Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, пиша тук тъй като не съм компютърен експерт. Искам да си направя модификация на компютъра и вие да ми дадете мнения от към по-евтини продукти с добро качество, също така искам да знам какво мога да използвам отново. В момента спецификациите на компютъра ми са следните:

Вид на компютъра: ACPI x86-based PC
Процесор: DualCore AMD Athlon II X2 250, 3000 MHz (15 x 200)
Дънна платка: ASRock N68-S  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Чипсет на дънна платка: nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10
РАМ: 2048 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: A-Data: 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (5-5-5-18 @ 400 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
Тип BIOS: AMI (05/13/09)
Видеокарта: NVIDIA GeForce GT 220  (512 MB)
3D Ускорител(каквото и да значи това): nVIDIA GeForce GT 220
Монитор: P235H  [23" LCD] 
HDD: 500GB
Захранване: 230V
Кутия: Delux
Вентилатор: не знам, но според моите виждания е за смяна

Бюджет: Базово - 700 с продадените части до 900лв - 1000лв в най-добрия случай

Въпроса ми е мога ли изобщо да използвам някои от тези части или трябва да сменя всичко? Също така, ако започна да ги продавам ще мога ли да им взема прилични пари?

Искам вашите мнения около части и всичко останало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, пиша тук тъй като не съм компютърен експерт. Искам да си направя модификация на компютъра и вие да ми дадете мнения от към по-евтини продукти с добро качество, също така искам да знам какво мога да използвам отново. В момента спецификациите на компютъра ми са следните:

...

Има специален раздел за нови конфигурации, какво не ви хареса в него? Темата ви се местит там!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има специален раздел за нови конфигурации, какво не ви хареса в него? Темата ви се местит там!

Нов съм тук, извинявам се, грешката е моя :angel19:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре продавай това и си вземи нещо ново и актуално. Не си заслужава да инвестираш в тази машина. Евентуално може да си запазиш хард диска, стига да е SATA и да ти стига като размер. Кутията също би могла да свърши работа поне на първо време, същото се отнася и за захранването. Ако можеш да използваш поне една от тези три части + парите от продадената сегашна машина и заедно с твоите спестявания да се получи една добра нова конфигурация. Кажи какъв е диска, кутията, захранването, какъв бюджет имаш и за какво ще се ползва, за да можем да ти дадем предложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре продавай това и си вземи нещо ново и актуално. Не си заслужава да инвестираш в тази машина. Евентуално може да си запазиш хард диска, стига да е SATA и да ти стига като размер. Кутията също би могла да свърши работа поне на първо време, същото се отнася и за захранването. Ако можеш да използваш поне една от тези три части + парите от продадената сегашна машина и заедно с твоите спестявания да се получи една добра нова конфигурация. Кажи какъв е диска, кутията, захранването, какъв бюджет имаш и за какво ще се ползва, за да можем да ти дадем предложения.

Можете да ползвате кутията и захранването.И харда,след като ни кажете какъв е той.

Захранването e 230V или поне така пише на стикера на компютъра ми, гледах хора тук казват, че тези захранвания не са лоши. Хард диска ми не е SSD, а HDDно е 500GB. Бюджета ми ще бъде около 700лв без продадените части, които ще бъдат добавени към него, може би в най-добрия случай бюджета ми ще е около 900 до 1000лв максимум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не гледайте волтовете,а ватовете.Най-добре снимайте етикета му,на захранването,и го качете тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не гледайте волтовете,а ватовете.Най-добре снимайте етикета му,на захранването,и го качете тук.

AC230V 50HzA4 - Точния надпис на лепенката, също така и вентилатора ми не бил толкова добър за колкото го мислих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AC230V 50HzA4 - Точния надпис на лепенката, също така и вентилатора ми не бил толкова добър за колкото го мислих.

Става въпрос за етикета отстрани на захранването 

post-620222-1340212327_thumb.jpg

p9s.jpg

На този етикет е написано каква мощност отдава захранването

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за етикета отстрани на захранването 

post-620222-1340212327_thumb.jpg

p9s.jpg

На този етикет е написано каква мощност отдава захранването

Просто да приемем, че трябва да се закупи ново захранване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      след като колата, която имах до момента(и първа такава в живота ми) приключи своят жизнен цикъл преди около месец, за втори път съм във филма с намирането на нов автомобил. В рамките на този един месец разгледах немалко коли, предимно такива в автокъщи и ситуацията е меко казано трагична - абсолютни трошки с милион забележки, които разбира се никой не ти казва по телефона, виждаш ги на място. Лошото е, че не живея в София и всеки път ми се налага да отида на оглед, респективно да мина 150 км в двете посоки, за да видя нещо, което просто не си струва да гледам. Най-пресният пример е да се "пропусне" да ми се каже по телефона, че въпросната кола е с отрязан катализатор или да бръкна в ауспуха на бензинова кола и да има половин сантиметър чернилка. Както и да е, по темата.
      Нагледах се на всякакви трошляци и вече сериозно се замислям за покупка на нова кола или кола от оказион, случаи при които поне мога с малко по-голяма сигурност да предположа, че няма да се набия на нещо, което е умряло в някоя автоморга в Австрия/Италия/Германия и нашите са го докарали за продажба тип "качваш се и караш". Малко по-детайлно и за очаквания, бюджет и прочие.
      Все още доизбистрям окончателните параметри, но към момента спокойно бих могъл да направя една първоначална вноска от порядъка на 7-8000 лева и съответно да разсроча на лизинг останалата част от сумата и да си я плащам на вноски. Това при вариант покупка на нов автомобил или на оказионен такъв, който е малко по-евтин от новия и също се предлага на разсрочено плащане. Целта ми е след като направя първоначалната вноска, да ми се върже месечна такава не по-голяма от 200-250 лева, което пък според моите сметки ме класира във вариант на автомобил с цена не по-голяма от 22-23 хиляди лева.
      Разбира се, вариантът с покупка на употребяван автомобил от собственик(за предпочитане) или от автокъща си остава съществуващ, като там бих казал, че мога да отделя нещо от порядъка на 10-12000 лева.
      Относно техническите параметри на самия автомобил, изискванията ми не са кой знае колко. Единственото нещо, което не търпи коментар е автоматичната скоростна кутия. Първият ми автомобил беше с такава, следващият също ще бъде. Ако имам възможност да избирам, бих избрал бензинова кола, но това не означава, че отписвам дизелите. Предпочитам също да не е малка, тоест по-скоро бих купил седан или SUV, отколкото хечбек.
      Е, да видим какво мислите. Ще съм благодарен на всеки коментиращ :)
    • от shokoladovispageti
      Шофирам от няколко години и вече ми дойде време за собствена кола.
      Първата ми основна дилема е дали да е компактен хечбек като например Toyota Auris/Corolla или да е по-голяма кола, за предпочитане комби/MPV, с място за крака отзад (не само за куче), както и повечко багажник - конкретни модели, които ми харесват, са BMW 320i комби (E36), Toyota Avensis комби, Toyota Corolla Verso, Peugeot 306 комби. Разглеждам модели, произведени от 2003 до 2010 (изключае горкото бемве, там моделите са от '95 и '97). 
      Една от основните причини да искам автомобил е, за да мога да пътувам повече и да ходя напред-назад. Допълнително към това искам просто да мога да съм много мобилен в спешни ситуации. Не смятам да го използвам като основно ежедневно превозно средство. 
      Не ми пука за това как вози и колко е лъскава. BMW-то е в листата просто защото много харесвам естетиката на E36. Даже едно такова бемве ме зариби по идеята изобщо да имам автомобил. За жалост много трудно се открива такова, а и има неприятния дефект да ръждясва.
      Търся по-скоро прагматична кола, която да не носи много главоболия. Да има приличен разход и достъпна поддръжка/поправка. Опитвам се да вляза в бюджет около 7500лв само за автомобила.
      Клоня към бензинови двигатели по три причини - защото са по-чисти, може лесно да се монтира газово (стига да не е много малък моторът, нали?) и се поддържат по-евтино от дизеловите.

Предвид потреблението ми смятате ли, че има смисъл да търся голям автомобил? Можете ли да дадете мнения от опит или слухове по гореизброените модели или пък да препоръчате нещо сходно? Много ли съм смотан за тоя форум т.е. да си вземам ли колелото и да се махам оттук? Мерси много, оценявам всякакви отзиви. 😚
      P.S.: Допълнително се сетих, че 1-2ма души ми споменаха за Opel Astra като добър вариант както хечбека, така и комбито (пак модели 2003-2008)
    • от tatimebie
      Здравейте машини
      Бих искал да ми кажете колко би струвала тази конфигурация мисля че ми е време да си продам машината  благодаря ви.
      Процесор AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
      Дънна платка ASRock B450 Steel Legend
      RAM Памет Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
      Видео Карта GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit
      Водно Охлаждане COUGAR AQUA 240mm
      Захранване FSP RAIDER S 550W 80+Silver
      Кейс Deepcool Matrexx 55 + вентилатори RGB 3-от пред 1- от зад
      M.2 2280 SSD GIGABYTE 256GB
      HDD Samsung 2.5 870 EVO 250GB
    • от a_dimitrovich
      Здравейте,

пиша тази тема с надеждата, че ще намеря компетентни хора, които биха ме насочили към правилната конфигурация за настолен компютър и че ще видя компетентно мнение на хора, които разбират нещата в детайли.
      Търся машина, която се надявам да клони към "пълен изрод" с бюджет без монитор до 2 000 лева, като се надявам този компютър да върши добра раобта и да могат от време на време да се пускам по някоя игра за разтоварване.
      Това, за което ще се ползва главно е работа с 4К видеа и обработка на доста тежки изображения.
      Програмите, които главно ще се използват са: Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Cinema 4D, Adobe Photoshop, Davinci Resolve евентуално за обработка и color grading на 4К видеа.
      Аз лично харесах нещо подобно като следните: https://www.emag.bg/compare/D3JL4SBBM,D0FP3DMBM,D8F01YMBM/
      Но първо не съм сигурен дали тези конфигурации, които споделям с вас ще са достатъчни или пък ще са прекалени за работата, която търся и няма да мога да използвам потенциала им на макс, какво мислите?
      Видях, че eVarna имат доста готини комютри на добри цени, но не знам дали са читави и дали цените реално са им толкова добри, вие кои бихте ми препоръчали за сглобяване, от кой да закупя на добра цена, сещате ли се за някого като eVarna?

• от ivo23
      Имам проблем при връзката на компютърът с ресийвъра. Свтрзани са чрез HDMI, но след около 2-3 часа работа рейсъвара изключва. Сменях кабели, портове, същата работа. Реших да включа лаптоп и в продължение на 12 часа, докато бее включен, проблем нямаше. Излезе предположение, че контактът няма заземяване и го смених с такъв със заземяване (сградната инсталация има заземяване, но самият контакт беше без и го смених и свързах към жълто-зеленият кабел). Проблемът остана. Като добавка мога да кажа, че и компютърът, и ресийвъра, и приставката на телевизията, и адаптора на рутера са вързани към един разклонител, който си е най-обикновен. Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвъра. Това хубаво, но идва доста неудобно с кабели през цялата стая. Така или иначе в момента съм в процес на тестване на тази система и за сега след около 5 часа ресийвъра не е изключвал. Ако се окаже наистина това проблемът, бих ли могъл да ги вържа отново в един разклонител, но със защита и каква защита трябва да има?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване