото това после излиза солено..

Мониторa с кaквa резолюция е, дa не стaне тaкa тaзи хубaвa кaртa дa бездействa?

Поддържа 1080p.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Със скъпа рам CL8.Със изгодна рам CL9.Със изгодна рам CL9 и не толкова добра кутия.Третият вариант е напълно задоволителен ако не си супер претенциозен. Може да се спести и някой лев от харда ама не е много смислено (за 12 лв. си отива половината).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със скъпа рам CL8.Със изгодна рам CL9.Със изгодна рам CL9 и не толкова добра кутия.Третият вариант е напълно задоволителен ако не си супер претенциозен.

мерси! Както винаги си супер отзивчив и точен!

Захранването на ръба ли е или е доволно достатъчно :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам това:

Крайна цена 665,12 лв.

Само качествени компоненти отговарящи на досегашните ти покупки: геймърска кутия с много добри показатели и визия, нов модел качествено захранване със златен сертификат, дъно с всякакви екстри и сравнително добро вградено аудио(ако искаш да се насладиш максимално на звука от игрите и не само е наложително да си закупиш дискретна аудио карта), стабилен и тих HDD и читава рам.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е над необходимото и като мощ и като качество но реших да ти сложа модулно. Може да се смени със по-евтино ако искаш.http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_780_OC/24.htmlhttp://www.goldfries.com/images/hwreviews/2013/cmv550s/v550s_02.jpg 

мерси! Както винаги си супер отзивчив и точен! Захранването на ръба ли е или е доволно достатъчно :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е над необходимото и като мощ и като качество но реших да ти сложа модулно. Може да се смени със по-евтино ако искаш. 

не, както казах някъде по-горе, искам останалите чаркове да са качествени и не търся тънкото орязване оттук-оттам за 5-10 лв

Със скъпа рам CL8.Със изгодна рам CL9.Със изгодна рам CL9 и не толкова добра кутия.Третият вариант е напълно задоволителен ако не си супер претенциозен. Може да се спести и някой лев от харда ама не е много смислено (за 12 лв. си отива половината).

Още един въпрос - въпросните 600 лв подходящ лимит ли са за поддържането на видеото и процесора? ВИждам, че всичките ти предложения са в рамките на сложения от мен лимит, за което мерси, но смяташ ли, че в тоя бюджет е истината?

Малко ми е неясен въпроса, ама питам, щото дилемата ми е следната: явно, че ми се освободиха пари, но пък от друга страна не искам да се изсилвам излишно, само щото са ми останали някакви кинти (ясно е, че винаги може и още нещо да се замени с по-добър вариант, но търся някакъв баланс)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма да има клок, няколко харда и SSD та според мен B85 чипсет е достатъчен.Реално единствено в дъно може да се налее още някой лев иначе първото предложение си е ОК.Намирам го за излишно но ако парите не са проблем - ASUS H87M-E.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.с кутията е личен избор но бих ти препоръчал Define защото е невероятно тиха . това е от опит :)

http://nikem-bg.net/cart/51161p1r50236p1r47591p1r50099p1r49180p1rf.html

п.с кутията е личен избор но ако си фен на тишината ти препоръчвам Define сериите на Fractal Design . мога да кажа от личен опит че почти не се чуват :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PSU CM V650S /650W GOLD FD DEFINE R4 WHITE W/WINDOW п.с кутията е личен избор но бих ти препоръчал Define защото е невероятно тиха . това е от опит :)http://nikem-bg.net/cart/51161p1r50236p1r47591p1r50099p1r49180p1rf.htmlп.с кутията е личен избор но ако си фен на тишината ти препоръчвам Define сериите на Fractal Design . мога да кажа от личен опит че почти не се чуват :)

И аз ти препоръчвам Define на фд! С точно тази от линка съм и мога да кажа, че е много тиха.. има фан контролер и е със страхотен дизайн. Струва си парите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден, извинявам се на автора и на всичке че ще ви питам тук относно една конфигурация , но мисля че няма смисъл да правя нова тема поради причината че съм пуснал тема по доло и съм съобщил че ще си взимам чак юни конфигурация и такаа..Значи искам да ви питам отностно тази конфигурация тъй като надвишик бюджета от 900 лева и изрязах от рамта и захранеане и добавих по-хубаво дъно и кутия със собственно захранване , ето и конфигурацията , ако може мнения и препоръки.пс: това дъно избрах защото мисля да добавям повече компоненти в бъдеще. <a href="http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=7626">ASROCK Fatal1ty B85 Killer, B85, DDR III 1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, LGA1150</a> 147,06 лв.<br/> <a href="http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=6717">INTEL CORE i3-4340, 3.60GHz, 4MB, BOX, LGA1150</a> 265,47 лв.<br/> <a href="http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=1074">ADATA 4GB DDR III 1600</a> 62,63 лв.<br/> <a href="http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=428">SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003</a> 99,53 лв.<br/> <a href="http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=7998">SAPPHIRE 2048M R7 265 DUAL-X DDR5 PCI-E 3.0 /BULK/</a> 271,30 лв.<br/> <a href="http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=7625">COOLER MASTER K380, with 500W PSU</a> 112,05 лв.<br/> <BR/><b>Крайна цена 958,04 лв.</b>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно може да вземеш много по-евтино дъно с H81 чипсет или най-евтиното с B85 с 4 слота за RAM, ако имаш намерение изобщо някога да ползваш повече от 16GB. На това кои точно екстри ще му ползваш, особено с тоя процесор? PALIT 2048M GTX750Ti StormX Dual PCI-E 3.0 e малко по-добра от R7 265. Забележи, че именно Palit StormX Dual съм дал, а не други модели 750Ti, които не са фабрично клокнати и са малко по-бавни от 265.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...