Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с инсталация на Windows 7

CitySL

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам следния проблем: извикахаме да преинсталирам един лаптоп, на който да сложа Windows 7. Слагам диска да буутне, но не иска и лаптопа си зареджда нормално. Влязох в биос-а и погледнах за реда на буутване, но всичко е наред. Пробвах с 2-ри Windows, обаче отново същата ситуация. Диска тръгва да върти и след 5-6 сек спира. След неколкократни смени на копията с "джама" показва "Press any key..., но пак проблем. Натискам произволен клавиш, но нищо. И забива така с надписа.. . Копията са нред инсталирал съм ги много пъти и н различни лаптопи и настолни компютри, така че едва ли е от тях. Реших да пробвам с Windows XP SP 3 и с него няма проблем. От какво може да е проблема?

Лаптопа е Asus M51Vseries

CPU T5800

MEmory 2 GB

Video : Radeon HD 3470

Intel Cetrino.

Вариант с изтриване на целия твърд диск не е вариант в момента, защото няма как да сваля толкова информация, а искам да го преинсталирам сега.

Благодаря за вниманието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственото, което ми хрумва в момента е DVD устройството да е тръгнало да се скапва и чете само CD-та. Вероятно не е това проблема, но вече съм виждал подобно нещо на едно място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственото, което ми хрумва в момента е DVD устройството да е тръгнало да се скапва и чете само CD-та. Вероятно не е това проблема, но вече съм виждал подобно нещо на едно място.

... или е от замърсен лазер. Почистващ с дис с почистваща течност и първо един цикъл на почистване, ако не стане от първи път, нов цикъл почистване с допълнителна капка течност. Или минаваш на инсталация от флашка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи си боотваща флашка с това Windows 7 USB/DVD Download tool. Поздрави !

Благодаря ти за помощта. Ще направя и ще пробвам утре. Ехх късмет, а си мислех, че ще мина тънко за 30 мин. работа :) Благодаря на всички за коментарите Ви. Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност.. Отваря ли ти линка ? Защото при мен пише, че файла е бил преместен.

Да и при мен пишеше, че е преместен, но разбрах какво трябва да се търси и го изтеглих :) Благодаря отново!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има проблем при създаването н флашката, може да ползвате Rufus.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има проблем при създаването н флашката, може да ползвате Rufus.

Благодаря ти! Наистина добра програма изглежда Rufus-а, но за щастие няма проблем и флашката стана с по-горната програма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих флашката, обаче в биос менюто за реда на буутване има следните опции: CD/DVD ; Hard Disk ; removiable device или нещо такова и последната опция е disabled. Пробвах да сложа като първи избор това remo.. device, обаче не иска да буутне. Реших да го пробвам и на моята машина, обаче в моя биос имам възможност само да забранявам или не дадено устройства. А нямам възможност да задам кое да е първо. Съответно пак не иска да буутне. А флашката я правих по клип и всичко направих както трябва. Лаптопа е Hp 620 OS: Windows 7. Какво ще предложите? Може аз да бъркам някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от alaptopbuyer
      Здравейте!
      Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.
      Благодаря!
    • от AnnieBro
      Здравейте! От вчера имам изключително разстройващ проблем и той е, че на дънната платка на лаптопа ми се счупи порта за вътрешния ми хард диск и вече лесно може да се каже, че нямам работещ лаптоп - не мога да го стартирам въобще и нямам достъп до изключително важни за мене файлове. Някой има ли представа дали сервиз би могъл да го смени и/или да го оправи по някакъв начин? Защото предполагам смяната на цяла платка ще излезне изключително скъпо (не съм изцяло наясно) и не мога да отделя много голяма сума (200+ лева) в момента. Някой от вас знае ли доверен сервиз в София, който е възможно да се справи с проблема? Чувала съм, че има много измамници по сервизите, които си взимат здрави части от машините за оправяне и ги заместват със стари и/или неработещи и това е също нещо, което искам да избегна. Лаптопът е Acer Aspire 7 и е извън гаранционен от август. Какъвто и отговор или мнение ми дадете, много бих се зарадвала да го чуя!
    • от Annn
      Здравейте,
      Търся съвети за избор на лаптоп с бюджет до около 3500лв  Ще се използва за графичен дизайн, логотип...рисуване с графичен таблет.     Последно гледах Леново Легион, но с по-новите компоненти излизам от бюджета. Трудно ми е да преценя дали ако сложа 64рам, вместо 32 ще е толкова по-значимо в сравнение с това дали графичната карта е Nivida Rtx s 6 или  8 памет... Или предходните на RТХ, също са достатъчно силни.. И колко е осезаема разликата между процесорите Intel i7 10750H/9750H....     *Отделно за екрана не знам какво точно да гледам , освен да е IPS изглежда че и те са с различно качество. На първо време няма да има допълнително монитор.   *Смятам да ползвам Windows 10, и се зачудих дали има съществена разлика между pro/ home освен че pro е по-добре за групови задачи, офиси...
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване