Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова game конфигурация + монитор със стабилен бюджет 2500 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте форумци от kaldata.com!

Тъй като сега съм с компютъра от подписа ми мисля, че му е дошло времето да го пенсионирам и да се сдобия с нов. Ще го използвам преди всичко за игри както някои предишни като Battlefield 4, така и новите които ще излизат- GTA 5, CoD Advanced Warfare, новите от поредицата Assassin's creed, Star Citizen и т.н. тежки игри. Ще искам да ги играя на един монитор с fullHD резолюция 1920х1080р и на максимални настройки. Също така професионално се занимавам с AutoCAD и Solidworks но не мисля да си нося работа за вкъщи така че няма да се ползва за работа.

За конфигурацията:

1. Процесор- зз лично мислих за Haswell Core i5 4690 четири-ядрен (3.5/3.9GHz, 6MB L3, 350MHz-1.2GHz GPU, LGA1150), BOX, но ако имате по-добри предложения ще се зарадвам да ги видя.

2. Рам памет- може би 2х8 GB DDR3 1600MHz ?

3. Видео карта- за нея мислех нещо над 256bit (384?) и над 2 GB... отново се осланям на вашето мнение.

4. Хард дискове- имам си два: 120 GB Samsung SSD EVO 840, 500 GB Western digital Black така че това отпада от конфигурацията

5. Захранване, дънна платка и кутия- нямам никаква идея какви, така че и тук сте вие :)

Да поясня- няма да клоквам нищо защото не знам как, а и не искам нещо да разваля.

Друго което си мислех да направя- има ли смисъл да чакам още година и половина-две докато новия стандарт DDR4 и всичките други неща за него се наложат на пазара? Аз мисля че е прекалено много време а компютъра ми е отчайващо за смяна.

За монитора:

Сега съм с 19" Hanns.G 4:3 който отпред екрана му е напълно матов- не се получават никакви отблясъци ако може и новия да е с такъв екран и за размер мисля 23" или 24" 16:9. Другото което е за монитора може би ще ходя да гледам в магазините какви са, да ги видя пуснати как ще е картината и т.н. все пак ще го гледам постоянно.

Бюджета за всичкото чудо е максимум 2500лв. Ще се радвам да видя всяко едно мнение.

Приятни събота и неделя на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. i5-4690 не си заслужава, понеже за малко отгоре се взима XEON E3-1230V3 или 1231v3, които са същите като i7.

2. По принцип 8ГБ (2x4) ще ти стигнат за всичко, но пък бюджета ти е висок, та спокойно може да сложиш 2x8 или 4x4.

3. 280X (GTX770) ще ти е достатъчна за всички игри на 1920x1080 на максимални детайли с високо fps. Всичко над нея е хвърляне пари на вятъра. (поне за мен) 

4. За захранване препоръчвам PSU SEASONIC SS-620GB BRONZE или PSU SEASONIC SS-750AM BRONZE. Системата няма да преминава 350-400W. За дъно и най-евтиното с B85 или H97 чипсет ще ти свърши работа. GA-B85-HD3 или GIGABYTE GA-H97-HD3. От по-скъпо няма смисъл. Кутията е въпрос на вкус, но препоръчвам CM 690 III ATX BLACK CM 693. Остава и да се избере монитор за 300-400-500 лв, даже ще останат пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите предложение; харесва ми LG монитора който ми предлага AlkatrazBG; ако i7 и XEON са толкова еднакви, защо да не бъде i7 процесора и тези XEON не са ли по-скоро сървърни ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си купиш i7  ще дадеш 100 лева отгоре заради вграденото видео.  Ксеоните са i7  без видео и по-нищо не отстъпват  на тях.  Във игрите са 100% еднакви като производителност. Така или иначе ще си вземеш хубава външна видео карта. Взимаш си широка и удобна кутия със стабилно захранване  и  на тая база после  само сменяш дъно,процесор и памет.Ако инвестираш  едни 20 лева  за един ей такъв охладител  Zalman CNPS90F ще  ти е супер тих компютъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LG 27" 27MP75HM-P Този монитор е със същата матрица като на LG 27MP65HQ-P само, че е с по-красива стойка :) 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ARK | Intel® Xeon® Processor E3-1231 v3 (8M Cache, 3.40

GB H97-HD3 / 1150  на него може да сложиш следните процесори http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4954

Отговора е ,че няма да имаш никакви проблеми със монтажа и работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са ме изпреварили с доста добри предложения, отностно Haswella напълно подкрепям колегата за Xenon , но ако държиш на Ix серията по-скоро вземи Ivy Bridge - http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Tick-Tock - това се отнася за производствения цикъл на интел, при тик имаш нещо по-добро при ток имаш това нещо оверклокнато на по-голяма честота - което е безсмислено.

Отностно алтернативата мога да ти предложа решение на база на AMD:

- CPU FX-8350

- MB ASRock 990FX Extreme9

- ASUS R9 290x 512-bit 4GB/ NVIDIA ROG MARS760-4GD5 512bits - за гейминг на FHD и 3GB са ти достатъчни, но за всеки случай

- 2x8 GEIL Evo Leggera 1866 CL9

- PSU CM Silent Pro M.2 800W/CM Vanguard V850

- Noctua NH-D14

: ) Успех с конфигурацията и дано сме спомогнали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2dumb2beTrue, благодаря за предложението, но мисля да се ориентирам към комбинацията Intel + Nvidia ;)

Изчетох тази тема и останах раздвоен относно качеството на r9 280x:

Предложете заместител на R9 280X

Някой ако има тази карта дали може да каже има ли същите проблеми? Иначе съм се ориентирал към GF GTX 770, 2GB Gigabyte N770OC-2GD, PCI-E 3.0, DDR5, 256bit, HDMI, 2xDVI, DisplayPort за която четох сравняващи статии че уж е по-производителна от R9 280X, но паметта и bit-овете ми идват малко?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2dumb2beTrue, благодаря за предложението, но мисля да се ориентирам към комбинацията Intel + Nvidia ;)

Изчетох тази тема и останах раздвоен относно качеството на r9 280x:

Предложете заместител на R9 280X

Някой ако има тази карта дали може да каже има ли същите проблеми? Иначе съм се ориентирал към GF GTX 770, 2GB Gigabyte N770OC-2GD, PCI-E 3.0, DDR5, 256bit, HDMI, 2xDVI, DisplayPort за която четох сравняващи статии че уж е по-производителна от R9 280X, но паметта и bit-овете ми идват малко?

Правилно си се ориентирал! Не е малко паметта ѝ и битовете ѝ - аз съм с такава карта и всичко хвърчи на нея.

Ако става въпрос за Asus R9 280X DCIIT 3GB, при "копане"  вече половин година нито една дефектна.  Иначе доста глупости изчетох за нея.

Считай се за един от малкото късметлии с тази карта. Иначе нещата изписани за този модел на Asus не вярвам да са глупости. Доста геймъри, по цял свят, са пропищели от нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След много умуване стигнах до следната възможност:

XEON E3-1271V3/QUAD/3.6/8M/B0X

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

4x4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX

PSU SEASONIC SS-750AM BRONZE

GB N770OC-4GD GTX770 4G DDR5

CM N600 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU

24 LG 24M45HQ-B

количка: линк

Мисля че ще стане добра конфигурация, ако имате предложения по нещо ще се радвам да ги чуя/видя :) Лека вечер на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След много умуване стигнах до следната възможност:XEON E3-1271V3/QUAD/3.6/8M/B0XASROCK B85 PRO4 /LGA11504x4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERXPSU SEASONIC SS-750AM BRONZEGB N770OC-4GD GTX770 4G DDR5CM N600 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU24 LG 24M45HQ-Bколичка: линкМисля че ще стане добра конфигурация, ако имате предложения по нещо ще се радвам да ги чуя/видя :) Лека вечер на всички!

Безмислено скъп процесор с 200лв. по-евтиния 1230 няма да осетиш разлика освен финансова.

Не виждам причина и да се дават отгоре пари за 4гб-770-ка.

Рамта 2х4 или 2х8 и замени монитора ,че тоя с тн панел и 200лв. са му много!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монитора го сменям с LG 24MP76HM; съгласен съм за процесора, той пада до Е3-1231V3; рама става Kingston 2х4 1600Mhz латентност С9; добавям и един охладител Noctua-NH-U14S-CPU-Cooler. Вмествам се в бюджета, различни мнения и спорове винаги ще има, един е почитател на една марка друг на друга и така комбинации могат да се направят стотици... След като поръчам другата седмица и пристигнат частите ще го сглобя и ще кача снимки :)

Лека вечер на всички :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Монитора го сменям с LG 24MP76HM; съгласен съм за процесора, той пада до Е3-1231V3; рама става Kingston 2х4 1600Mhz латентност С9; добавям и един охладител Noctua-NH-U14S-CPU-Cooler. Вмествам се в бюджета, различни мнения и спорове винаги ще има, един е почитател на една марка друг на друга и така комбинации могат да се направят стотици... След като поръчам другата седмица и пристигнат частите ще го сглобя и ще кача снимки :)

Лека вечер на всички :)

За останалото Ок, но малко ми се вижда безсмислено да се слага толкова скъп охладител на заключен процесор. Не че аз не бих го направил при дадени обстоятелства - ако планирам примерно да мина с излизането на новата платформа на клокърски сет (проф. +дъно) и точно сега са ми останали някакви "излишни" пари, с които едва ли ще разполагам във момента на ъпгрейда, но ако мислиш дълго да се задържиш с тази машина, просто е неоправдано наливане на средства според мен. Не отричам слагането на афтър маркет охладител, но съм сигурен, че колегите ще ти дадът предобро предложение в рамките на 50-60 лв (лично аз бих заложил на 212)

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 100 Mhz заслужава ли си 42 лв?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е толкова мощно захранване? Поспести малко от него и си вземи по-добър и голям монитор.Няма да съжаляваш.

Каза ти се вече,че няма нужда от 4ГБ видеопамет.Защо държиш на това?Можеш да минеш и  с по-евтиният E3-1230 v3.

Количка от Н*кем

XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X 

Обща стойност - 1 330.81 лв. с ДДС

Плюс части от Е*аг с безплатна доставка вече.

Монитор LED IPS Dell 27", Wide, Full HD, DisplayPort, DVI, Черен, P2714H  58999 лв.

Видео карта Asus AMD Radeon R9 280X DirectCU II, 3072MB, GDDR5, 384bit, HDMI, 2x DVI, Display Port, CoolTech Fan 59999 лв.

Стойност на доставката:000 лв. 

Отстъпка:-13700 лв.

Общо:1.05298 лв.

Или всичко към 2383 лв,като трябва да предвидите и 20-30 лв за доставката от н*кем.Остават ви стотина лв,които може да изхарчите за периферия-клавиатура и мишка,или пък някакви колонки да си купите или просто да почерпите приятели.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

^Захранването: изхождам от факта че е бронз и няма да достигне точно онези ватовете а по-малко + това че ще има повече вентилатори в кутията(такава ми е логиката може и да е грешна вие ще кажете);

Видео: нямам намерение да взимам ново видео всеки месец, трябва ми нещо което близките 2-3 години (поне така се надявам, даже и повече) да ми свърши работа;

Монитор: и 23" са ми достатъчни;

Процесор:100МHz повече или по-малко все тая за това този ми е среден вариянт между E3-1230 v3 и E3-1241 v3.

onogondur, благодаря за предложението, НО имам няколко въпроса:

- в твоето предложение има два хардиска които на мен са ми излишни, имам си и нови не ми трябват за това парите за тях съм "инвестирал" в видео и необходимото му захранване;

- захранването което си дал е марка която за първи път чувам...

- видео картата е тази за която четох много негативни коментари в нета от други потребители;

- монитор с по-голямо време за реакция от колкото този които аз съм избрал...???

- охладител който не е за сокет 1150...

Де факто за 50лв повече (2383 > 2330) не се получава нещо по-добро а и с нещо излишно.

Благодаря все пак за направеното предложение и лек ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DDzBe
      Здравейте,от известно време компа започна да забива(цялата картина)на пълно замръзва,и единсвеното решение е рестард някой път даже и това не помага и се налага да го изключа принодително.Днеска съм го рестартирал над 7 пъти и то поради причината че тествам дали е от игра или нещо друго но се оказа че няма значние играта.Попълних анкетата и да подадох....Моля помогнете...

• от [email protected]
      Продава се дизайн за Гейминг блог (Може да се превърне и в спортен блог)(Jnews) за Wordpress с Demo Content (по желание).
      Съдържа:
      - Elementor & WP Bakery Page Builder
      - Gutenberg Support
      - Premium Features
      - Layout Creation
      - Front end post sumbission
      Изисква се от купувача:
      + Домейн и хостинг
      + WPress логин с pw и user
      Цена само за дизайн 90лв.
      Цена с контент 115лв.
      Цена за дизайн + Контент + SEO 200лв.
      DEMO: https://jnews.io/game/

• от BabaKoika
      Привет,

Това е първият ми пост, извинявам се, ако не съм в правилната секция!

Наскоро получих стар BenQ w1070 прожектор. Всичко работи перфектно, но на картината се появяват перпендикулярни вертикални черни линии на равно разстояние една от друга. Интересното е, че изчезват, ако на няколко пиксела отляво цветът е черен (при друг тъмен цвят избледняват). Мисля, че проблемът не е свързан с драйвъри или кабели (линиите се появяват в началния скрийн на прожектора също). От малкото, което успях да намеря в гугъл, повечето хора смятат, че проблема е свързан с електричеството в прожектора.
      Отварях прожектора, но не мога да видя нищо нередно (нямам големи знания в тази област)!
      Прикачам снимка, която намерих в интернет от човек със същия проблем, но за съжаление без решение. Можете да забележите как линиите не се появяват по очертанията на прозореца (в неговия случай е отдясно)

Надявам се проблемът да е лесно решим и да съм уцелил правилното място за намирането на съответното решение  
    • от a_dimitrovich
      Здравейте,

пиша тази тема с надеждата, че ще намеря компетентни хора, които биха ме насочили към правилната конфигурация за настолен компютър и че ще видя компетентно мнение на хора, които разбират нещата в детайли.
      Търся машина, която се надявам да клони към "пълен изрод" с бюджет без монитор до 2 000 лева, като се надявам този компютър да върши добра раобта и да могат от време на време да се пускам по някоя игра за разтоварване.
      Това, за което ще се ползва главно е работа с 4К видеа и обработка на доста тежки изображения.
      Програмите, които главно ще се използват са: Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Cinema 4D, Adobe Photoshop, Davinci Resolve евентуално за обработка и color grading на 4К видеа.
      Аз лично харесах нещо подобно като следните: https://www.emag.bg/compare/D3JL4SBBM,D0FP3DMBM,D8F01YMBM/
      Но първо не съм сигурен дали тези конфигурации, които споделям с вас ще са достатъчни или пък ще са прекалени за работата, която търся и няма да мога да използвам потенциала им на макс, какво мислите?
      Видях, че eVarna имат доста готини комютри на добри цени, но не знам дали са читави и дали цените реално са им толкова добри, вие кои бихте ми препоръчали за сглобяване, от кой да закупя на добра цена, сещате ли се за някого като eVarna?

• от Frozenangell
      Здравейте, има ли фолио или протектор ( матиран ),който може да се сложи на един 23-24 инчов монитор или такова нещо няма.
      Благодаря предварително.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване