Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Reaper

Въпрос относно почистването на кутията на PC

Препоръчан отговор

Здравейте, имам приятел, който си беше купил pc. А кутията я е почиствал с мокри кърпички (сещате се обирал е прахта с мокри кърпички), и се оплака от това че  след време мокрите кърпички оставяли гадни следи по цялата кутия, та пита дали тези петна могат да бъдат премахнати по някакъв начин ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сухи кърпички да пробва :) Компютър се чисти с въздух а не със мокри кърпички !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сухи кърпички да пробва :) Компютър се чисти с въздух а не със мокри кърпички !!

Това е ясно, но дали има някакъв по- лесен начин (или въобще някакъв начин) за отстраняването на тези петна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, като се започне внимателен опит с по - агресивни почистващи препарати.

Т.е. според степента на захабяване:

- сапунен разтвор

- обикновени домакински препарати

- спирт

- обезмаслители

- абразивни препарати за почистване

Както казах - "пипа" се внимателно и с акъл!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютър се чисти с въздух а не със мокри кърпички !!

Четете ли въпроса преди да отговорите? Хардуера се чисти с помоща на въздух под налягане.

А кутията я е почиствал с мокри кърпички

И аз използвам мокри кърпи, но домакински. В нашия магазин се продават два вида за кухня и баня, тези за баня май са малко по агресивни.

И двата вида чистят перфектно, за финал избърсвам с мека памучна кърпа.

По този начин освен КУТИИТЕ на техниката, почиствам и таблото на колата, и разни други гладки повърхности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четете ли въпроса преди да отговорите? Хардуера се чисти с помоща на въздух под налягане.

И аз използвам мокри кърпи, но домакински. В нашия магазин се продават два вида за кухня и баня, тези за баня май са малко по агресивни.

И двата вида чистят перфектно, за финал избърсвам с мека памучна кърпа.

По този начин освен КУТИИТЕ на техниката, почиствам и таблото на колата, и разни други гладки повърхности.

Някои мокри кърпички оставят следи след почистване и то то доста неприятни. Почистването им става с един от гореописаните от мен варианти, но внимателно и имайки се предвид повърхността!!!! Сухата кърпа е задължителна след всяка процедура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами предадох му, каза че е пробвал с препарат за стъкла и до колкото разбрах се е получило 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, като се започне внимателен опит с по - агресивни почистващи препарати.

Т.е. според степента на захабяване:

- сапунен разтвор

- обикновени домакински препарати

- спирт

- обезмаслители

- абразивни препарати за почистване

Както казах - "пипа" се внимателно и с акъл!!!!

Аз НЕ бих препоръчал спирт, както и абразивни препарати.

- Спиртът може да нанесе поражения върху покритието (боя, лак и т.н.) За пример ще дам, как след почистване със спирт един познат си свали лака от корпуса на лаптоп, а друг си заличи надписите.

Точно на спирта в някой кърпички може да се дължат и петната.

- Абразивните материали 100% ще я свършат тая работа. Те за това се и ползват...

- Сапунът също може да остави бели следи.

Препоръчвам препарата за стъкла (без спирт/alcohol) + памучна кърпа. А ако няма петна, може и само влажна кърпа.

Аз ползвам една домакинска, която навлажнявам като си избърша 2-3 пъти последователно ръцете в нея. Подсушаването след забърсване има голям ефект върху цялата работа. Също така е хубаво, това да се прави при изключена система, ако работим с влага!

Ако петната не се премахнат чрез почистване, ми хрумват следните варианти:

- Спрей/боя и едно бързо освежаване на кутията.

- Самозалепващо фолио (има много интересни варианти - с метален ефект, мат, карбон, хром и разни други) Линковете ги дадох от първия сайт в гугъл. Има и много други  - и по-добри и по-скъпи, като автомобилното фолио с което се облепя екстериора на автомобилите.

- и т.н.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз НЕ бих препоръчал спирт, както и абразивни препарати.

- Спиртът може да нанесе поражения върху покритието (боя, лак и т.н.) За пример ще дам, как след почистване със спирт един познат си свали лака от корпуса на лаптоп, а друг си заличи надписите.

Точно на спирта в някой кърпички може да се дължат и петната.

- Абразивните материали 100% ще я свършат тая работа. Те за това се и ползват...

- Сапунът също може да остави бели следи.

Препоръчвам препарата за стъкла + памучна кърпа. А ако няма петна, може и само влажна кърпа.

Аз ползвам една домакинска, която навлажнявам като си избърша 2-3 пъти последователно ръцете в нея. Подсушаването след забърсване има голям ефект върху цялата работа. Също така е хубаво, това да се прави при изключена система, ако работим с влага!

Успех!

В препаратите за стъкла основната съставка е спирт... Поне в тези, които съм ползвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В препаратите за стъкла основната съставка е спирт... Поне в тези, които съм ползвал.

Има и такива на спиртна основа, затова трябва да се внимава. Благодаря за уточнението, ще се коригирам! Дори и да има ще е в ниско процентно съдържание, а аз говорех за чистия спирт, но и малко да е пак може да навреди.

Аз в момента имам 3, два от които са без спирт, а третият не мога да разчета, че е скъсан етикета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...