Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет,

Наскоро се сдобихме със женски йеменски хамелеон на около една година. Питането ми е специално за това, как да се храни правилно, защото разбрах за два коренно различни начина. Първият е този, който ми казаха в магазина от който взех животинката. Там ми казаха, че по 5-6 щуреца + още други неща (ягоди, зеле и т.н.) на ден са си О.К. В нета обаче виждам, че пише да се храни с 2-3 щуреца през ден...

Въпроса ми е дали някой е гледал хамелеон и как го е хранил. Има ли някъде упътване за правилното хранене на тези животинки. В момента хамелеона си е идеално - виси на един клон на бенджамина :D , но не знам дали в дългосрочен план този начин на хранене няма да и навреди. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Интересен въпрос :) И аз бих искал да разбера, обмислям в далечното бъдеще и аз да си взема хахах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и само със щорци да си се храни, хубаво е и витамини и калций в магазините ги продават. Животното свикне ли с живи щурци после ще е трудно да се захранва с други. Докато е малко може да му давате по 3 на ден, като порасне може и по 6-7, може и наистина през ден или два, няма да умре :) и задължително да има вода при него, най-добре е помпа която се върти непрекъснато.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така докато е малко е хубаво да му даваш разнообразна храна ,за да може да свикне  всичко да яде.  Аз имам  2 игуани, вярно ,че няма много аналог с  хамелеона , но все пак.   Първата ми игуана  допуснах фаталната грешка  да и давам    разнообразна храна   свиваща се до 10-тина  15 вида растения.  Като поотрасна на около две годинки се оказа доста злоядо и категорично отказва да се храни с  нови новости.   Женската пък от своя страна е  страшно прасе, яде от всичко по много,  дори ми бе опасла едно от цветята вкъщи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...