Премини към съдържанието
Wofty

Мишката ми замръзва за няколко секунди през период от време.

Препоръчан отговор

А за да я оправя обикновено трябва да я изключа и включа отново. Мишката е A4-Tech X6-90D 1000hz. Не знам какъв е проблема. Имам още една "обикновена" мишка за има-няма 15 лева и де-факто тя работи по-добре. Мине ли горе-долу половин-един час употреба и започва... Мърдам я, лагва за 2 секунди и се "телепортира" там където би трябвало да отиде... ама без лага.

Търсих ли търсих в гугъл, не намерих човек с такъв проблем. Имах една друга мишка, друга марка и модел, ама все същото. Пак 1000hz и пак насича през известно време.

Това е проблем който направо ме ВБЕСЯВА до степен "Хълк ЧУПИ". МОЛЯ ВИ СЕ, ДАЙТЕ НЯКАКЪВ СЪВЕТ.

П.С. Всички мишки са с USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чува ли се звука на Plug/Unplug в момента, в който прекъсне и се оправи..? Питам, защото моята мишка Logitech M90 така правеше и се го обяснявах с прекъснаване някъде по кабелът или защото се разхлабяше в усб порта. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си температурите,сканирай за вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чува ли се звука на Plug/Unplug в момента, в който прекъсне и се оправи..? Питам, защото моята мишка Logitech M90 така правеше и се го обяснявах с прекъснаване някъде по кабелът или защото се разхлабяше в усб порта. :speak:

Не, не издава никакъв звук.

Също така нямам вируси, а температурите се съмнявам да са високи заради една мишка...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С настолна или мобилна машина си?

Пробвал ли си други мишки да свържеш на същият порт, за да видиш дали проблемът остава? Защото, ако е така, то най-вероятно на мишката ѝ има нещо,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С настолна или мобилна машина си?

Пробвал ли си други мишки да свържеш на същият порт, за да видиш дали проблемът остава? Защото, ако е така, то най-вероятно на мишката ѝ има нещо,

Настолен съм! Да, както съм написал по-горе имам една евтинка мишка която няма никакви проблеми, както и друга 1000hz мишка която правеше същите номера. Пробвал съм във всички портове, не само свободните а и съм сменял тези в които вече има нещо включено...

Аз си мисля, че целият проблем идва от факта. че мишката(ите?) са 1000hz. Има ли някакъв начин да го намаля на може би 750? Или изобщо...

А, да - мишката си има драйвър, но уви този драйвер е само и единствено за настройка на многото й бутони. Вече дори не го ползвам тъй като е просто похабено, макар и малко, място на машината ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Настолен съм! Да, както съм написал по-горе имам една евтинка мишка която няма никакви проблеми, както и друга 1000hz мишка която правеше същите номера. Пробвал съм във всички портове, не само свободните а и съм сменял тези в които вече има нещо включено...

Аз си мисля, че целият проблем идва от факта. че мишката(ите?) са 1000hz. Има ли някакъв начин да го намаля на може би 750? Или изобщо...

А, да - мишката си има драйвър, но уви този драйвер е само и единствено за настройка на многото й бутони. Вече дори не го ползвам тъй като е просто похабено, макар и малко, място на машината ми.

Това с херците (Hz - Hertz) не го разбирам... В първият момент си помислих, че става дума за DPI...?

Пробва ли въпросната мишка на друг компютър (приятел), например? Ако да и отново има проблем, то най-вероятно ѝ има нещо на мишката, защото е малко вероятно да имате еднакъв ``хардуерен проблем`` (?). Ако ли не, пробвай и кажи какво е станало. ;)

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с херците (Hz - Hertz) не го разбирам... В първият момент си помислих, че става дума за DPI...?

Пробва ли въпросната мишка на друг компютър (приятел), например? Ако да и отново има проблем, то най-вероятно ѝ има нещо на мишката, защото е малко вероятно да имате еднакъв ``хардуерен проблем`` (?). Ако ли не, пробвай и кажи какво е станало. Публикувано изображение

Бладитата например си имат софтуер за херците,ама едва ли е от тях.

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Бладитата например си имат софтуер за херците,ама едва ли е от тях.

Не го знаех това, колега и затова се учудих какво има в предвид потребителя, дали не е объркал едното с другото. Мерси за разяснението! Публикувано изображение

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен същото...спира да се мърда курсора,а аз си движа мишката и след това виждам курсора там дето съм го преместил след 3-4 секунди.Някой път даже ми спира и не действа нито скорола,нито се мърда.В нас имам 3 мишки,които като ги включа в лаптопа всичките не действат пък на майка ми действат и 3те.На лаптоп съм,ъпдейтнал съм всички драйвери и пробвах и 3те мишки в 3те усб порта и нищо.Когато го рестартирам всичко се оправя и след 20-30мин пак....След 2-3 дена мога да ви дам точен модел на мишките. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си мисля, че е заради репорт рейт-а... Мишките с по-нисък рейт (херца) изглежда нямат проблем. Или поне не съм срещал.

Съжалявам за двойният пост, но ДЪРЖА да отбележа, че разполагам с УСБ клавиатура и слушалки които са минали през всички дупки, включително тези в които е седяла мишката. Нито клавиатурата нито слушалките някога са прекъсвали, освен когато е нямало ток... Дори в момента слушалките са "забити" в порта в който първоначално се срещнах с проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко и какви USB устройства имаш включени едновременно? Тества ли мишката на друга машина? Пробва ли да забраниш на Уина да ги изключва, за да пести енергия? Изключи и Hibernation-а.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко и какви USB устройства имаш включени едновременно? Тества ли мишката на друга машина? Пробва ли да забраниш на Уина да ги изключва, за да пести енергия? Изключи и Hibernation-а.

Включени са само клавиатура и слушалки. Мишката работи добре на друга машина. Не съм запознат с настройките за пестене на енергия нито пък Hibernation-а. Ако можеш да ме упътиш - благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

control panel > power options

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

control panel > power options

Ами направих това което препоръча. Имам чувството, че не замръзва толкова често, но все пак продължава да се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А със кой драйвър си я подкарал с уиндоуския ли или този на A4Tech?Да нямаш някое процесче товарещо повече!?

Редактирано от rapt0r (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И със стандартния "Уиндоуски" и А4тек дравйвър, все същия... А относно процесите - това беше един от първите ми проблясъци за причина на проблема, но не съм забелязал нищо необикновено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой може да ме упъти какво да правя и евентуално да помогне с проблема го обявявам за компютърен магьосник.

Използвах AIDA64, температурите не са високи. Няколко пъти преинсталирах драйвърите от девайс мениджър - нищо както винаги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом мишката работи на друга машина, а на твоята не, то всичко опира до драйвър. И тъй като си ползвал редица, реално не е ясно кой пречи и прецаква нещата. Аз бих деинсталирал всички драйвъри за USB-тата от device manager-а и след рестарт, да оставя ОС да си избере сама кое да качи, тъй като реално драйвърите вече са в системата. Ако това не помогне, трябва да се рови из форумите за подобен проблем и вероятно ще трябва да търсиш тема за проблем с USB-тата за твоето дъно. Аз имах подобно и в сайта на производителя имаше над 10 драйвъра за USB 3.0, но работещия намерих в един форум...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намирам нищо свързано с драйвъри в сайта на производителя на дъното ми... Моделът е ECS G41T-R3. 

А това е сайтът им. http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/index.aspx?MenuID=0&LanID=9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! И аз имам същия проблем, или подобен. Аз смених 3-4 оптични мишки (с кабел) вече, но всички, дори и чисто нови започват да прекъсват за момент, чува се звука за премахване на USB и после свързване и пак работи, дразнещо е когато играя игра, иначе за другото се трае. Пробвах мишките и на друг компютър, въпроса е там, че на другия си работят перфектно, даже подарих едната и вече си я ползват с години без проблем. После си взех безжична мишка и изненада - работи без никакви проблеми на моя компютър, ползвам си я вече година. Да, обаче ми подариха една геймърска мишка (с кабел), която страшно много ми харесва, за игра ми е супер! След седмица обаче и тя започна да прекъсва по същия начин. Не ми се вярва да е прекъснат кабел, защото колкото и да мърдам кабела не се прекъсва връзката, а когато мишката сама си прецени. Въпроса е, че нямам никакви проблеми с USB-тата, каквото и да свържа чрез тях към компютъра, си работи безпроблемно. Някой има ли идея какво се случва, пробвах и с нови драйвери, може и аз да не вдявам нещо...  :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.