Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преминаване от Android на iPhone

Препоръчан отговор

Здравейте.

Тези дни се замислих, за какво всъщност използвам смартфона си и стигнах до заключението, че вместо да гледам към LG G3, има по-голям смисъл да премина на iPhone. Просто не ползвам 7/8 от функциите на Android и реших, че няма смисъл. Плюс това, имам Android таблет, което до голяма степен обяснява нещата (ползвам повечето функции от него). Обаче не съм запознат особено много с iOS и имам доста въпроси, които ме вълнуват, преди да си взема iPhone. Започвам:

Мога ли да си качвам MP3/FLAC музичка от PC-то, не да я купувам от iTunes?

Има ли приложение Spotify за iOS?

В какъв формат снима видеото iPhone?

Мога ли да споделям съдържание от iPhone към Smart TV през DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Di или Miracast?

Има ли вариант за някакъв Weather Widget или подобно приложение с нотификации?

Има ли синхронизация на контактите с Facebook?

Има ли смисъл от jailbreak и нарушава ли се гаранцията?

И тъй като работя в Техномаркет - US или UK iPhone е по-добре да си взема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да си качвам MP3/FLAC музичка от PC-то, не да я купувам от iTunes? - Разбира се че можеш.

В какъв формат снима видеото iPhone? MOV

Мога ли да споделям съдържание от iPhone към Smart TV през DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Di или Miracast?  Не. Само през Apple TV може да споделяш.

https://www.apple.com/bg/appletv/

Има ли вариант за някакъв Weather Widget или подобно приложение с нотификации? ни идея

Има ли синхронизация на контактите с Facebook? ни идея, не го ползвам за това.

Има ли смисъл от jailbreak и нарушава ли се гаранцията? Няма смисъл. Иначе гаранцията се нарушава ако остане без възможност за рестор през iTunes тогава ще разберат че е имал джел и гаранцията отпада. Тия устройства не се развалят или поне при мен не са се разваляли а имам доста минали през мен.

И тъй като работя в Техномаркет - US или UK iPhone е по-добре да си взема?  избора е твой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Тези дни се замислих, за какво всъщност използвам смартфона си и стигнах до заключението, че вместо да гледам към LG G3, има по-голям смисъл да премина на iPhone. Просто не ползвам 7/8 от функциите на Android и реших, че няма смисъл. Плюс това, имам Android таблет, което до голяма степен обяснява нещата (ползвам повечето функции от него). Обаче не съм запознат особено много с iOS и имам доста въпроси, които ме вълнуват, преди да си взема iPhone. Започвам:

Мога ли да си качвам MP3/FLAC музичка от PC-то, не да я купувам от iTunes? - да, но малко по-трудно, от колкото си свикнал

Има ли приложение Spotify за iOS? - да

В какъв формат снима видеото iPhone? - mov, гледа се с QuickTime

Мога ли да споделям съдържание от iPhone към Smart TV през DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Di или Miracast? - не, освен ако не си закупиш съответното устройство

Има ли вариант за някакъв Weather Widget или подобно приложение с нотификации? - не, нямаш widget. Ще имаш ралични приложения за време, но не и такова, което да седи директно на дисплея и да показва времето.

Има ли синхронизация на контактите с Facebook? - да, чрез апки от типа SyncMe.

Има ли смисъл от jailbreak и нарушава ли се гаранцията? - нарушава се гаранцията , а поне за мен няма смисъл от джейл.

И тъй като работя в Техномаркет - US или UK iPhone е по-добре да си взема? - изборът е твой - не съм виждал разлика между двете.

при положение обаче , че имаш таблет с андроид не виждам смисъл да мигрираш към iPhone , тъй като синхронизацията между двете ОС не трудна, да не говорим,ч е част от нещата, с които си свикнал са невъзможни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вариант за някакъв Weather Widget или подобно приложение с нотификации? - имаш огромен избор от приложения за времето, с каквито искаш нотификации и какво ли не...въпрос на избор е

Има ли синхронизация на контактите с Facebook? - да, има

И тъй като работя в Техномаркет - US или UK iPhone е по-добре да си взема? - аз лично предпочитам американчетата, защото много по-малко ядове ми дават и до сега американски апарат не е ходил за подмяна по какъвто и да е повод, докато тези от Англия не могат да се похвалят със същото...но колегата ти каза, че е въпрос на избор

Отговорих ти на това, което колегата не беше.

Ако ще мигрираш, обаче, изчакай месец, защото излиза новия модел на Айфон и сега ще се набуташ една шапка пари за предпоследния модел.

Първата година ще те заболи малко кредитната карта, защото качествените приложения са платени.

Като наваксаш с полезните и предпочитани от теб покупки, нататък доста години ще си ги ползваш с кеф и без да се налага често да вадиш пари.

Но има 5-10 приложения, които са доста скъпи (над 20-25 евро), но все пак зависи за какво ще използваш най-вече Айфона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да уточним тази част - ще го ползвам за разговори (ясно), браузване, социални мрежи, музика, снимки и видео заснемане. Идеята ми е, че в момента имам телефон с един тон функции, които въобще не ползвам, но те пък ми ползват батерията. Другото, което ме дърпа далеч от андроида е, че всичко е супер . . техническо и излишно усложнено. Преди бях със Symbian и ми беше комфортно - всичко беше на един тъч разстояние, не ми се е налагало да търся 20 минути нещо толкова тривиално като настройки за нещо си. Ще изчакам следващия iPhone, защото се надявам на по-голям екран от 4 инча. Сега имам 4 инчов андроид и е некомфортно малък за писане. Намира ли се въобще в България AppleTV и колко струва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намира ли се въобще в България AppleTV и колко струва?

около 200 лева е.

Намира се естествено стига да решиш да си купуваш.

Ама не си мисли че е само за да споделяш съдържание от iPhone. Там що канали са особено ако имаш джел.

Моето е apple tv2 с джел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички продукти на Епъл ги има, вкл. и Тв.

Около 200 лева беше поне по спомен.

Едит: Сори за дублажа, ама с колегата заедно сме писали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но съм чел из нета,че appletv не работи без Mac или друг апълски компютър.

Кое не му работи !!!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...