Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изпращане на валидна заявка.

dakata__92

Препоръчан отговор

Колеги. От доста време си играя с OCR и се справих доста прилично с основната структурна идея на кода. Направих си един каптча брейкър за определена гама от изображения и след настройка се получава доста добре. Досега за тестовете си свалях снимки по този начин:

<?php
$url = 'http://example.com/verify.php';
$name = 'img/2.jpg';
file_put_contents($name, file_get_contents($url));
?>

Всичко си работеше перфектно докато не дойде време за попълване на формата. Въвеждам информацията свалям снимката по горният начин разпознавам я изпращам заявката и греда. Изписва ми грешки от сорта на снимката е различна или вече е използвана или въведете правилно кода от изображението и милион такива глупости. Осъзнах, че проблема е в сесията на изображенията, когато ги свалям от сървъра разпознавам и прочие и дефактно изпращам кода на вече стара снимка. Някакви идеи да имате за решаване на този проблем. Не навсякъде го има и се получава но на доста места за тестовете го срещнах.

Надявам се темата ми да не е извън етичното, просто защото питам как да реша този проблем а не как да създам дадено приложение. Като цяло желанието ми е просто да подобря уменията си в обработката на изображения и най-вече се радвам, че самостоятелно драснах система за определен набор от изображения. Интересува ме просто как наистина мога да изпращам заявки към дадени сървъри с каптчи, които разпознавам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване