Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Среща с IT екипа на Booking.com - София, 23-24 Авг.

Buljobs.bg

Препоръчан отговор

IT Екипът на Booking.com ще бъде в София по повод YAPC::Europe 2014 и организира среща с всички, които биха желали да научат повече за начина на работа в компанията и да станат част от IT отдела на Booking.com в Амстердам. Не пропускайте възможността да се срещнете с хората зад една от най-големите Perl-базирани уеб системи и да откриете нови кариерни пътища.За повече информация и регистрация:http://www.buljobs.bg/booking/meet-up/booking_sofia.html

За въпроси относно тази публикация: info at buljobs dot bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

IT Екипът на Booking.com ще бъде в София по повод YAPC::Europe 2014 и организира среща с всички, които биха желали да научат повече за начина на работа в компанията и да станат част от IT отдела на Booking.com в Амстердам. Не пропускайте възможността да се срещнете с хората зад една от най-големите Perl-базирани уеб системи и да откриете нови кариерни пътища.За повече информация и регистрация:http://www.buljobs.bg/booking/meet-up/booking_sofia.html

За въпроси относно тази публикация: info at buljobs dot bg

Това хубаво, но бихте ли ми казали как очаквате много кандидати при данъци в Холандия от порядъка на 40-50%?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това хубаво, но бихте ли ми казали как очаквате много кандидати при данъци в Холандия от порядъка на 40-50%?

Capnemo, не очакваме много кандидати, а добри кандидати.На срещата ще има и IT и HR хора от Booking.com, които ще се радват да отговорят и на въпроси като този. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Capnemo, не очакваме много кандидати, а добри кандидати Публикувано изображение

На срещата ще има и IT и HR хора от Booking.com, които ще се радват да отговорят и на въпроси като този.

Не, вие не ме разбрахте. Аз говорех именно за добри кандидати. Просто данъците в Холандия са прекалено високи и при средна заплата за старши позиции от порядъка на 45-55 хиляди годишно и високия стандарт на живот в тази държава (а кандидата трябва да си плаща и квартира) нещата не са толкова прекрасни.

А след като вие си слагате за аватар и име във форума име на компания за подбор на персонал очаквам вие да работите в HR областта и да можете в момента да отговорите на въпроси на интересуващи се :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, вие не ме разбрахте. Аз говорех именно за добри кандидати. Просто данъците в Холандия са прекалено високи и при средна заплата за старши позиции от порядъка на 45-55 хиляди годишно и високия стандарт на живот в тази държава (а кандидата трябва да си плаща и квартира) нещата не са толкова прекрасни.

А след като вие си слагате за аватар и име във форума име на компания за подбор на персонал очаквам вие да работите в HR областта и да можете в момента да отговорите на въпроси на интересуващи се :)

Разбрах ви правилно. Не съм оторизирана да коментирам въпросa. Booking.com извършват подбора на IT персонал сами. Buljobs.bg не е компания за подбор на персонал, а jobs search engine и като такава подпомага единствено информационно кампаниите за България.Относно кампанията за Sofia Meetup, съм на разположение за организационна информация. За всички останали въпроси може да получите отговори директно от екипа на Booking (по имейл или на срещата). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tomas07
      Създадох форма, чрез html, css и php, в която се въвежда текст и може да се прикачи снимка. Проблемът ми е, че не разбирам от php, и не успявам да се справя с проблема. Искам, когато някой прикачи снимка, тя да се запазва в папка. Текста се визуализира в базата данни. Търсих и пробвах, различни варианти, но не успявам. Споделям кода и ще се радвам, ако някой помогне.
      <div class="container-form"> <form action="upload.php" method="post" enctype="multipart/form-data"> <div class="name"> Имена:<br> <input type="text" name="name" value="" size="40" /> </div> <br> <div class="image"> Прикачете ваша снимка! (максимален размер 20МБ)<br> <input type="file" name="image" id="image" size="40" accept="image/*" /> </div> <br> <div class="phone"> Телефон:<br> <input type="tel" name="phone" value="" size="40" /> </div> <br> <div class="email"> Имейл адрес:<br> <input type="email" name="email" value="" size="40" /> </div> <div class="submit"> <input type="submit" name="submit" value="Изпращане" id="submit" /> </div> </form> </div> <?php // Connect to MyQSL $link = mysqli_connect("localhost", "root", "", "my_form"); $link->query("SET NAMES 'UTF8'"); // Check our connection if ($link === false) { die("ERROR: Could not connect. " . mysqli_connect_error()); } $target_dir = "uploads/"; $target_file = $target_dir . basename($_FILES["image"]["name"]); $uploadOk = 1; $imageFileType = strtolower(pathinfo($target_file,PATHINFO_EXTENSION)); // Check if file already exists if (file_exists($target_file)) { echo "Съжаляваме, файлът вече съществува."; $uploadOk = 0; } // Check file size if ($_FILES["image"]["size"] > 20000000) { echo "Съжалявамe, файлът ви е твърде голям."; $uploadOk = 0; } // Allow certain file formats if($imageFileType != "jpg" && $imageFileType != "png" && $imageFileType != "jpeg" ) { echo "За съжаление са разрешени само файлове от тип изображение, JPG, JPEG или PNG."; $uploadOk = 0; } if(isset($_POST["submit"])) { } // Escape user inputs for security $name = mysqli_real_escape_string($link, $_REQUEST['name']); $image_name = mysqli_real_escape_string($link, $_REQUEST['image']); $image = file_get_contents($image_name); $phone = mysqli_real_escape_string($link, $_REQUEST['phone']); $email = mysqli_real_escape_string($link, $_REQUEST['email']); // Insert our data $sql = "INSERT INTO form (name, image, phone, email) VALUES ('$name', '$image', '$phone', '$email')"; // Print response from MyQSL if (mysqli_query($link, $sql)) { echo "<div class='echo-complete'> <div class='echo-text'> Формата беше приета успешно. Благодарим ви.</div></div><br>"; } else { echo "<div class='echo-error'> <div class='echo-text'> ГРЕШКА: Не може да се изпълни $sql.</div></div><br>" . mysqli_error($link); } // Close our connection mysqli_close($link); ?> Моля, не ми споделяйте линкове, от типа "тук е описано" и прочие. Не го разбирам толкова този php, но се налага да го използвам. 🙂
    • от Петър Ангелов
      Здравейте,
      Проблемът е следния - за локален сървър ползвам laragon. Съответно в настройките (до това стигнах по трудния начин - с много четене и чудене) в Apache -> SSL е включено (без него, Хром упорито отказва да отваря локалните сайтове). До тук добре - сега сайтовете работят. Проблемът е следния - всеки път когато отварям даден сайт, през менюто на laragon-а (понеже не помня урл-тата, които съм задал) от www -> съответния локален домейн, се получава така, че laragon-а отваря сайта през http (което води до разни проблеми (ако не включа веднага)) и всеки път трябва да добавям към урл-а ръчно https. Та въпроса е - има ли настройка на laragon-а или на Apache-то в частност, където това може да се промени (разбира се, може да правя редирект на http към https през .htaccess, но това трябва да е за всеки нов сайт, който създавам и ... то си е същата хамалогия)?
    • от BG Telekom
      Здравейте,
      От два дена се занимавам със следният казус:
      В нашата съвсем малка организация имаме един компютър (ще го наричам сървър, понеже са ползва само като такъв), върху който сме пуснали AirControl и Cacti, сътответно с httpd и mysqld. Драмата стана, когато дискът на сървъра се запълни с огромно количесто логове и трябваше да се изтрият тези от mysql, за да освободим място. След това обаче httpd и mysqld не можеха да се стартират поради ред грешки. Преди да отстраня този проблем доста се поизпотих, но накрая реших проблема като update-нах двете услуги с service update httpd и service update mysql-server. Вече имам нормален достъп до Cacti през локалният IP адрес, но естествено не мога да се логна, защото mysql е ъпдейтнат и най - вероятно са се загубили логин файловете.
      Та въпроса ми е. Може ли да се свържат отново Cacti и MySQL, като се запазят/възвърнат данните, които бяха въведени в Cacti преди този проблем? Ползвахме го за мониторинг на рутери и имахме около 100 записа в него.
      При необходимост мога да предоставя лог файлове.
      Благодаря предварително!

Поздрави,
      Борис Недялков.
    • от c3p0
      Ще създам нова MySQL база данни и се чудя кой от многото възможни енкодинги да избера като най-подходящ за кирилица.
      Преди съм бил създал една MySQL база данни с енкодинг: utf8_swedish_ci;
      Преди съм бил създал една MySQL база данни с енкодинг: utf8_general_ci;
      Кой от двата енкодинга е подходящ за кирилица или пък някой друг е по-подходящ?

• от Кристиян Йорданов
      Здравейте,
      Проблема ми е следния искам да направя Cloud в който всеки човек да може да се регистрира и да качва своите файлове обаче да не може другите потребители да виждат файловете на даден потребител. С други думи само той да може да си го вижда моля дайте Totorial или код благодаря ви.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване