Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Принтер и скенер

helis

Препоръчан отговор

Значи получих безплатно принтер epson stylus c42 та искам да питам какво мастило и как се сменя, защото съм нов и не им разбирам и затова питам. Може и с клипче ще ми стане ясно. А скенерът ми е epson gt 7000 и него също ми го дадоха безплатно, но проблема ми е, че нямам кабел за него и не знам какъв да взема та ако може да предложите нещо евтино което да върши работа.

Благодаря предварително а докато чакам ще родя из чичо Google за тези работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За скенера най-вероятно ти трябва подобен кабел : http://www.cable.bg/kabel.php?products_id=13266&kabeli=grsjcvgmjq6fhkf34vro0h3ep4

А това е ръководство за принтера  : https://files.support.epson.com/pdf/sc42ux/sc42uxu1.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, ти си виждаш как изглеждат входовете за кабели на скенера.

Търси такива в Google.

Това ти е ръководството за скенера: http://support.epson.ru/products/manuals/000540/gt7000ug_e.pdf

Има варианти с USB и SCSI кабели.

Провери твоя с какъв е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За принтера трябва да стане това и това

Кабел за скенера - ще стане и този

5909.jpg

и препоръчания от колегата 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, ти си виждаш как изглеждат входовете за кабели на скенера.

Търси такива в Google.

Това ти е ръководството за скенера: http://support.epson.ru/products/manuals/000540/gt7000ug_e.pdf

Има варианти с USB и SCSI кабели.

Провери твоя с какъв е.

Мерси моя не е usb значи ще ми трябва scsi кабел благодаря ви на двамата за помощта нататък ще се оправя сам :) ако се сетите за нещо още казвайте го 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси моя не е usb значи ще ми трябва scsi кабел благодаря ви на двамата за помощта нататък ще се оправя сам :) ако се сетите за нещо още казвайте го 

Да почерпиш - ако ли не, аз ще почерпя  :beer:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако принтерът не е работил дълго време и главата му е запушена, по- добре не си харчи излишно парите.

не знам какъв е и запушен ли мога ли да разбера преди да е станало късно

и може ли да се изчисти някак
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не знам какъв е и запушен ли мога ли да разбера преди да е станало късно

и може ли да се изчисти някак

А, бързаш да черпиш, ааа?

Щом е втора ръка, то при възможност попитай предишният собственик дали е било всичко в ред и кога е използван последно.

Най добре пусни нещо да се печата и ако нищо не се появи, ако в печата има липсващи цевтове или други проблеми, то си имаме запушване. Има вариант за отпушване, но той в повечето случай е неуспешен. В такъв случай принтера отива за скрап! Повечето касети на тази марка принтери се ресетват със специално устройство "рисетер", което означава, че трябва да използваш само оригинални касети или да се обръщаш към сервиз за пълненето им. 

Ако всичко тръгне по мед и масло то си намери програма за нулиране на контейнерера за излишно мастило!

Печаташ задължително по нещо веднъж в месеца а при големи горещини се печата всяка седмица по нещо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

имам комбинирано устройство HP JET LASER PRINTER използвал съм оргиналия инсталационен диск на НР - та принтера принти, но не може да сканира с всички сканиращи програми. Инсталирах драйвери, трих ги, после пак ги инсталирах и нищо не става. Моля посъветвайте ме къде е грешката, какво да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване