Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да попитам понеже аз  съм на  6-месечен договор, уж на изпитателен срок, до 13.09.2014 включително, но съм бременна, а работодателят не знае. Още не съм  представила болнични  никакви. Въпроса ми е  ако  представя болничен за  бременност преди 13.09.2014 , работодателят има ли  право след изтичане  на  договора  да го  прекрати докато съм в болничен? Какво ще  ме посъветвате  да  направя? Шефката  ми  е  голям  идиот аз  работя в един  офис  с  нея и е  някакъв АД. Миналата седмица  имаше  такъв случай в който  едно  момиче  ѝ  каза, че е бременно  без  да  ѝ  представи  болничен,а тя го уволни дисциплинарно. Момичето се  разплака, а  тя най- безцеремонно  ѝ заяви, че ако  иска  да  работи  да цитирам "ликвидира" бебето. Просто не  знам как  да  постъпя. Вече съм в средата  на 3-тия месец, не знам  до  кога  ще  съумея да крия, защото  вече малко  ми  личи, а  трябва да  крия още поне  2 седмици. До  тогава  вече ще съм  в 4-ти месец. А  не зная има ли право след  изтичането  на изпитателния срок  отново  да ми  пусне временен договор или  е  задължена от  закона да  е постоянен? Тя фирмата  не  е нейна,  а  на  един  грък  и с  него  имаме  устна договорка да  ме  остави  да  работя на постоянен договор, но знам ли  го и него. Моля  помогнете  ми кажете  ми   защитава ли  ме  закона или  не? Дайте ми някакъв съвет. МОЛЯ ви!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да попитам понеже аз  съм на  6-месечен договор, уж на изпитателен срок, до 13.09.2014 включително, но съм бременна, а работодателят не знае. Още не съм  представила болнични  никакви. Въпроса ми е  ако  представя болничен за  бременност преди 13.09.2014 , работодателят има ли  право след изтичане  на  договора  да го  прекрати докато съм в болничен? Какво ще  ме посъветвате  да  направя? Шефката  ми  е  голям  идиот аз  работя в един  офис  с  нея и е  някакъв АД. Миналата седмица  имаше  такъв случай в който  едно  момиче  ѝ  каза, че е бременно  без  да  ѝ  представи  болничен,а тя го уволни дисциплинарно. Момичето се  разплака, а  тя най- безцеремонно  ѝ заяви, че ако  иска  да  работи  да цитирам "ликвидира" бебето. Просто не  знам как  да  постъпя. Вече съм в средата  на 3-тия месец, не знам  до  кога  ще  съумея да крия, защото  вече малко  ми  личи, а  трябва да  крия още поне  2 седмици. До  тогава  вече ще съм  в 4-ти месец. А  не зная има ли право след  изтичането  на изпитателния срок  отново  да ми  пусне временен договор или  е  задължена от  закона да  е постоянен? Тя фирмата  не  е нейна,  а  на  един  грък  и с  него  имаме  устна договорка да  ме  остави  да  работя на постоянен договор, но знам ли  го и него. Моля  помогнете  ми кажете  ми   защитава ли  ме  закона или  не? Дайте ми някакъв съвет. МОЛЯ ви!!!!

Докато си в болнични никой не може да те уволни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напускаш работа и хващаш бащата на детето да те издържа. Ако не е в състояние е трябвало да помислите преди това. Шефа ти или шефката ти не са длъжни и нямат никакво отношение към това. Могат да проявят някаква малка толерантност но къде ще им излезе сметката ако се появят едни такива 5-6 като тебе с тези нередовни болнични.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Въпреки че си в пробен период, имаш всички права като работник с постоянен договор, т.е. ако излезеш по майчинство, договорът ти ще се прекрати, когато се върнеш от майчинство...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...