Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ограничаване на дебитна карта

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам карта Maestro , но до колкото разбрах може да се плаща с нея сметки по интернет в България, като лицето което ще осъществява плащането му е нужно двата номера на картата.

С цел по-голяма сигурност може ли да си огранича картата само до теглене на банкомат, без да може да се плаща в интернет? Защото не мисля че е проблем някой да ми запише номера на картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам карта Maestro , но до колкото разбрах може да се плаща с нея сметки по интернет в България, като лицето което ще осъществява плащането му е нужно двата номера на картата.

С цел по-голяма сигурност може ли да си огранича картата само до теглене на банкомат, без да може да се плаща в интернет? Защото не мисля че е проблем някой да ми запише номера на картата.

Питайте банката-издател, тя ще има най-точната информация. Но за плащане през интернет ви трябват 3 номера: номера на картата, датата на валидност и кода за сигурност (CSC,CVV, CVV2). И защо смятате трите кода могат лесно да се разберат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Това май няма как да стане. В банката може да си поръчаш "SMS известяване". Така при всяко теглене от картата ще получаваш съобщени на телефона. 

....

. И защо смятате трите кода могат лесно да се разберат?

Само да имаш телефон с камера и за тридесет секунди ще ти снима двете страни на дебитната кара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това май няма как да стане. В банката може да си поръчаш "SMS известяване". Така при всяко теглене от картата ще получаваш съобщени на телефона. 

Само да имаш телефон с камера и за тридесет секунди ще ти снима двете страни на дебитната кара.

И точно за 10 секунди мога да блокирам картата и да оспоря транзакцията

П.П. А и кой би бил толкова неразумен да даде картата си на някого

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти да, ама всеки може ли? 

Ето случка. Отива някой човек(пенсионер) до магазина на пазар. Идва момента за плащане на касата, вади картата, и младата касиерка  казва: "Момент да проверя за валидността  на картата". Тика картата под рафта за пет секунди и после казва "Всичко е наред може да продължите".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С карта Maestro, до колкото знам може да се плащат сметки само чрез epay (регистрация чрез банкомат), а и такава карта няма код за сигурност, тоест CVV2 или поне моята няма и само с номера на картата и валидност нищо не можеш да направиш... Мисля, че може да се ограничи картата да не може с нея да се плаща дори чрез epay, но за подробности към банката издател. Ако има нужда от кредитна карта, след регистрация на картата в epay може да се направи виртуална кредитна карта и в нея да се прехвърлят колкото пари е нужно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване