Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

овърклок на интел и дъно

Препоръчан отговор

искам дс юи дадете дъно до 85 лева със сокет 1150 pentium g3258 искам да клокна,та също да попитам как се разбира дали дъното позволява клок

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Звучи като: "Искаме да клокваме ама ако може за без пари."

Съмнява ме да намериш ново дъно толкова отключено с такъв бюджет,

но дори и да намериш съм сигурен, че хубав охладител нямаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клок се прави с "Z" дъно , а за 85лв такова няма. Също така ти трябва стабилно захранване и добър охладител на процесора.

Ето пример за такова дъно.  Ако съм объркал нещо нека някой ме поправи. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако става въпрос за охладителя на процесора смятам да ползвам боксовия,но също да добавя и 2 вентилатора към вградените в кутията 12 сантиметрови

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да намериш дъно се съмнявам ,че ще успееш да направиш нещо с стоковия охладител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако става въпрос за охладителя на процесора смятам да ползвам боксовия,но също да добавя и 2 вентилатора към вградените в кутията 12 сантиметрови

Впечатляващо, ще следя с интерес този проект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой хора като автора са скарани с чичко google. :D  Какъв клок с дъно за 80лв., какъв клок с боксов охладител? Нещата отиват към тема "компа сдаде багажа" :help wanted4:

Само за инфо на автора:

Дъно за клок поне 150лв.

Що годе добър охладител 50-60лв.

С 80лв. успех ти желая с начинанието и да се похвалиш с постигнатия резултал.

ПС: Добре е да прочетеш правилата на форума, че това ти е трета тема и тя скоро ще е с ключ(както предните две).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Знаеш ли какво е клок ?

2. Знаеш ли какво е биос и имаш ли представа коя  функция в него за какво е ?

3. Клоквал ли си до сега?

4. От любопитство ли ще клокваш или ти се налага ?

И предложение за дъно от мен  Asrock Z97 PRO4, Socket 1150

Със  твоя скромен бюджет  може да идеш на дискотека и да почерпиш гаджето или да си купиш  дъно колкото да боднеш процесора на него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече има доста клокнали с h81 чипсет този процесор, та може да провереш за http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_6&product_id=6725&sort=p.price&order=ASC&limit=100

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече има доста клокнали с h81 чипсет този процесор, та може да провереш за http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_6&product_id=6725&sort=p.price&order=ASC&limit=100

Това с клока на h81 чипсет не беше ли само на асус и мси дъна или се бъркам? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с клока на h81 чипсет не беше ли само на асус и мси дъна или се бъркам?

И при Асрок и Гигабайт изкараха биоси!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://techreport.com/review/26735/overclocking-intel-pentium-g3258-anniversary-edition-processor

Ето нещо по темата като насока за работа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В stock състояние не е кой знае какво процесорчето, но при клок над 4,4-4,5Ghz се държи доста прилично(на ниво над i3 и почти като i5, даже при еднонишкови изчисления е на ниво i7). Но за такъв клок задължително добър охладител и прилично дъно, че на H81 едва ли ще стане до такива честоти. Ето още едно ревю за сверка intel-pentium-g3258-review

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...

Може да си вземеш евтино дъно h81 и със стоковия охладител 4-4.4 е постижимо. Пробвал съм го лично с asrock b85m-dgs и asrock h81m-gl.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване