Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Трябва ми съвет за нов бойлер

Препоръчан отговор

Здравейте.

В къщи имаме стар обемен бойлер, който е от 2000 година. Ако не се лъжа е 120л. Отдолу капака за електрическата част отдавна се счупи, около жиците има ръжда и освен това

бойлера тече слабо. Някои жици са вече изгорели та се наложи да ги сменям с нови, но това е само временно решение - новите и те изгарят. Общо взето бойлера е за смяна -

даже ме е страх като го пускам - понякога хвърчат искри а принципно като пусна вода от мивката в банята някъде от към бойлера се чува странно шумене от към меките връзки. 

Гледам в техномаркет и технополис има обемни бойлери, но са най-различни марки а за някои от тях (като Елдом) в интернет има доста негативни мнения. Предложете ми

хубава марка обемен бойлер. Не ме интересува на вънвен вид как изглежда - важното е качеството. И освен това да има много защити. Бойлера ще се включва САМО когато има човек

в къщи и има вода. При спряла вода никога не пускаме.
Освен това не разбирам от инсталация на бойлер - трябва да го свърже майстор (и то не някакъв псевдо майстор) а човек с опит - къде да потърся такъв? Едва ли от технополиса

ще ми го свържат..
Под инсталация имам предвид не само тръби и меки връзки, но и електрическата част. 
Допълнително инфо: Живея в стар панелен блок с по три апартамента на етаж (не мога да кажа колко стар блок, но е 30+ години). Електрическата мрежа е слаба - като включим

няколко по-мощни консуматора като бойлер+готварска печка+нещо се е случвало да падне бушона...

И само нещо, което забравих да добавя: Отвън до стената на банята точно там където седи бойлера - има гардероб. Може ли новия бойлер да се сложи там и през

дупки в стената да се прекарат меки връзки до тръбите? Ако има такъв вариант - ще предпочета него, защото ако бойлера остане както стария - вътре в банята - при всяко къпане

се вдига пара и влага, която може би прониква до някъде под капаците а ако бойлера е отвън в коридора и по-точно в гардероба - ще си седи постоянно на сухо и няма да се притеснявам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За всички марки бойлери можеш да намериш в нета отрицателни мнения. Аз все пак ти препоръчвам на "Елдом". Струват ми се най-малко проблемни.

Моят кара вече 5-а година. Не ми е създавал проблеми. Сам си го свързах, без да съм "майстор" - и водата, и електричеството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти Теси, вече 4-та година не се е развалил. Даже сега ще си вземем, още един за вилата. Малко по-скъписа, но си заслужават парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви параметри да търся? До колкото разбрах има с емайл и други видове. Кои са най-дълготрайни и с по-хубаво качество на водата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук се внасят китайски бойлери с най-ниското качество (най-ниската цена) и се пишат едва ли не "български". Единственото българско в тях е лепенката(ако има такава). Без значение каква марка пише. Теси се славят като най бързо пробиващи се.

Тенденцията в България е като мине гаранцията не след дълго да теква и водосъдържателя.

И така към въпроса какво да се търси?

Водосъдържателя да е от неръждавейка. Цената се вдига доста но си заслужава.

Мощност поне 3 киловата.

Обем поне 120 литра. Повечето топла вода винаги е предимство.

Да няма електронно управление както и никаква електроника в него. Защитите на всички са еднакви. Терморегулатор и термична защита са в един корпус, като не пречи да се сложи допълнителна термична защита.

След време може кабелите му да се сменят с такива със силиконова изолация 4кв.мм^2.

За качеството на нагревателя може само да се гадае колко ще изкара. И да не е със сух нагревател.

Шума в бойлера може да е от непочистен котлен камък. Но щом ще се сменя целия бойлер не го мисли стария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази дилема за избор на бойлер стоеше и при мен само до преди 2-3 седмици - старият "Елдом", който стана на 12 години, протече!

Много обикалях и се двоумях в избора си! Купих пак "Елдом" от серията "Еврика" със сух нагревател, 2 анодни протектора, емайлиран, вода годна за пиене и пълна / безусловна 5-годишна гаранция!

Инак монтажа си га направи както искаш - няма проблеми за това!

Та:

- "Елдом"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване