Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Въпрос отностно продаване на апартамент?

Препоръчан отговор

Добър вечер колеги :)Искам да попитам, значи 3-ма наследника на един апартамент има. 2-ма от тях искат да продадат апартамента, а 3-тия наследник не иска да го продава, такъв случай какво може да се направи? Майка ми има най-голям дял от апартамент/а 50 % , тя не иска да се продава апартамента, но другите 2-ма наследника с по 25 % искат да продадат апартамента. Въпроса ми е, може ли да се продаде апартамента , след като 3-тия наследник не е съгласен да се продаде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер,колега!

Според мен не може,мисля че и тримата трябва да го искат (да са на едно мнение)!

Все пак,нека някой по компетентен от мен да ти каже,какво може да се направи,и какво не може да се направи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добър вечер колеги :)Искам да попитам, значи 3-ма наследника на един апартамент има. 2-ма от тях искат да продадат апартамента, а 3-тия наследник не иска да го продава, такъв случай какво може да се направи? Майка ми има най-голям дял от апартамент/а 50 % , тя не иска да се продава апартамента, но другите 2-ма наследника с по 25 % искат да продадат апартамента. Въпроса ми е, може ли да се продаде апартамента , след като 3-тия наследник не е съгласен да се продаде?

Майка ти дава половината пари от стойността на апартамента на двамата и ги изгонва от апартамента.Остава си на нейно име чрез нотариус и предаване на сумата на другите двама наследници. После ти го прехвърля на теб и ще си имаш със сигурност къщичка, ако някога жена ти те изгони, или избяга с чужд мъж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майка ти дава половината пари от стойността на апартамента на двамата и ги изгонва от апартамента.Остава си на нейно име чрез нотариус и предаване на сумата на другите двама наследници. После ти го прехвърля на теб и ще си имаш със сигурност къщичка, ако някога жена ти те изгони, или избяга с чужд мъж!

Въпроса е там, че на нея не искат да го продадат!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По закон тези двама наследници трябва да предложат на майка ти да изкупи техните дялове. Проблем ще е ако тя не иска или не може да наплати дяловете им.

P.S. Няма - не искат, такъв е закона, а има и най-голям дял от имота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, много за помощта :)  Значи без нейния подпис, няма как да се продаде апартамента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, много за помощта :)  Значи без нейния подпис, няма как да се продаде апартамента.

не

без нейно съграсие няма как да се продаде

друг е въпроса че другите двама собственици могат да си търсят правата по съдебен ред и да искат съдебна делба

в този случай ако не постигнат спогодба помежду си на някакъв етап от делото имота отива на публична продан, продава се и парите се поделят съобразно дяловете на съсобствениците

ако майка ти иска да купи дяловете на съсобствениците си а те не искат да и ги продадат втория вариант със съдебната делба за нея е по-изгоден защото  може да иска възлагане, т.е. съдът да постанови тя да наплати дяловете на другите по направената от вещо лице справедлива пазарна оценка на имота 

По закон тези двама наследници трябва да предложат на майка ти да изкупи техните дялове. Проблем ще е ако тя не иска или не може да наплати дяловете им.

P.S. Няма - не искат, такъв е закона, а има и най-голям дял от имота.

това е в случай когато един от съсобствениците продава само своята идеална част от имота - тогава той е длъжен първо да предложи на съсобственика си да му изкупи дела на същата цена за която има купувач

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не

без нейно съграсие няма как да се продаде

друг е въпроса че другите двама собственици могат да си търсят правата по съдебен ред и да искат съдебна делба

в този случай ако не постигнат спогодба помежду си на някакъв етап от делото имота отива на публична продан, продава се и парите се поделят съобразно дяловете на съсобствениците

ако майка ти иска да купи дяловете на съсобствениците си а те не искат да и ги продадат втория вариант със съдебната делба за нея е по-изгоден защото  може да иска възлагане, т.е. съдът да постанови тя да наплати дяловете на другите по направената от вещо лице справедлива пазарна оценка на имота 

това е в случай когато един от съсобствениците продава само своята идеална част от имота - тогава той е длъжен първо да предложи на съсобственика си да му изкупи дела на същата цена за която има купувач

Реално погледнато и двамата собственици продават идеална част - едва ли са ползватели и по тази причина (предполагам) искат продажбата на жилището. Но явно нещата са по-сериозни и без адвокат няма да се размине.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално погледнато и двамата собственици продават идеална част - едва ли са ползватели и по тази причина (предполагам) искат продажбата на жилището. Но явно нещата са по-сериозни и без адвокат няма да се размине.

точно така

всеки продава своята идеална част при една евентуална продажба

но никой не може да продаде без другия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В апартамента живеят на майка ми, майка й и брат й. Но апартамента е доста голям, затова искат да го продадат, но майка ми не е съгласна с това решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В апартамента живеят на майка ми, майка й и брат й. Но апартамента е доста голям, затова искат да го продадат, но майка ми не е съгласна с това решение

Тук малко не се вързват нещата - как при това положение, майка ти има най-голям дял?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук малко не се вързват нещата - как при това положение, майка ти има най-голям дял?

Значи баща й "дядо ми" , почина миналата година март месец , тогава майка ми ходише да оправя документите за разделянето на апартамента, след като ги е попълнила тя и всички други работи, най-голям дял са й дали на нея. Незнам как точно, но на документа пише, че тя има 50 % от апартамента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като наследниците по сребърна линия са трима, всеки наследник има по 1/3 идеална част от наследството. Няма как единият да има по-голям дял за сметка на другите наследници. Има нещо нередно, огледайте си добре документите, защото нещата може да се окажат не точно така както ги мислите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като наследниците по сребърна линия са трима, всеки наследник има по 1/3 идеална част от наследството. Няма как единият да има по-голям дял за сметка на другите наследници. Има нещо нередно, огледайте си добре документите, защото нещата може да се окажат не точно така както ги мислите.

не знаеш как е купен имота и какви прехвърлителни сделки са извършвани с него така че не можеш да коментираш кой какъв дял от имота има

друг е въпроса че при наследство 1/2 от наследствената маса получава преживелият съпруг и другата половина се дели по равно между всички наследници /преживял съпруг и деца в техния случай/

п.п. и линията е съребрена

среброто е съвсем друга бира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще погледнем документите, ще пиша какво точно пише на тях!

Лека вечер 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знаеш как е купен имота и какви прехвърлителни сделки са извършвани с него така че не можеш да коментираш кой какъв дял от имота има

друг е въпроса че при наследство 1/2 от наследствената маса получава преживелият съпруг и другата половина се дели по равно между всички наследници /преживял съпруг и деца в техния случай/

п.п. и линията е съребрена

среброто е съвсем друга бира

Ами така се получава когато информацията се дава - на час по лъжичка и има неясноти в нея. Иначе за линията си права.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така се получава когато информацията се дава - на час по лъжичка и има неясноти в нея. Иначе за линията си права.

той питаше дали един имот може да се продаде без съгласието на един от съсобствениците

отговора е не

това е

въпроса е изчерпан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...