Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация за обработка на снимки

Препоръчан отговор

Здравейте! Бихте ли ми казали пълна конфигурация за обработка на снимки с 8GB RAM и 16GB RAM. Игри няма много да играя за това, ако е възможно ми предложете някоя що годе хубава, но да не е геймърска видео карта. Цената не е от значение :-) . Благодаря Ви много пледварително!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уточнете цената,защото това 

Цената не е от значение :-) 

разкрива неподозирани възможности за предложения извън нормалното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е от мен, тиха конфигурация с голямо SSD от серията 730 на Интел. Двата вентилатора са отпред за кутията:

Обща стойност - 2 000.69 лв. с ДДС

За 16ГБ памет, сменяме тази с G.SKILL 2x8 RipjawsX 1600M C9 F3-1600C9D-16GXM и се получава това:  количка.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е от мен, тиха конфигурация с голямо SSD от серията 730 на Интел. Двата вентилатора са отпред за кутията:

1. по-добре два SSD (за ос и скрач диск отделни)

2. По-добре повече памет и по-малък диск (SSD)

3. 2TB са излишни, 1ТБ е напълно достатъчен, всеки професионалист ще пази снимките си на външни носители (NAS, cloud)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. по-добре два SSD (за ос и скрач диск отделни)

2. По-добре повече памет и по-малък диск (SSD)

3. 2TB са излишни, 1ТБ е напълно достатъчен, всеки професионалист ще пази снимките си на външни носители (NAS, cloud)

1. ?

2. ?

3. OKПубликувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. ?

2. ?

3. OKПубликувано изображение

1. Потърсете какво е скрач диск за програми като фотошоп

2. за да обработвате големи изображения с много слоеве, паметта, необходима на графичните програми може да е много голяма. Повечето съвременни програми имат като минимални изисквания 8 ГБ памет

Когато се предлага конфигурация за специфична дейност трябва много задълбочено да се изучи начина на работа на приложенията за тази дейност

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Потърсете какво е скрач диск за програми като фотошоп

2. за да обработвате големи изображения с много слоеве, паметта, необходима на графичните програми може да е много голяма. Повечето съвременни програми имат като минимални изисквания 8 ГБ памет

Когато се предлага конфигурация за специфична дейност трябва много задълбочено да се изучи начина на работа на приложенията за тази дейност

1. Г-н Нинов, като че ли евентуално знам за какво говорите(пишете) и от там и питанките.

2. Споделете вашия личен опит по тази точка - ще е полезен за зрителите!

Трябва да се знае, а не тепърва да се изучава.

Поздрави и лека вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Г-н Нинов, като че ли евентуално знам за какво говорите(пишете) и от там и питанките.

2. Споделете вашия личен опит по тази точка - ще е полезен за зрителите!

Трябва да се знае, а не тепърва да се изучава.

Поздрави и лека вечер!

1. Виртуална памет, специфична за програмите. Понеже замества реална памет е добре да е колкото се може по-бърз диск. И да не е системен

2. PSD файл, 20 мегапиксела/16 бита, два слоя (втория от Perfect Effects) = почти 500 мегабайта. Когато се зареди фотошоп е повече от щастлив ако може да задели около 2-3 повече памет само за него. Lightroom също заделя поне 50% от размера като буфер. Така че колкото повече толкова по-добре

П.П. И добрия тон изисква щом се обръщате лично към мен да се представите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Виртуална памет, специфична за програмите. Понеже замества реална памет е добре да е колкото се може по-бърз диск. И да не е системен

2. PSD файл, 20 мегапиксела/16 бита, два слоя (втория от Perfect Effects) = почти 500 мегабайта. Когато се зареди фотошоп е повече от щастлив ако може да задели около 2-3 повече памет само за него. Lightroom също заделя поне 50% от размера като буфер. Така че колкото повече толкова по-добре

П.П. И добрия тон изисква щом се обръщате лично към мен да се представите!

Извинете за "грубия тон", но по нито един от въпросите не сте прав. Но форума не е мястото за обучение, нали?! Вярно, че по портфолиото което разгледах сте гуру така да се каже, но не навсякъде и по всяко време.

П.П. Мисля, че преди време ви се представих и няма нужда да се повтарям.

Поздрави: Жоро

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за "грубия тон", но по нито един от въпросите не сте прав. Но форума не е мястото за обучение, нали?! Вярно, че по портфолиото което разгледах сте гуру така да се каже, но не навсякъде и по всяко време.

П.П. Мисля, че преди време ви се представих и няма нужда да се повтарям.

Поздрави: Жоро

Добре, въпрос на мнение, аз винаги съм готов да приема чуждото стига да е подкрепено с доводи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 14 до сега пусналия темата си е бил камшика и няма смисъл да се пънете да пишете. Няма бюджет и конкретни обяснения какви ще да са тия снимки. Хъскито да удря ключа па  питащия ако прояви интерес ще я отключите пак .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване