Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Прецакан рутер Tenda W311r?

Angel R

Препоръчан отговор

Здравейте,днес реших да си ъпгрейдна Firmware на рутера ми.. рестартира се и след това не се видя в графата на WIFI мрежите.. пробвах да го ресетна но не иска.. мигат ми само лампичките: Power и WAN , преди светеха и Sys i LWan .

Firmware:

W311R 2012-04-26

V5.19.12_EN(For Hong Kong)

Според мен рутера се е прецакал и не може да се оправи :(

Та въпроса ми е- от какво може да е?

И ако рутера се е прецакал,трябва ли да се плаща нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е в гаранция можете да се пробвате да го върнете и да не споменавате, че сте го флашили. Може и да мине номера.

Ако не е в гаранция, то отваряте рутера намирате къде му е COM порта и търсите в нет-а как да си debrick-нете желязото. Ще ви трябва PC с COM (сериен порт) или поне USB-COM (USB-RS232) и вероятно 5V към 3.3V "преходник" (level shifter). Firmware, TFTP сървър и малко четене :)

А колкото до това от какво може да е ... ами наляли сте грешен firmware очевидно. Дори да не е грешен е възможно да сте го флашили по wireless или да не се е прехвърлил целия флаш, въобще причини има много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е в гаранция можете да се пробвате да го върнете и да не споменавате, че сте го флашили. Може и да мине номера.

Ако не е в гаранция, то отваряте рутера намирате къде му е COM порта и търсите в нет-а как да си debrick-нете желязото. Ще ви трябва PC с COM (сериен порт) или поне USB-COM (USB-RS232) и вероятно 5V към 3.3V "преходник" (level shifter). Firmware, TFTP сървър и малко четене :)

А колкото до това от какво може да е ... ами наляли сте грешен firmware очевидно. Дори да не е грешен е възможно да сте го флашили по wireless или да не се е прехвърлил целия флаш, въобще причини има много.

аз го флашнах през wireless ,ама сега нито и LAN ,нито WIFI работят :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те като ен работят, защо мислите, че нещо друго работи? :)

колко % има вероятност да се хванат за флаша?

и ако не се хванат колко трябва да се плати и после ще мога ли да взема друг рутер безплатно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

колко % има вероятност да се хванат за флаша?

и ако не се хванат колко трябва да се плати и после ще мога ли да взема друг рутер безплатно?

Не мога да отговоря. Колко процента ... както се казва 50% - или ще разберат или няма да разберат. На останалите ви въпроси нямам отговор.

Като гледам, че тази сапунерка струва "цели" 30 лева просто ви се чудя, защо ми задавате въпроса колко ще струва за да се оправи :) Кой ли ще седне да debrick-ва такова чудо освен ако не е просто за спорта :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да отговоря. Колко процента ... както се казва 50% - или ще разберат или няма да разберат. На останалите ви въпроси нямам отговор.

Като гледам, че тази сапунерка струва "цели" 30 лева просто ви се чудя, защо ми задавате въпроса колко ще струва за да се оправи :) Кой ли ще седне да debrick-ва такова чудо освен ако не е просто за спорта :)

По принцип не харесвам марките Tenda,D-Link. Но щом рутера го предоставят от самата фирма ,няма какво да кажа (все пак е безплатно) . Не съм за 30лв. :)

Като трябва ще го платя и ще си взема от някакъв магазин (може би   http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-n-tp-link-tl-wr740n/pd/EN772BBBM/    )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване