Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гейминг конфигурация до 1020 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте! Мисля да купувам ново PC за гейминг.
Ще го ползвам предимно за едни от най-новите игри (на High настройки естествено) и видео-обработка.

Избрал съм компоненти и чакам Вие да изкажете мнение или да промените някой от тях, за да се възползвам максимално добре от бюджета си (около 1020 лв. - може и някой друг лев отгоре).

Intel - i5-4460 3.2 GHz

Palit - GTX750 Ti StormX 2GB

ASRock - H81M-VG4

CoolerMaster - B500W

Western Digital - 1TB Blue

GoodRAM - 8GB DDR3 1600 MHz

Raidmax - ALTAS RMX-ALT

Благодаря предварително! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така смятам, че е по-добре:

Обща стойност: 1 035,99 лв. Може да вземеш i5-4460 от plesio.
Така получаваш по-добро дъно, по-добро захранване и по-хубава кутия. Видеокартите са равни. В някои R7 265 е по-добра, в други 750TI.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така смятам, че е по-добре:

Обща стойност: 1 035,99 лв. Може да вземеш i5-4460 от plesio.
Така получаваш по-добро дъно, по-добро захранване и по-хубава кутия. Видеокартите са равни. В някои R7 265 е по-добра, в други 750TI.

Значи... реших да направя така. Рамта и кутията ще ги запазя същите. Иначе като цяло коя карта е по-добрата? :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи... реших да направя така. Рамта и кутията ще ги запазя същите. Иначе като цяло коя карта е по-добрата? :rolleyes:

Аз лично бих взел радеона. Ето ти сравнение. А кои точно игри ще играеш ако не е тайна? Щото това изречение, най нови игри на макс настройки за тези пари ми се струва малко........ Крайсис 3 ще го докараш до 20-25 фпс със това,а това не ми се струва кой знае колко добро за игра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е 750TI аз бих взел PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G. R7 265 си остава добрата стара 7850-ка. Както ти казах, някои игри ще вървят по-добре на 265-ката, други ще вървят по-добре на 750TI. Но да кажем, че са равни. 750TI е по-хладна, по-тиха и в idle и в load, не и пука особено какво е захранването (само 60W е) и няма нужда от външно такова. За себе си бих взел 750Ti. И за кутия вземи N300 или ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3. Тази Raidmax от еМАГ не е лоша, но не е по-добра от N300 или от Enermax-a.

Дъното разполага с 2 слота за РАМ, та е желателно паметта да е 2x4 за двуканален режим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Мисля да купувам ново PC за гейминг.

Ще го ползвам предимно за едни от най-новите игри (на макс настройки естествено) и видео-обработка.

Ако добавиш още 1000 лв. ще можеш да играеш най-новите игри, на макс настройки...естествено. ;)

Иначе с този бюджет - трудна работа. Само видеото ти ще удари поне 8 стотака, ако искаш макс настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако добавиш още 1000 лв. ще можеш да играеш най-новите игри, на макс настройки...естествено. ;)

Иначе с този бюджет - трудна работа. Само видеото ти ще удари поне 8 стотака, ако искаш макс настройки.

Под макс имах предвид High настройки. Не се изказах правилно. Иначе не ми е от голямо значение - важното е да не забива (че с моя сегашния лаптоп се измъчих) :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване