Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютърна конфигурация за игри

Препоръчан отговор

Здравейте,

Решил съм да си купя нов компютър. Разгледах доста от предложените конфигурации във форума от последните 7-8 страници. Ценовия диапазон за цялата компютърна конфигурация ( само компютър без монитор / мишка / клавиатура / тонколонки ) е до 2000 лева. За момента съм се спрял на следните компоненти. Оставя ми да избера само рам памет и видео карта. За рам паметта не съм сигурен кое е по-добре 2х4GB или 1х8GB. Относно видеото не съм сигурен кое е по-добро за игри. Така, че съм отворен за предложения. Единственото условие, което имам е като играя конфигурацията да не е много шумна, тъй като компютъра ще е на около 30-50см от главата. Също така не държа конфигурацията да има опция за клокване тъй като това би я направило по шумна.

INTEL XEON, E3-1231V3 QUAD, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

ASROCK H97M PRO4, H97, DDR III 1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, LGA1150

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003

SEASONIC Захранване SS-620GB Bronze, 620W

COOLER MASTER N300 Black, USB 3.0, w/o PSU

LG DVD-RW GH24NSB0 DVD RW SATA BLACK       

Крайна цена 918,83 лв.

Благодаря Ви предварително!!!

PS: Не се притеснявайте да споделите и други конфигурации ако смятате че могат да бъдат взети за сходна сума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смени дъното с ASROCK H97 PRO4. 2x4 е по-добре. Дъното разполага с 4 слота, та може да си спокоен. 1x8 се слага, ако дъното има само 2 слота за РАМ памет. За видеокарта GTX 770 или R9 290 Tri-X OC. За оставащите пари се взима по-добра кутия и едно SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Благодаря на Нико_ за помощта и съветите които ми даде. Конфигурацията на която се спрях е :   GIGABYTE H97-D3H, H97, DDR III, VGA, DVI, HDMI, M.2 Conector, SATA Express, LGA1150  INTEL XEON, E3-1231V3 QUAD, 3.40GHz, 8MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh  KINGSTON 2 x 4 GB DDR III 1600 HyperX FURY   GIGABYTE 2048M GTX770 N770OC-2GD DDR 5 PCI-E 3.0  FRACTAL DESIGN Core 3000 USB3.0, BLACK, w/o PSU  SEASONIC Захранване SS-620GB Bronze, 620W  LG DVD-RW GH24NSB0 DVD RW SATA BLACK    SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003     Въпроса ми е свързан с cabel management-a ако си поръчам от съответния магазин всичките части и ги помоля да ми го сглобят дали ще оправят кабелите? Някой ако има инфо ще съм благодарен да го сподели. Благодаря Ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване