Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с рутера..

Препоръчан отговор

Здравейте!Искам да ви попитам как мога да си настроя рутера..Понеже ми преинсталираха компютъра и още тогава се изтриха настройките от компютъра,но писах тук и ми помогнахте да го оправя..Но след време интернета започна да прекъсва имаше за около 20тина минути и след това спираше.И когато го изключвах и включвах си имаше..Пратихме го на ремонт веднъж след това и втори път и казаха,че на рутера всичко му е ок. Но сега дори не мога да вляза в онази страница за да си направя настройките на рутера ..Марката му е dlinkgo by D-link GO-RT-N 150 ..Не знам колко добре го обясних,но се надявам някой да ме е разбрал :D Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интернет фирмата, какво казва по въпроса? Все пак може да има проблем с кабел-а.

На Wifi или с кабел ползваш от рутера?

Ами те казват,че не било от тях и поради тази причина го дадох на сервиз понеже е в гаранция и 2та пъти казаха,че работи..Рутера го свързвам с компютъра и вече останалите устройства (лаптоп,телефон..) чрез wifi 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И проблема се наблюдава на всички компютри/техники едновременно, така ли?

Ами аз не мога да вляза в страницата,за да направя настройките..Всичко си е свързано нали,но все едно няма интернет,а в същото време изписва,че има..И дори да се свържа с връзката пак е така..Сега не съм пробвала,но понеже и първия път беше така и сега мисля,че е същото,защото пак не можех да отворя страницата на рутера 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПРоверете на кой адрес отговаря страницата на маршрутизатора. За целта ползвайте команда ipconfig в командния прозорец. Адреса който отговаря на Default Gateway е страницата за интерфейса му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПРоверете на кой адрес отговаря страницата на маршрутизатора. За целта ползвайте команда ipconfig в командния прозорец. Адреса който отговаря на Default Gateway е страницата за интерфейса му.

Да,знам..Но не става.Не иска да ми отвори страницата..стои си бяло и нищо не излиза 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,знам..Но не става.Не иска да ми отвори страницата..стои си бяло и нищо не излиза 

Говорете с доставчика да не би да са ограничили достъпа до интерфейса (често го правят с цел неопитни потребители да не бъркат къде не им е работа, или пък просто от мерки за безопасност).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесният начин да проверите дали причината е в рутера е като махнете кабела и го включите директно в компютарът.

обаче ако интернетът е към IP-то на рутера какво правим?

Дени Жекова,пробвай ресет на рутера - по корпуса трябва да има малка дупчица,натисни с нещо и задръж 10-12 сек. и после пробвай да влезеш в настройките му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

обаче ако интернетът е към IP-то на рутера какво правим?

Дени Жекова,пробвай ресет на рутера - по корпуса трябва да има малка дупчица,натисни с нещо и задръж 10-12 сек. и после пробвай да влезеш в настройките му.

Сменяме мас адреса на компа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички !! Сега ще пробвам да го рестартирам,а адреса на компютъра как и на какъв да го сменя :)

Много благодаря на всички !! Сега ще пробвам да го рестартирам,а адреса на компютъра как и на какъв да го сменя Публикувано изображение

След като го задържах при рестартирването се получи и ми отвори страницата,много благодаря Публикувано изображение Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване