Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за Рам памет

Препоръчан отговор

Здравейте, 

може да прозвучи тъп въпроса ми за някои, но ме интересува коя точно рам памет да си взема.

Интересуваме има ли разлика между "Кит" и обикновената си рам памет на една платка?

Коя от двете да взема:

http://www.emag.bg/pamet-kingston-hyperx-fury-red-8gb-2x4gb-ddr3-1866mhz-cl10-1-5v-hx318c10frk2-8/pd/DHXP1BBBM/

или

http://www.emag.bg/pamet-kingston-hyperx-fury-red-8gb-ddr3-1866mhz-cl10-1-5v-hx318c10fr-8/pd/DJPP1BBBM/

Ето параметри:

AMD FX X6 6300 3.5 Ghz

Radeon R7 260X 2GB DRR5

MSI 970A-G43

Благодаря предварително за отделеното време  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

естествено че има разлика - едната ще работи в едноканален режим другата почти двойно по-бързо в двуканален.

но пък може да вземеш 2 броя 8GB и пак да работи в двуканален режим - стига да имаш толкова парички и да имаш нужда от 16ГБ памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

естествено че има разлика - едната ще работи в едноканален режим другата почти двойно по-бързо в двуканален.

но пък може да вземеш 2 броя 8GB и пак да работи в двуканален режим - стига да имаш толкова парички и да имаш нужда от 16ГБ памет.

Значи ако те разбирам правилно да взема Кит-а  :)

Е за сега нямам нужда от 16-ка. Това ми стига за сега  :D

Ако някой друг има мнение по въпроса нека сподели  :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си написал имаш или нямаш налични памети за момента или гласиш нова конфигурация. Искам да спомена, че Кингстъна не е особенно бърза памет макар, че съм с такива. И защо се спря на CL10, или гледаш евтинкото? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си написал имаш или нямаш налични памети за момента или гласиш нова конфигурация. Искам да спомена, че Кингстъна не е особенно бърза памет макар, че съм с такива. И защо се спря на CL10, или гледаш евтинкото? 

Имам, но ще я продам (6GB - 1x2GB и 1x4GB). Знам, че е за предпочитaнe по-ниска латентност, но единствено бих направил компромис за тази:

http://www.emag.bg/pamet-kingston-hyperx-beast-8gb-2x4gb-ddr3-1866mhz-cl9-1-65v-xmp-khx18c9t3k2-8x/pd/E6RRKBBBM/ която е CL9, защото не ми се дават повече пари  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като не ти е спешно, може да поизчакаш Емаг да ги понамалят. Едни 10-15% не са хич малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като не ти е спешно, може да поизчакаш Емаг да ги понамалят. Едни 10-15% не са хич малко.

Първоначално като си направих и купих новата конфигурация имах за идея да си купя 8GB RAM, но така се случи че се наложи да купя 6GB.

Така че може да се каже че ми е "спешно"  :) да си изпълня първоначалното желания и сега ми се е открила тази възможност. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата м/у кит и единична сопа в игри е под 5%. Каквото душа ти иска вземи. 

Абсолютно вярно е че игрите малко зависят от скоростта на RAM паметта, но това важи и типа на RAM-та

най-удачното решение според мене е да си купи още една 4ГБ същата като тази дето я има.

А не да продава старата памет на загуба и да си купува някаква по-скъпа памет защото била по-бърза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно вярно е че игрите малко зависят от скоростта на RAM паметта, но това важи и типа на RAM-та

най-удачното решение според мене е да си купи още една 4ГБ същата като тази дето я има.

А не да продава старата памет на загуба и да си купува някаква по-скъпа памет защото била по-бърза.

Проблемът е, че точно тази рам памет (Kingston 4GB 1600mhz Ddr3 Non-ecc Cl9 Dimm Hyperx Blu)

в момента я няма в Emag. Знам че мога да я потърся някъде, (даже я потърсих и я намерих), но тъй като цялата конфигурация ми е от там и заради това искам да купя новата рам от този сайт, а "старата" ще продам за да възстановя що годе загубата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване