Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнение за смартфон Леново А536

Препоръчан отговор

Здравейте!

Днес ми предложиха изгодна оферта от мобилния ми оператор за договор с отстъпка , като мога да си закупя смартфон Леново А536 с Андроид 4.4 КитКат за 80лв.Видях го в магазина и ми хареса, пък и мисля, че цената е повече от изгодна.Имам обаче някои въпроси.

1 Най-важно ми е да имам качествена навигация.Момчето в магазина каза , че има вградени, които се свързват през интернет а също имал GPS и мога да си сложа, каквато ми харесва /по принцип искам I Go защото имам добри впечатления/.След като прочетох обаче теми в интернет, видях, че някои са писали, че няма GPS.Имало някаква ROUTE 66 , а в магазина ми показаха някаква навигация на GOOGLE, която е с телефона.Имайки предвид, че досега не съм имал смартфон се чудя има ли GPS приемник и надеждни ли са навигациите свързани през интернет?

2 Батерията дали е издръжлива - 2000 mAh Li-Po battery , което предполагам е нов модел батерия различна от познатите ми литиево-йодни.

Това е общо взето, ще бъда благодарен да споделите мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Според сайта на производителя модела поддържа A-GPS, което означава че има GPS модул. Колко добре работи обаче е отделен въпрос, имайки предвид че това е бюджетен модел не може да се очаква кой знае колко.

2. Зависи колко и как го ползваш - колко приложения имаш пуснати, дали говориш повече, дали са ти пуснати Wi-Fi, 3G, GPS и т.н.

ПС: Модела сигурно ти го предлагат с някакъв план, иначе чисто нов в кеш е около 240-250 лева.

ПС2: Освен iGO можеш да ползваш и Sygic коята също не е лоша навигация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Според сайта на производителя модела поддържа A-GPS, което означава че има GPS модул. Колко добре работи обаче е отделен въпрос, имайки предвид че това е бюджетен модел не може да се очаква кой знае колко.

2. Зависи колко и как го ползваш - колко приложения имаш пуснати, дали говориш повече, дали са ти пуснати Wi-Fi, 3G, GPS и т.н.

ПС: Модела сигурно ти го предлагат с някакъв план, иначе чисто нов в кеш е около 240-250 лева.

Дам за тия пари предполагам, че при лоши условия и засенчване точността може да падне до 50-100 метра.Някаква утеха е, че определянето на спътниците е по-бързо от обикновен GPS.

За батерията смятам Wi-Fi, 3G   и ненужни приложения да са постоянно изключени.Ще се ползва за разговори да кажем 1час на ден и чат пат навигация на един два дена не повече от час.Просто се надявам да не го зареждам през ден с този голям дисплей и две сим карти.

А за навигацията явно ще трябва като се вземе да се пробва коя е най-удачна.

Колкото до плана - да той е с двегодишен договор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли вариант да погледнеш някъде, където пишат хора, които вече го ползват?!?!

На мен ми е много съмнителен модел, не знам защо.

Разцъках го веднъж в магазин на Виваком и за едните разговори (може би) ще свърши работа, но за браузване, навигация и прочие по-тежки програми, моето мнение е, че ще издъхне моменталически.

Едит: поразрових се.

С всички синхронизации, wifi, пада за един ден, а от 100 до 90 пада буквално за 15 мин.

Пробвах при мен и всичко е наред и има достъп.Дес имаше системен ъпдейт a536_s147_140910_row  

След този ъпдейт телефона не може повече да се рутне. Не актуализирайте.

Последното е от днес.

http://www.androidbg.com/forum/topic90915-mnenie-za-lenovo-a536.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли вариант да погледнеш някъде, където пишат хора, които вече го ползват?!?!

Разцъках го веднъж в магазин на Виваком и за едните разговори (може би) ще свърши работа, но за браузване, навигация и прочие по-тежки програми, моето мнение е, че ще издъхне моменталически.

Е стига де чак да издъхне, ма нали си го поръчкал ще се опитам да ти се доверя. За мен това са нормални приложения, не вярвам да не се справи прилично. Тук говорим за бюджетен модел, нормално е не всичко да е перфектно. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами като гледам е нов модел за нашия пазар и нещо не открих мнения за съжаление.Какво имаш предвид под издъхне - че може да цикли ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де чак да издъхне, ма нали си го поръчкал ще се опитам да ти се доверя. За мен това са нормални приложения, не вярвам да не се справи прилично. Тук говорим за бюджетен модел, нормално е не всичко да е перфектно. :)

Ами като гледам е нов модел за нашия пазар и нещо не открих мнения за съжаление.Какво имаш предвид под издъхне - че може да цикли ли?

Разбира се, момчета, наясно съм, че за парите си е сигурно идеален.

Но пък човека ще се загроби за две години с план мобилен и затова по-скоро се опитвам да го предпазя от грешка да вземе някакво дърво, което не става за нищо.

Иначе под "издъхне" имам предвид точно това - че с навигация ще се стопява бързо батерията.

За мен просто си трябва да се поразровиш из форуми и в XDA също, за да добиеш представа струва ли си набиването или по-добре още малко пари отгоре да дадеш, но да отидеш на нещо по-качествено и надеждно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, момчета, наясно съм, че за парите си е сигурно идеален.

Но пък човека ще се загроби за две години с план мобилен и затова по-скоро се опитвам да го предпазя от грешка да вземе някакво дърво, което не става за нищо.

А е тука си много прав ! Веднъж направих тази грешка но вече не, купува се кеш и не му мислиш много !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията.Ще поразровя още няколко дни пък ще видим. Колкото да "заробването" плана ми е много изгоден и дори без апарат щях да подпиша, но да не правя излишна реклама тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

aGPS се различава лекичко от GPS...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията.Ще поразровя още няколко дни пък ще видим. Колкото да "заробването" плана ми е много изгоден и дори без апарат щях да подпиша, но да не правя излишна реклама тук.

Е, ти си знаеш най-добре.

Ако визираме Виваком, то в момента заради петата си годишнина имат наистина много добри цени на някои модели.

Защо го казвам ли?

Щом ще преподписваш така или иначе вземи някой от скъпите и хубави апарати на половин цена, после го продаваш както си е чисто нов и с гаранция и като си изкарал някой лев вече взимаш и ти нещо по-добро от това Леново.

Нещо такова имам предвид.

Избора си е твой в крайна сметка и ти си решаваш - ние плискаме мозъци наоколо.  :hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1 Като искаш качествена навигация си я купуваш отделно :)

2 Батерията повече от един ден на сматфон не съм виждал да изкарва при пуснато всичко и при постояна ръчкане ;)

Както спомена един колега това е бюджетен телефон не очаквай много

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да напиша какво стана.

Значи преди седмица поръчах леновото, но извън София и трябваше да чакам да го доставят.Оказа се обаче, че телефона е изчерпан, явно е бил търсен.Понеже не ми се иска да изпускам промоцията сега се чудя между няколко телефона:

HTC desire 516 dual /150лв с план/

Нокия XL dual  /75лв с план , но ми се струва че ще е голямо дърво/

тези са 50% промоция и долните вече стандартна промоция за всички телефони:

Lenovo S860 - 350лв с план

Lenovo S850 - 310 лв с план

860 ми се струва малко голям и не знам дали ще е удобен - 5,3"пък и е 190гр.Но пък има метален корпус и внушителна батерия 4000 mAh.

За HTC-то четох, че доста хора имат проблем с примигване на дисплея.Също така не знам дали няма да е проблем, че леновотата нямат SD слот - с вградена памет са 16 GB.Моля за мнения, а защо не и друго предложение.

ПП За HTC-то май ще трябва да решавам тази вечер, че в един магазин беше изчерпан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако телефона ще го ползваш за навигация значи отиваш още сега в 22:45 и си взимаш HTC DESIRE 516 DUAL. От Плевен до Несебър GPS нито един път не се е разкачил и не загрява ! Дори в тунела на Ловеч имаше GPS сигнал. Невероятен е GPS-са на Qualcomm и е доста точен, аз ползвам само Navigon и съм страшно доволен от навигацията. HTC-то си работи нормално, браузване,клипове, музика всичко върви мазно. Батерията държи 2 дена, но зависи как го ползваш. Единствения минус е, че HTC си режат софтуера. Леновото трябва да е по-добро (S860) вкъщи имам A680 лаунчъра е добър (на мен ми харесва), има си някви програмки за защита от Леново които вършат добра работа. И то си върви добре за браузване,клипове и музика а батерията е още по-добра 3 дена държи, аз като го ползвам (аз доста пестя от батерията като се лишавам, от най различни неща). Направи ми впечатление батерията, че е доста по-тежка от другите ми у-ва вкъщи.Неговия GPS все още не съм го ползвал на дълги разстояния. Да ти кажа бих взел Lenovo S860. Ако HTC-то беше със пълен Sense щях него да ти предложа да вземеш. Двама мои приятели са с Nokia 625 и да ти кажа дизайна бие на очи и то доста :) Тая Нокия никога няма да я видиш да забие, много ме кефи :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако телефона ще го ползваш за навигация значи отиваш още сега в 22:45 и си взимаш HTC DESIRE 516 DUAL. От Плевен до Несебър GPS нито един път не се е разкачил и не загрява ! Дори в тунела на Ловеч имаше GPS сигнал. Невероятен е GPS-са на Qualcomm и е доста точен, аз ползвам само Navigon и съм страшно доволен от навигацията. HTC-то си работи нормално, браузване,клипове, музика всичко върви мазно. Батерията държи 2 дена, но зависи как го ползваш. Единствения минус е, че HTC си режат софтуера. Леновото трябва да е по-добро (S860) вкъщи имам A680 лаунчъра е добър (на мен ми харесва), има си някви програмки за защита от Леново които вършат добра работа. И то си върви добре за браузване,клипове и музика а батерията е още по-добра 3 дена държи, аз като го ползвам (аз доста пестя от батерията като се лишавам, от най различни неща). Направи ми впечатление батерията, че е доста по-тежка от другите ми у-ва вкъщи.Неговия GPS все още не съм го ползвал на дълги разстояния. Да ти кажа бих взел Lenovo S860. Ако HTC-то беше със пълен Sense щях него да ти предложа да вземеш. Двама мои приятели са с Nokia 625 и да ти кажа дизайна бие на очи и то доста :) Тая Нокия никога няма да я видиш да забие, много ме кефи :)

Благодаря ти за мнението!Доколкото разбирам ползваш същото HTC DESIRE 516 DUAL.В него ме притеснява мненията които прочетох за примигващ дисплей и даже черти по екрана, а не знам дали гаранцията ще покрие такъв дефект ... имаше и мнения за слаб звук при разговор.Леновото ме грабва с батерията и затова се колебая, щом твоята държи 3 дни този може да изкара повече /и аз изключвам всякакви екстри дето дърпат ток/. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия неща на майка ми HTC ги няма, даже се държи много добре. Дисплей-а си е повече от добър за обикновен потребител а и два три пъти е изпускан и нищо му няма. Спийкъра за разговори си е достатъчно силен. При мен държи много, защото аз използвам и самолетен режим когато знам, че никой няма да ме търси когато съм вкъщи на компа, но иначе съм доволен от батерията. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да напиша какво стана.

Значи преди седмица поръчах леновото, но извън София и трябваше да чакам да го доставят.Оказа се обаче, че телефона е изчерпан, явно е бил търсен.Понеже не ми се иска да изпускам промоцията сега се чудя между няколко телефона:

HTC desire 516 dual /150лв с план/

Нокия XL dual  /75лв с план , но ми се струва че ще е голямо дърво/

тези са 50% промоция и долните вече стандартна промоция за всички телефони:

Lenovo S860 - 350лв с план

Lenovo S850 - 310 лв с план

860 ми се струва малко голям и не знам дали ще е удобен - 5,3"пък и е 190гр.Но пък има метален корпус и внушителна батерия 4000 mAh.

За HTC-то четох, че доста хора имат проблем с примигване на дисплея.Също така не знам дали няма да е проблем, че леновотата нямат SD слот - с вградена памет са 16 GB.Моля за мнения, а защо не и друго предложение.

ПП За HTC-то май ще трябва да решавам тази вечер, че в един магазин беше изчерпан.

С този план от евтините модели бих се спрял на alcatel idol 2 mini за 95лв. , а пък ако си готов да дадеш тези 350лв. за леновото, то много по-добре е да се спреш на Samsung Galaxy Note 3 Neo за 380лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех HTC-то.Недостатъците за които четох повечето си ги има:

- слушалката не е достатъчно силна /поне за мен/

- още не съм пробвал, но не открих как да преместя приложенията на SD картата.На няколко места пишат, че не може, но поне се надявам като тръгна да инсталирам нещо ново да ми даде такава опция.

- при набиране на номер, който не е в контакти после в регистъра няма номер а стои "непознат".Това преполагам не е бъг , а някакъв страшно тъп замисъл.

- "настройки" няколко пъти крашват докато ги отварям.

Пробвах засега навигацията на гугъл мапс и хич не е зле.В общи линии телефончето не е лошо, ако се отстранят горните неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех HTC-то.Недостатъците за които четох повечето си ги има:

- слушалката не е достатъчно силна /поне за мен/

- още не съм пробвал, но не открих как да преместя приложенията на SD картата.На няколко места пишат, че не може, но поне се надявам като тръгна да инсталирам нещо ново да ми даде такава опция.

- при набиране на номер, който не е в контакти после в регистъра няма номер а стои "непознат".Това преполагам не е бъг , а някакъв страшно тъп замисъл.

- "настройки" няколко пъти крашват докато ги отварям.

Пробвах засега навигацията на гугъл мапс и хич не е зле.В общи линии телефончето не е лошо, ако се отстранят горните неща.

Отзад напред за оцветеното в червено, макар и с друг модел HTC:

При мен стои "неизвестен", но отдолу изписва и номер.

За приложенията - "Настройки" -> "Приложения" -> отиваш на самото приложение и после скролваш надолу. Няма ли "Преместване"?

308B_542C2A1C.jpg    A83E_542C2A1C.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отзад напред за оцветеното в червено, макар и с друг модел HTC:

При мен стои "неизвестен", но отдолу изписва и номер.

За приложенията - "Настройки" -> "Приложения" -> отиваш на самото приложение и после скролваш надолу. Няма ли "Преместване"?

- При мен е Uknown и няма изобщо номер.

- На нито едно приложение нямам опция преместване.Остава да се надявам че ще намеря някакъв файлов мениджър с който да мога да местя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване