Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Тъй като моят компютър вече остаря много се нуждая от закупуването на нов. Но не съм никак веща на тази тематика, поради тази причина Ви моля за помощ.

Компютъра ще се използва за игри, като Counter Strike 1.6 , Counter Strike Global Offensive , Dota 2 и подобни.

Не търся нещо ненадминато, а и не мога да си позволя за съжаление.

Разполагам с бюджет от около 500лв, но четейки из форума си мисля, че това е твърде малко, като сума?

Какво ще ме посъветвате? За каква сума мога да се сдобия с един приличен компютър? Моля, да ми дадете линкове/идеи за компютри или поне да ми направите някакъв примерен модел конфигурация? Имам си периферия, нужен ми е само компютър.

И още едно малко въпросче. Старият ми компютър е някъде на около +10г, за времето си беше доста добър, но вече остаря. Мислите ли, че мога да взема някаква приличина сума, ако продам/върна някои части в магазина? Или всичко това не би си заслужавало? /Ако е необходимо, като се прибера ще пусна Еверест и ще ви дам подробни характеристики/.

Не смятам да държа компютъра включен докато спя, но ще се използва често. Нямам някакви лични предпочитания, поради причината, която упоменах по горе - не съм веща. 

От гр. Варна съм, ако евентуално може да ми препоръчате добър магазин/сервиз в който няма да ми вземат парите просто така. 

Много благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И още едно малко въпросче. Старият ми компютър е някъде на около +10г, за времето си беше доста добър, но вече остаря. Мислите ли, че мога да взема някаква приличина сума, ако продам/върна някои части в магазина? Или всичко това не би си заслужавало? /Ако е необходимо, като се прибера ще пусна Еверест и ще ви дам подробни характеристики/.

Да, ще трябва. По-добре използвайте Aida64.

Разполагам с бюджет от около 500лв, но четейки из форума си мисля, че това е твърде малко, като сума?

Може да се направи, но не очаквайте нещо специално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип сумата наистина е малка, но може да се направи прилична конфигурация с вградено видео. Нещо такова.

Asus H81M-K

Intel® Core™ i3-4160

Около 527 лв. Дъното и процесора са от еМАГ и са с безплатна доставка. Ако не можеш да го сглобиш ще трябва да помолиш някой или ще трябва всичко да е от едно място и да вземеш I3-4150, но хем е с 16 лв. по-скъп, хем е със 100MHz по-бавен (които няма да усетиш) и някое дъно като ASROCK H81M-VG4.
Вариант е и някой Celeron/Pentium + 7750/250, но отново сумата ще е малко над 500 лв. 
Някое APU също е опция, но като процесорна мощ i3 е много по-доброто решение и след добавянето на дискретна видеокарта ще играеш всички игри. 
Стария ти компютър е доста стар и едва ли би могло да се ползва нещо за новата конфигурация и едва ли ще вземеш много пари от такава антика. 
п.п. Гледам си редактирала поста си. Ако поръчаш всичко от никем, може да ги помолиш да ти го сглобят. Чрез куриер ще ти го пратят до Варна. 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип сумата наистина е малка, но може да се направи прилична конфигурация с вградено видео. Нещо такова.

От предложената конфигурация, мисля че може да се дискутира за необходимостта от нов HDD - след данните от Aida-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Довечера ще пусна Аида по съвет на Greak, за да видим колко зле е положението на моят дъртак вкъщи и ще покажа резултатите. 

Мога да намеря кой да ми сглоби компютъра, имам познати, които разбират от тези неща. 

Склонна съм да "издиря" от някъде още 100-150лв, ако наистина мога да получа нещо по-добро? Защото пък не искам да дам 500лв. за компютър и примерно заради едни 100-200лв. отгоре, след някоя друга година да се ядосвам? 

Ето примерно старият ми компютър. Не знам колко пари са дадени за него, тъй като ми е подарък, но едно 10г си беше безупречен и наистина бях доволна. Казвам ви това с идеята, че ми трябва наистина нещо дългосрочно, надявайки се, че ще оправдае очакванията ми. Т.е. не ми е нужно да си купя някакъв и  да кажа колкото" да имам нов компютър ", наистина искам да е сравнително добър, така че може и да увеличите бюджета ми, както споменах и по-горе. Защото пък сега излизат много игри и новисти и не искам да се окаже, че след 2-3-4г съм пак назад с "модата".

Много благодаря на всички отзовали се и специално на Нико_ за подробният отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално може и кутията да става за ползване и ще спестите парички.

п.пА ако наистина бюджета стане 650 лв,тогава нещата стават различни.Очаквам да ни осведомите каква е старата конфигурация,както и каква е кутията.Захранването сменяно ли е и какво е? Отворете кутията и му направете снимка,на надписите по него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш,че комбинацията i3 с външна видеокарта ще се представи много по-добре от вградената в АМД процесора.

Напоследък правиш някои подвеждащи предложения,или пък не съвсем балансирани.Чети повече.

п.п.А ако авторката на темата може да си  спести парите за кутията,ще се вземе по-добро захранване от вграденото в до сега предложените кутии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

monicho, вместо тоя A10-7850K много по-добре ще е Pentium + карта за 200 лв., които ще спукат АМД-то, което с тая бавна едноканална памет няма да покаже абсолютно нищо......

Чети повече, пиши по-малко!!

onogondur ме изпревари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/procesor-intelr-coretm-i3-4160-3-60ghz-haswell-3mb-socket-1150-box-bx80646i34160/pd/DNJCQBBBM/

http://www.emag.bg/d-nna-platka-asus-socket-1150-h81m-k/pd/D2N1VBBBM/?#Opinion_Anchor

http://www.emag.bg/hard-disk-wd-blue-1tb-7200-ob-min-64mb-sata-3-wd10ezex/pd/E8G7KBBBM/

http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-amd-radeon-r7-260x-1024mb-gddr5-128bit-hdmi-dvi-display-port-11222-05-20g/pd/D7RP4BBBM/

http://www.emag.bg/kutija-segotep-sg-gt-orange-mid-tower-bez-zahranvasch-iztochnik-cherna-sg-gt-og/pd/D738JBBBM/

http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-segotep-raynor-power-550w-550w-atx-2-31-pfc-active-rp550/pd/E8D7TBBBM/

http://www.emag.bg/kit-dual-channel-corsair-4gb-2-x-2gb-ddr3-1600-mhz-radiator-cheren-cml4gx3m2a1600c9/pd/EGZ7DBBBM/

Общо : 780 Лева. Другото предложение беше,защото мислех,че ще е проблем на автора/авторката да си го сглоби сам/а.Виждате защо е вграденото видео.

Последното предложение вече е много добро.

Очаквам авторката за тая кутия да видим какво ще каже.Абе наумил съм си,че може и без да се смени тя,но нека все пак видим какво ще каже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Благодаря на всички, че се отзовахте!

Ето какво показва Aida, ако изпускам нещо важно моля да ми кажете, за да го напиша.

Вид компютър: ACPI Uniprocessor PC

Тип централен процесор: AMD Athlon 64, 1800 MHz (9x200) 3000+

Дънна платка: Asus A8NE-FM (3 PCI, 1 PCI-E x 16, 2 DDR DIMM, Audio, LAN, IEEE-13974)

Чипсет: nVIDIA nForce4-4X, AMD Hammer

Видеокарта: NVIDIA GeForce 6200 (128MB)

3D успокорител: NVIDIA GeForce 6200 

Звуков адаптер: Realtek C655 @ nVIDIA nForce4 (CK8-04) 

Качих ви и снимки. Не бях сигурна какво точно искате да видите, за това ви снимах доста неща. Моля да не ми се смеете много. ;)

post-344851-0-32547700-1412610321_thumb.

post-344851-0-55048000-1412610350_thumb.

post-344851-0-93544700-1412610415_thumb.

post-344851-0-98848200-1412610434_thumb.

post-344851-0-26443300-1412610450_thumb.

post-344851-0-49088600-1412610552_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се справила със снимките. Има момчета, на които им обясняваме по 100 пъти какво точно трябва да снимат и не се справят от първия път.

Ще можеш да ползваш старата кутия. Събира Micro ATX дъна и дълги видеокарти.

До колкото виждам харда е SATA и ако е в добро състояние и ти стига като размер спокойно може да го ползваш в новата конфигурация.

Захранването е боклук. Би могло да се справи с конфигурация с вградено видео, но с оглед бъдещ ъпрейд и евентуалното добавяне на външна видеокарта е добре да се смени веднага. Другите неща може да продадеш и да ги добавиш към спестените ти пари.

Кажи точната сума, която може да отделиш, за да дадем конкретни предложения. Иначе за игрите, които ще играеш една R7 250X, или най-много GTX750 ти е съвсем достатъчна заедно с Pentium или един i3 с качествено захранване и 4ГБ РАМ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Редактирано,понеже видях мнението на уважаемият Нико_

Количка.

Обща стойност - 650.70 лв. с ДДС

Предлагам ви конфигурация с включено ССД,Ще бъде много бързо работеща машина.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Количка за 721 лв,хард и кутия-старите.

При румънците има пак промоции:

MSI 750TI 2GB-232 лв.

i3 4160-201 лв.

H81M-65 лв.

King 4GB 1333/CL9/1.5V-72 лв.

LT 500W-78 лв.(много ми е чудно това старо бюджетно изпълнение на CWT,което Solytech са копирали,как е с цена 104 лв. :lol6: )

Тотал-648 лв,безплатна доставка и нямаш дерт с връщане и гаранция (е,сервизът им се е ...)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване