Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на телевизор 46"+

Препоръчан отговор

Здравейте!Решил съм да си взема телевизор за хола,но след прочитане на доста мнение се обърках още повече.Та,изискванията са ми следните:

1.Да е 46"+

2.Да е с 100hz панел

3.Да е с добър плеър(да възпроизвежда големи файлове) и читави субтитри

4.Да е лед,не искам плазма

5.Може би най-важното:1200,макс.1300лв.

Не държа на смарт ,3д и т.н.Ще се ползва в средно осветена стая,освен телевезия,ще се гледат филми от компютъра.Разстоянието от коетоще се гледа е 3-4 метра.Разглеждах Панасоник-ситни субтитри,LG-дефекти,Филипс,тошиба -мудни менюта,Самсунг не съм разглеждал.Ще се радвам на предложения:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

т3. и това, че ще се гледат филми от филми от компютъра не се връзва :) Телевизорите не са компютри и е несериозно да се разчита изцяло на вградените им плеъри! 

Разстоянието е не малко, а бюджета твърде малък за добър телевизор така че няма възможност за по-голям.Но...предложенията от мен са :

2. За 50 лв повече от бюджета PANASONIC TX-48AS640E 3D LED
Не виждам нищо по-подходящо в този ценови диапазон (може би 1-2 модела в друга верига, които обаче са в наличност само на 1-2 места)
Когато гледате филми от компютър няма да имате проблем с големината на субтитрите!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за това, за което има вече и тук тема (чел съм го на друго място) за проблема с LG-ами аз лично не съм виждал подобен а съм тествал доста телевизори.Най -малкото , че се споменават доста модели , вкл. и от 7-ма серия някак си не ми се вярва от LG да имат такъв ,,генерален,, проблем.

Затова и правилото за покупка на телевизор да се извършва само след оглед и тест на място важи с пълна сила!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз давам глас за панасоника предложен от Скалата и SONY KDL-47W807ASAE2, мисля за този бюджет те са оптимален вариант!

С оглед и на двата и тестване на матриците в магазина избора трябва е лично твой!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то единия от моделите, които имах предвид бе това SONY, но питащия доколкото се вижда в профила му е от Балчик, а телевизора го има само в Бургас и вероятно е и последна бройка.Не, че е кой знае какво и дори да е мостра ако след преглед и тест се установи, че всичко е ОК не е проблем, но едва ли питащия ще прескочи (например Варна) та да отиде до Бургас точно за този телевизор 003.gif

А проверката е задължителна, за да няма после пак теми като тази за LG-то, която пък мисля е малко преувеличена, но това е друга тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз давам глас за панасоника предложен от Скалата и SONY KDL-47W807ASAE2, мисля за този бюджет те са оптимален вариант!

С оглед и на двата и тестване на матриците в магазина избора трябва е лично твой!

Е то единия от моделите, които имах предвид бе това SONY, но питащия доколкото се вижда в профила му е от Балчик, а телевизора го има само в Бургас и вероятно е и последна бройка.Не, че е кой знае какво и дори да е мостра ако след преглед и тест се установи, че всичко е ОК не е проблем, но едва ли питащия ще прескочи (например Варна) та да отиде до Бургас точно за този телевизор 003.gif

А проверката е задължителна, за да няма после пак теми като тази за LG-то, която пък мисля е малко преувеличена, но това е друга тема.

Точно това е големият ми проблем-в Балчик няма полиси,маркети:(Най-близо ми е добрич,после Варна.Нямам възможността да обикалям,тествам,после да се прибирам,да чета и да решавам.Целта ми е като отида до магазина,да знам точно какво да тествам/купувам.Моя грешка е,че не съм отбелязал в първият ми пост,че търся телевизор наличен в Добрич или Варна
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е големият ми проблем-в Балчик няма полиси,маркети :(Най-близо ми е добрич,после Варна.Нямам възможността да обикалям,тествам,после да се прибирам,да чета и да решавам.Целта ми е като отида до магазина,да знам точно какво да тествам/купувам.Моя грешка е,че не съм отбелязал в първият ми пост,че търся телевизор наличен в Добрич или Варна

Ами имах предвид това след като видях от къде сте и затова Ви посочих модели, които освен , че са оптимални за цената си ги има и в Добрич и във Варна (според каталога).Какво повече да направим.Имате предложения на които да наблегнете, отивате на място и гледате.Задължителния тест е този за изгорели (заседнали) пиксели.Други тестове и да правите няма кой знае какъв смисъл-те са актуални за по-върховите серии дали се справят с едно, или друго.В този ценови диапазон това са възможностите.Може да си пробвате и с по-некачествени рипове за да видите на кой модел картината ще Ви допадне повече.При добро качество и сигнал и с правилна настройка  добра картина вадят почти всички модели.То за целта трябва и да се поровите в менюто за настройки на картината, защото в шоурумите са с ,,надути,, и с нереални такива, особено тези за цвят, контраст и т.н.т.След като направите това си тествайте и на други модели и който Ви допадне.За тези пари не очаквайте чудеса.

От мен толкова и успех с покупката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване