Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гейминг конфигурация за ~ 900лв, нова кутия или да ползвам старата?

Препоръчан отговор

Здравейте, на всички! :)

Имам компютър 7 - 8г. и искам да си взема нова конфигурация, но почти нищо не разбирам от хардуер.

Едни от главните въпроси пред мен е: Да си взема ли нова кутия или да ползвам старата? И дали е възможно да се вземат някои елементи от старата машина(примерно твърдия диск)?
Ако не давам лев за нова кутия ще ми останат пари за по - добри части това е моя логика, пак казвам не разбирам особено.

Компютъра ще се ползва за игри, както и умерен мултитаскинг. Да мога да играя новите игри на средни настройки, поне. Да поддържа няколко отворени прозореца с паралено работещи Office приложения, SPSS, Prototyper.

Смятам също след 1 година да му добавя по - мощни/добри компоненти, за да му се подбри представянето, ако това е необходимо. Т.е. да има възможност да го ъпгрейдвам.

- На този етап не искам: монитор, клавиатура, мишка, записвачка, SSD, паметта може да е и 500GB.

Искам: ... Общо взето каквото ми препоръчате вие. Нямам специални изисквания дали процесора да е Intel или AMD, важното е да се вземе максимума, който е възможен за този бюджет, като качество и продуктивност.

Препоръчайте ми от къде да взема най - изгодни и качествени части? Компютъра ще дам да го сглобят там, защото сам няма да се справя.

Някои характеристики на старият комп (питайте ме какво точно да ви кажа за него ако не съм го написал):

- AMD Athlon 64 X2 3600+ Dual Core; 1.90GHz; 512MB RAM

- Main Board: NVidia ; nForce 550;
- Memory: Type DDR2; 512MB;
- Graphics: NVidia GeForce 7300GT 256MB
- Твърд диск 148GB

Общо взето всичко е за замяна, въпросът е дали да се взим и нова кутия? Ще съм благодарен да ми помогнете да избера нещо добро. Благодаря :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 369.22 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/51139p1r46943p1r46473p1r51663p1rf.htmlCPU I5-4440 + POWERCOLOR 2048M R7 265 = 938,88лв. Може ли модел/снимки на кутията ? 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии от стария хардуер не може да се ползва почти нищо за нова конфигурация. Разликата в цената на 500 Gb. HDD и 1 Tb. e минимална. Не си написал каква е кутията, но ако и тя е на 7-8 години, добре е да се смени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

23552-47x47.jpg GIGABYTE 78LMT-S2PV, AMD 760G, DDR III, VGA, DVI, SATA II, RAID, AM3+ 81,31 лв

22244-47x47.jpg AMD FX-Series X6 6350, 3.90GHz, 14MB, BOX, AM3+, Black Edition  245,23 лв

24017-47x47.jpg KINGSTON 4GB DDR III 1600 HyperX FURY x2  =  158,93 лв

21121-47x47.jpg TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA100 100,35 лв. 

24114-47x47.jpg POWERCOLOR 2048M R7 265 TURBO DUO, AXR7 265 2GBD5-TDHE/OC PCI-E 3.0  270,36 лв

22368-47x47.jpg COOLER MASTER FORCE 500, w/o PSU  70,59 лв

22073-47x47.jpg COOLER MASTER B600, 600W Active PFC 89,81 лв

Междинна сума: 847,15 лв. ДДС (20%): 169,43 лв. Крайна цена: 1 016,58 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии от стария хардуер не може да се ползва почти нищо за нова конфигурация. Разликата в цената на 500 Gb. HDD и 1 Tb. e минимална. Не си написал каква е кутията, но ако и тя е на 7-8 години, добре е да се смени.

И какво от това, че е на 7-8г. ? Ако е достатъчно голяма и има отвори за вентилатори (със сигурност, ако е на 7-8г. ще е с дебели ламарини) не виждам причина да се дават излишни 70лв. за нова. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво от това, че е на 7-8г. ? Ако е достатъчно голяма и има отвори за вентилатори (със сигурност, ако е на 7-8г. ще е с дебели ламарини) не виждам причина да се дават излишни 70лв. за нова. 

Хайде да я видим що за цвете е и пак ще коментираме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвътре можеш ли да направиш снимка, така отвън добре изглежда. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      след като колата, която имах до момента(и първа такава в живота ми) приключи своят жизнен цикъл преди около месец, за втори път съм във филма с намирането на нов автомобил. В рамките на този един месец разгледах немалко коли, предимно такива в автокъщи и ситуацията е меко казано трагична - абсолютни трошки с милион забележки, които разбира се никой не ти казва по телефона, виждаш ги на място. Лошото е, че не живея в София и всеки път ми се налага да отида на оглед, респективно да мина 150 км в двете посоки, за да видя нещо, което просто не си струва да гледам. Най-пресният пример е да се "пропусне" да ми се каже по телефона, че въпросната кола е с отрязан катализатор или да бръкна в ауспуха на бензинова кола и да има половин сантиметър чернилка. Както и да е, по темата.
      Нагледах се на всякакви трошляци и вече сериозно се замислям за покупка на нова кола или кола от оказион, случаи при които поне мога с малко по-голяма сигурност да предположа, че няма да се набия на нещо, което е умряло в някоя автоморга в Австрия/Италия/Германия и нашите са го докарали за продажба тип "качваш се и караш". Малко по-детайлно и за очаквания, бюджет и прочие.
      Все още доизбистрям окончателните параметри, но към момента спокойно бих могъл да направя една първоначална вноска от порядъка на 7-8000 лева и съответно да разсроча на лизинг останалата част от сумата и да си я плащам на вноски. Това при вариант покупка на нов автомобил или на оказионен такъв, който е малко по-евтин от новия и също се предлага на разсрочено плащане. Целта ми е след като направя първоначалната вноска, да ми се върже месечна такава не по-голяма от 200-250 лева, което пък според моите сметки ме класира във вариант на автомобил с цена не по-голяма от 22-23 хиляди лева.
      Разбира се, вариантът с покупка на употребяван автомобил от собственик(за предпочитане) или от автокъща си остава съществуващ, като там бих казал, че мога да отделя нещо от порядъка на 10-12000 лева.
      Относно техническите параметри на самия автомобил, изискванията ми не са кой знае колко. Единственото нещо, което не търпи коментар е автоматичната скоростна кутия. Първият ми автомобил беше с такава, следващият също ще бъде. Ако имам възможност да избирам, бих избрал бензинова кола, но това не означава, че отписвам дизелите. Предпочитам също да не е малка, тоест по-скоро бих купил седан или SUV, отколкото хечбек.
      Е, да видим какво мислите. Ще съм благодарен на всеки коментиращ :)
    • от DDzBe
      Здравейте,от известно време компа започна да забива(цялата картина)на пълно замръзва,и единсвеното решение е рестард някой път даже и това не помага и се налага да го изключа принодително.Днеска съм го рестартирал над 7 пъти и то поради причината че тествам дали е от игра или нещо друго но се оказа че няма значние играта.Попълних анкетата и да подадох....Моля помогнете...

• от a_dimitrovich
      Здравейте,

пиша тази тема с надеждата, че ще намеря компетентни хора, които биха ме насочили към правилната конфигурация за настолен компютър и че ще видя компетентно мнение на хора, които разбират нещата в детайли.
      Търся машина, която се надявам да клони към "пълен изрод" с бюджет без монитор до 2 000 лева, като се надявам този компютър да върши добра раобта и да могат от време на време да се пускам по някоя игра за разтоварване.
      Това, за което ще се ползва главно е работа с 4К видеа и обработка на доста тежки изображения.
      Програмите, които главно ще се използват са: Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Cinema 4D, Adobe Photoshop, Davinci Resolve евентуално за обработка и color grading на 4К видеа.
      Аз лично харесах нещо подобно като следните: https://www.emag.bg/compare/D3JL4SBBM,D0FP3DMBM,D8F01YMBM/
      Но първо не съм сигурен дали тези конфигурации, които споделям с вас ще са достатъчни или пък ще са прекалени за работата, която търся и няма да мога да използвам потенциала им на макс, какво мислите?
      Видях, че eVarna имат доста готини комютри на добри цени, но не знам дали са читави и дали цените реално са им толкова добри, вие кои бихте ми препоръчали за сглобяване, от кой да закупя на добра цена, сещате ли се за някого като eVarna?

• от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване