Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съмнителна папка в (C:) след преинсталация

MrProbz

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следният проблем (Windows 7 Ultimate 64-bit)

Лаптопът е преинсталиран преди 1-2 месеца, но сега забелязвам, че на (C:) диск нямам почти никакво свободно място.

Тъй като не качвам никакви файлове там (включително и на десктопа), влязох да проверя кое заема толкова място.

C disk е 49 GB, от които 47 заети... Папка Windows 12,8GB,  Пакпа Program Files и Папка Program Files(x86) - общо около 3-4GB.

другите папки значително малко, като папка User - ЦЕЛИ 25,2 GB ?!?

C disk/ User/ user/ AppData/ Local/ Microsoft/ Windows/

тази папка Windows e 24.7GB, а в нея нито един от файловете не е толкова голям ?!?

т.е не става ясно кое заема толкова пространство ?

1- папката AppData беше скрита и от настройките да показва скрити файлове се показа!

2-не разбирам защо тази папка Windows е там, при условие че имам Windows 12,8GB в C disk ?

3- преди няколко дни имах 5Gb свободни на C, което ме учуди, но днес вече имам само 2 ?!?

чудя се ако я изтрия папката дали всичко ще е наред ?

*аз не съм правил преинсталацията (тъй като не мога)

*папките в последната папка Windows 24,7Gb са следните:

1)1024   2)1026   3)1033  4)Burn   5)Caches    6)Explorer    7)GameExplorer    8)Ringtones   9)Themes   10)WER

има 2 файла:   1)UsrClass.dat    2)WindowsUpdate.log

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мисля,че това е стара инсталация,преинсталирането е направено без форматиране на С:-то,стартирай "почистване на диска" http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows7/how-do-i-remove-the-windows-old-folder

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусни една проверка със Malwarebytes Anti-Malware кой знае колко вируса  са се наблъскали   :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз още преди да публикувам пуснах Nod 32 актуална към днешна дата - не откри нищо за C и D disk.

По отношение на отговора за Windows Old:

Направих почистването, но никъде нямаше "Предишна(и) инсталация(и) на Windows" отметка както е описано на сайта на Microsoft.

Затова аз изчистих ВСИЧКО, което можеше да се изчисти. Резултатът - освободих само 1,37 GB  :(

Моля, ако някой има идеи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен чиста преинсталация с форматиране на диск C.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Здравейте!

Имам следният проблем (Windows 7 Ultimate 64-bit)

Лаптопът е преинсталиран преди 1-2 месеца, но сега забелязвам, че на (C:) диск нямам почти никакво свободно място.

Тъй като не качвам никакви файлове там (включително и на десктопа), влязох да проверя кое заема толкова място.

C disk е 49 GB, от които 47 заети... Папка Windows 12,8GB,  Пакпа Program Files и Папка Program Files(x86) - общо около 3-4GB.

другите папки значително малко, като папка User - ЦЕЛИ 25,2 GB ?!?

C disk/ User/ user/ AppData/ Local/ Microsoft/ Windows/

тази папка Windows e 24.7GB, а в нея нито един от файловете не е толкова голям ?!?

т.е не става ясно кое заема толкова пространство ?

1- папката AppData беше скрита и от настройките да показва скрити файлове се показа!

2-не разбирам защо тази папка Windows е там, при условие че имам Windows 12,8GB в C disk ?

3- преди няколко дни имах 5Gb свободни на C, което ме учуди, но днес вече имам само 2 ?!?

чудя се ако я изтрия папката дали всичко ще е наред ?

*аз не съм правил преинсталацията (тъй като не мога)

*папките в последната папка Windows 24,7Gb са следните:

1)1024   2)1026   3)1033  4)Burn   5)Caches    6)Explorer    7)GameExplorer    8)Ringtones   9)Themes   10)WER

има 2 файла:   1)UsrClass.dat    2)WindowsUpdate.log

Вируси има ! даи го на друг които разбира от лаптопи и компютри

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване