Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Забива при инсталация на Windows XP

expteambg2

Препоръчан отговор

Здравейте... Имам следното тъно http://www.asus.com/Motherboards/P5VD2MX/

При опит за инсталиране на Уиндолс ХП както всичко си е на ред забива до тук :

Публикувано изображение

3 часа го чаках и все тук си седи. Мишката си я местя не е напълно забила машината.

Някакви идеи имате ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера голям проблем инсталирах уиндоус после залепих линукс и стана дуал боот  и после при зареждане на уин екс пи имаше рековери конзоле и още нещо то от 3 години е така защото си имам бекъп и само ресторвах до сега , но реших да пробвам тая опция на екс пи и голяма грешка и линукс и уиндоус умряха. Сега дуал боот не мога да направя и уина не щеше да се инсталира гледах гледах имаше 2 3 дяла по 2 3 мегабайта ъналокейтед форматирах ги и тръгна инсталацията на експи . Така , че ви съветвам да експериментирате ако имате друг диск може да пробвате или флашка 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, пробвал ли си втори път да го преинсталираш, за да е 100% сигурно, че винаги забива, а не е нещо еднократно?

Пробвах 3 пъти с различни Уиндолси . Единият беше много "хубав" и все там забива... 

Gangosa Форматирал съм всичко 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте... Имам следното тъно http://www.asus.com/Motherboards/P5VD2MX/

При опит за инсталиране на Уиндолс ХП както всичко си е на ред забива до тук :

Публикувано изображение

3 часа го чаках и все тук си седи. Мишката си я местя не е напълно забила машината.

Някакви идеи имате ли?

Пробвай с друг диск да го инсталираш Windows-a ;) Ако този диск нещо е прецакан/ако е много надраскан може би лазера не може да го чете на определеното място и затова забива.После пиши кажи дали е било от диска ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг диск да го инсталираш Windows-a ;) Ако този диск нещо е прецакан/ако е много надраскан може би лазера не може да го чете на определеното място и затова забива.После пиши кажи дали е било от диска ;)

Пробвах три различни ЦД-та едното беше Ново записан. Аз му направих сефтето :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи и с друг диск не става ? Поне има ли някъв напредък в инсталацията или пак забива на същото място :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под три различни ЦД-та имаш предвид 3 различи физически ЦД-та или три различни дистрибутива на Win-доуса. Питам защото може да е нещо от версията. 

Пробвай с по-нова версия на Win.

Друго за което се сещам е проблем с двърдия диск или партишъна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли с друг релийз на Windows XP ? 

Пробвай да изключиш Lan картата от BIOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под три различни ЦД-та имаш предвид 3 различи физически ЦД-та или три различни дистрибутива на Win-доуса. Питам защото може да е нещо от версията. 

Пробвай с по-нова версия на Win.

Друго за което се сещам е проблем с двърдия диск или партишъна.

За дистрибутива - няма какво да говорим, както се вижда от коментарите трябва да се пробва друг дистрибутив.

За диска мога да  те посъветвам 2 неща:

- Пробвай диска за грешки и bad сектори - най-добре според мен с live cd. Ако има проблем вариантите отново са 2:

1 - хвърляш диска

2 - пробваш да ограничиш записа на счупените сектори или ако началните сектори са ОК правиш нов партишън и на него инсталираш Уиндоуса ( Напр. правиш си C и D, но инсталираш на D)

- Най- лесното за което се сещам е просто да си преточиш данните на външен. Форматираш целия диск и правиш нова (чиста) инсталация.

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване