Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

R9 280(HD 7950) на 430W захранване!

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже ми се наложи да продам GTX660 от описанието поради спешна нужда от пари, сега мисля да взема R9 280(HD 7950), та въпроса ми е захранването от описанието подходящо ли е за картата ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, понеже ми се наложи да продам GTX660 от описанието поради спешна нужда от пари, сега мисля да взема R9 280(HD 7950), та въпроса ми е захранването от описанието подходящо ли е за картата ?

:bye1:  Не си посочил с какъв процесор си, за да се прецени. Но се подразбира, че не е едноядрен ;) И колко GB е видео картата. 

И сега по същество... Ето я моята конфигурация:

Дъно - Gigabyte GA-P55M-UD2  (2 PCI, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

RAM - 4GB / 4087 MB  (DDR3-1333 DDR3 SDRAM) / НО ще я сменя с 2x4GB или 2x8GB!

Процесор - QuadCore Intel Core i5 750, 616 MHz (9 x 68)

Видео карта - SAPPHIRE HD 7970 GHz Edition 3GB GDDR5 VAPOR-X

Захранвенето ми БЕШЕ 430W, но бях с друга видео карта - HD 5770 1GB. Сложих SAPPHIRE HD 7970 GHz Edition 3GB GDDR5 VAPOR-X знаех, че захранването не е достатъчно, но игрите вървяха на макс графика със много добро FPS ( ACBF, Watch Dogs, BF4 и т. н. ). И така изкарах близо 2 седмици с тази видео карта, и захранването си отиде. Рядко съм играл много, но когато изгоря, играх около 2 часа на Watch Dogs, което е било достатъчно да държи захранването максимално натоварено. 

Виж темата:  ''Какво захранване е необходимо за дадената конфигурация?'' ( малко по-долу от тази тема ) Там колегите са предложили подходящи захранвания. 

:bye1:  Не си посочил с какъв процесор си, за да се прецени. Но се подразбира, че не е едноядрен ;) И колко GB е видео картата. 

Дъно - Gigabyte GA-P55M-UD2  (2 PCI, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Захранвенето ми БЕШЕ 430W, но бях с друга видео карта - HD 5770 1GB. Сложих SAPPHIRE HD 7970 GHz Edition 3GB GDDR5 VAPOR-X знаех, че захранването не е достатъчно, но игрите вървяха на макс графика със много добро FPS ( ACBF, Watch Dogs, BF4 и т. н. ). И така изкарах близо 2 седмици с тази видео карта, и захранването си отиде. Рядко съм играл много, но когато изгоря, играх около 2 часа на Watch Dogs, което е било достатъчно да държи захранването максимално натоварено. 

Виж темата:  ''Какво захранване е необходимо за дадената конфигурация?'' ( малко по-долу от тази тема ) Там колегите са предложили подходящи захранвания. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора е AMD FX6300 захранването е Thermaltake Smart Series 430W пък и твоето е било на Hipro 430w което е доста по-слабо от моето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата консумира макс. 305 W, захранването ти е към 400 W  на 12 Волтовата линия и ако има и клок на процесора - отиваш в максимума на оборотите на вентилатора и минимума на ефективността на захранването. За тази карта, по форумите препоръчват 500 - 600 W захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата консумира макс. 305 W, захранването ти е към 400 W  на 12 Волтовата линия и ако има и клок на процесора - отиваш в максимума на оборотите на вентилатора и минимума на ефективността на захранването. За тази карта, по форумите препоръчват 500 - 600 W захранване.

Значи ще взема нещо от рода на r9 270 сега не ми се дават пари и за захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

R9 280 под товар е около 180W. Захранването ще се справи без проблем. Системата няма да преминава 300-350W.

еМАГ в момента буквално ''подаряват'' Gainward NVIDIA GeForce GTX 760, стига да не те притеснява турбината, малко е шумна. 

SAPPHIRE Dual-X R9 280 също е чудесен вариант. 270/X е кажи речи 100 лв. по-евтина и ще ти е достатъчна за всички игри, а останалите пари може да вложиш в едно SSD или още една плочка РАМ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

R9 280 под товар е около 180W. Захранването ще се справи без проблем. Системата няма да преминава 300-350W.

еМАГ в момента буквално ''подаряват'' Gainward NVIDIA GeForce GTX 760, стига да не те притеснява турбината, малко е шумна. 

SAPPHIRE Dual-X R9 280 също е чудесен вариант. 270/X е кажи речи 100 лв. по-евтина и ще ти е достатъчна за всички игри, а останалите пари може да вложиш в едно SSD или още една плочка РАМ.

По-скоро за рам ще ги дам но това цялото нещо ще го правя след 2 седмици!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

760 взимай,най-малко ток харчи,а 270-ка в момента ще намериш на същите пари,а тя е по-бавна,760 се равнява на 280 и захранването ще ти стигне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване