Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за проверка на задача

Dark Vader

Препоръчан отговор

Здравейте

намерих примерни задачи и ги започнах да ги реша

или аз не разбирам решенията на задачите или те за лошо написани незнам, но може ли да ми кажете това, което съм направил, да ли е вярно ? :)

задачата гласи : 

Налага се да се боядиса провоъгълна стена с дължина l и височина h. Известно е, че с една кутия боя могат да се боядисат m квадратни единици площ от стената. Напишете програма BOJA.CPP, която прочита от клавиатурата дробните числа l, h и m, и извежда на екрана колко кутии боя са необходими за да се боядиса стената.

Примерен вход
2 4 5
Примерен изход
2

Решение:

1.    Необходими величини:
   за дължината и височината на стената, и количеството боядисана площ от една кутия боя, са необходими три дробни променливи:
float l, h, m;
    за броя кутии с боя обаче ще ни трябва целочислена променлива, защото брой винаги се задава с цяло число:
int b;
2.    Въвеждат се променливите l, h и m:
cin>>l>>h>>m;
3.    Пресмята се лицето на стената. Тук става ясно, че е необходима още една дробна променлива, в която ще се запише стойността на лицето на стената. Да я означим с s. Тя може да се декларира в момента, в който ни потрябва:
float s=l*h;
4.    Пресмята се броя кутии с боя. Най-лесно е просто да разделим лицето на площта, която се боядисва с една кутия боя, но резултатът, получен в този случай няма да е винаги точен. Всъщност, той ще е точен само в случаите когато s се дели на m без остатък, а те явно са много малка част от общия брой случаи. Естествено, ако се получи като резултат дробно число, то задължително трябва да се закръгли към по-голямият брой кутии, защото и за най-малката останала част от стената ще се наложи да се купи още една кутия боя. Закръглянето се извършва със специалната функция ceil, която е описана в специализираната библиотека math.h. В тази библиотека има и други интересни функции, на които ще се спрем по-подробно по-късно.

#include <stdio.h>
#include <math.h>
int main()
{
    float a,h;
    printf("A : ");scanf("%f",&a);
    printf("H : ");scanf("%f",&h);
    float s=a*h;
    float m2;
    printf("Kolko kvadratni metra boqdiswa жashata kofa boq ? : ");scanf("%f",&m2);
    float all=s/m2;
    printf("Trqbva vi %0.0f kofi boi za stenata",all);
}

това е програмата която направих

тъй като започнах със "С" езика "С++" ми е чужд :)

Благодария предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

#include <stdio.h>
#include <math.h>
int main()
{
    float a,h;
    float s=a*h;
    float m2;
    printf("Kolko kvadratni metra boqdiswa ?ashata kofa boq ? : ");scanf("%f",&m2);
    int all = (int) ceil(s/m2);
    printf("Trqbvat vi %d kofi boi za stenata",all);

}
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

#include <stdio.h>
#include <math.h>
int main()
{
    float a,h;
    float s=a*h;
    float m2;
    printf("Kolko kvadratni metra boqdiswa ?ashata kofa boq ? : ");scanf("%f",&m2);
    int all = (int) ceil(s/m2);
    printf("Trqbvat vi %d kofi boi za stenata",all);

}

Мерси :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

здравейте трябва ми помощ за курсовата ми работа коиято е на тема масиви а не разбирам много от тях 1 курс съм и сичко ми е непознато ако някой знае как се решава ще съм мног благодарен да ми помогне блогодаря предватирелно  . в програма да се въведе едномерен масив с най много 20 реални елемента .С помоща на финкция да се образува два нови масива в които се прехвърлят само полоителните и само отрицателните елементи от входния масив .Резултата от всяка от тези функции трябва да са получения масив и броия на елементите в него . 

здравейте трябва ми помощ за курсовата ми работа коиято е на тема масиви а не разбирам много от тях 1 курс съм и сичко ми е непознато ако някой знае как се решава ще съм мног благодарен да ми помогне блогодаря предватирелно  . в програма да се въведе едномерен масив с най много 20 реални елемента .С помоща на финкция да се образува два нови масива в които се прехвърлят само полоителните и само отрицателните елементи от входния масив .Резултата от всяка от тези функции трябва да са получения масив и броия на елементите в него . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, понеже никой не ми плаща да ви уча, ми е все тая дали ще се научите да програмирате или не.

Така  че не ми е проблем да ви напиша програма стига задачата поне малко да ми беше станала интересна,

но за подобна тъпотия или пък за разните там списъци на студенти/ученици дето обичат да ги дават даскалите

няма да си мръдна и пръста, така че или сам си я напишете или си получете двойката която заслужавате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване