Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се прави бас филтър?

Dvigatel

Препоръчан отговор

Здравейте! Може ли някой подробно да ми обясни как се прави бас филтър и  какви елементи се ползват. Трябва ми за суб буфер от уретба Сони Генези. Съпротивлението на буфера е 6 ома. Моля ви... Помогнете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Може ли някой подробно да ми обясни как се прави бас филтър и  какви елементи се ползват. Трябва ми за суб буфер от уретба Сони Генези. Съпротивлението на буфера е 6 ома. Моля ви... Помогнете!

Ето малко инфо по въпроса:

http://www.electronics-tutorials.ws/filter/filter_2.html

http://www2.ece.ohio-state.edu/~anderson/Outreachfiles/AudioEqualizerPresentation.pdf

http://sim.okawa-denshi.jp/en/CRlowkeisan.htm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, да се спретне "бас филтър", не е толкова просто ,особено с вашите знания.

По добре, помолете някой от форума да метне няколко формули и симулации, и  да го изработи.

Разбира се, ще са нужни още параметри на говорителя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кои други параметри на говорителя  ви трябват за да ви ги дам. :D  Знам, че не е толкова просто колкото изглежда на клипчетата и написано в сайтове, но мисля да опитам защото свързвам буфера да работи като тон колона и не ми харесва особено. Имам предвид, че го ползвам с  моята уретба която е без суб буфер и го включвам като тон колона. Затова ми трябва такъв филтър за да мога да включвам  сигнала към едната колона(суб буфера), а другата да си работи нормално. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре.За да се почне пресмятане на това нещо "филтър",трябва да се знаят:

Re на говорителя

импеданса му

Мощност

Честота на срез.

Това са минимални изисквания.

За по пълен анализ трябва да му се намерят т. н."T/S" параметри.

Като, ако не са налични се измерват с лабораторна апаратура.Върша това нещо , с достатъчна точност.Моля, пишете едно лично да не пълним форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Филтри в магазините за електронни компоненти, има всякакви и хич не са скъпи.

За да сътворите свой такъв и то качествен, то ще ви трябват сериозни познания по електротехника и математика, както и даста свабадно време и здрави нерви!!!! 

Не си причинявайте излишни главоболия!!!! :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях да си намеря схема в интернет и вече си направих. Благодаря ви, че се опитахте да ми помогнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване