Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Интернет мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте  искам да направя мрежа със 100 абоната, за целта  ми трябва човек който  да инсталира необходимият софтуер на  сървъра. Тоест да се наблюдават случовете коий е паднал и кой не, колко захранване се подава през тях и тн.  с една дума ми трябва човек който е запознат със този тип процеси така  наречен Администратор

ще се радвам да  ми пише не ЛС да се доразберем за цени. 

Благодаря предварително!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм трудно ще е трябва да се изгради правилно с всички изисквания че да няма много аварий и най-важното влакната да са с защитени тръби против бури , мълний а защо не атакуваш пазара  с FTTH кандидастваш по евро програма и ако те одобрят наемаш необходимия персонал и воала .. Лана до няколко години ще изчезне и ще видиш не догодина но сто процента 2016 всички масово ще правят FTTH няма значение кой нови ли са или стари на пазара . Кабелната също ще изчезне с коаксиала вече се предлага IPTV и до 2016 всичко ще е HD ще трябва пак да купуваш ш подменяш оборудване сам си прави сметките не искам да ти давам акъл но в днешно време пазара на нет и тв е страшно голям и гледаме най-доброто

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм трудно ще е трябва да се изгради правилно с всички изисквания че да няма много аварий и най-важното влакната да са с защитени тръби против бури , мълний а защо не атакуваш пазара  с FTTH кандидастваш по евро програма и ако те одобрят наемаш необходимия персонал и воала .. Лана до няколко години ще изчезне и ще видиш не догодина но сто процента 2016 всички масово ще правят FTTH няма значение кой нови ли са или стари на пазара . Кабелната също ще изчезне с коаксиала вече се предлага IPTV и до 2016 всичко ще е HD ще трябва пак да купуваш ш подменяш оборудване сам си прави сметките не искам да ти давам акъл но в днешно време пазара на нет и тв е страшно голям и гледаме най-доброто

Да  разбирам те, но все пак  ще се предоставя  само  I-NeT без телевизия или поточно IPTV мисля че по   utp/ftp кабел може да достигнеш доста прилична скорост, при положение че е достигнеш  и си доволен  на дали ще сменяш нещата   с по нови, но  все пак да не забравяме че технологиите се развиват така че  ще се има и това в предвид   :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е имай го в предвид защото нета се развива адски бързо по бързо от телевизията но като дигнеш абонатина на хиляди може да премислиш за GPON а ако не искаш по трасетата да няма претоварване на лана оптиката до сградата трябва правилно да се изгради !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е имай го в предвид защото нета се развива адски бързо по бързо от телевизията но като дигнеш абонатина на хиляди може да премислиш за GPON а ако не искаш по трасетата да няма претоварване на лана оптиката до сградата трябва правилно да се изгради !

Пона ще се мисли за по на там  сега се иска да се изгради добра LaN fttb мрежа с UTP или  ftp кабел до абоната

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

UTP е най-добрия вариянт прекарва се в вътрешните части а не като FTP да стърчи като важе и на другия ден да дойдат от общината и да ти отрежат кабелите . Аз съм с UTP /FTTB много съм доволен скоростите са стабилни на декстоп машина 90mbps на wi fi 44 mbps .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

UTP е най-добрия вариянт прекарва се в вътрешните части а не като FTP да стърчи като важе и на другия ден да дойдат от общината и да ти отрежат кабелите . Аз съм с UTP /FTTB много съм доволен скоростите са стабилни на декстоп машина 90mbps на wi fi 44 mbps .

определено е  така  но   за момента все още  търся  Администратор  който да  видим как ще направим  мрежата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване