Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за избор на UPS 1000VA или 1200VA

KorteZ

Препоръчан отговор

Здравейте, търся съвет за UPS 1000VA или 1200VA до 250лв. който да е горе долу надежден. Ще се включват 2-ва компютъра към него ( компютрите са със стандартни захранвания).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този Fortron. Следващият 1500 VA модел е по-добър, но е над бюджета ти.

С Този Fortron, който е 600W трудно ще захрани 2 компютъра с по 350W захранване!А до колкото знам, повечето са с 350W :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този Fortron. Следващият 1500 VA модел е по-добър, но е над бюджета ти.

Аз ли съм забравил математиката - цитирания от теб модел го водят 1000 VA, а пък

• Battery

Battery type - 12V/7AH x 2

Backup Time (One PC [email protected]) 30 min.

Typical Recharge Time - 4-6 hours recover to 90% capacity

12 V * 7 Ah = 84 VAh * 2 = 168 VAh

или имат предвид че за кратко време ще извади 1000 VA ?? (демек - в зависимост от фактора на мощността на консуматора - до 1000 W)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Този Fortron, който е 600W трудно ще захрани 2 компютъра с по 350W захранване!А до колкото знам, повечето са с 350W :)

Захранванията са 350 W, но консумираната мощност е около 120-150 W.

Аз ли съм забравил математиката - цитирания от теб модел го водят 1000 VA, а пък

или имат предвид че за кратко време ще извади 1000 VA ?? (демек - в зависимост от фактора на мощността на консуматора - до 1000 W)

Какво не ти е ясно, нали преобразува тези 12V в 220V.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво не ти е ясно, нали преобразува тези 12V в 220V.

Че преобразува, преобразува - но ..

168 VA са си 168 - независимо на 12, 24 или 230 V. Когато увеличаваш напрежението - тока ще ти намалява, като произведението ще се запазва (минус загубите при трансформацията).

168 / 230 = 0,73 A 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че преобразува, преобразува - но ..

168 VA са си 168 - независимо на 12, 24 или 230 V. Когато увеличаваш напрежението - тока ще ти намалява, като произведението ще се запазва (минус загубите при трансформацията).

168 / 230 = 0,73 A 

Сметките ти са тотално объркани, вложи малко научна мисъл и всичко ще си дойде на място. Той - производителя от много време си ги продава на пазара и си е свършил добре работата, като ги е изчислил както трябва по мощности и време на употреба с батерия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това че един комп има 350 вата захранване не значи, че е с такава мощност. Моят е със 750W захранване, но през повечето време консумацията е под 200W

По принцип UPS държат под 5мин на мощността, която ги дават, като времето рязко скача при по-малка. Да кажем ако на 600W ще е 5мин, на 300 поне 15.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

flare, на 06 Окт 2014 - 6:10 PM, написа:

Това че един комп има 350 вата захранване не значи, че е с такава мощност. Моят е със 750W захранване, но през повечето време консумацията е под 200W

По принцип UPS държат под 5мин на мощността, която ги дават, като времето рязко скача при по-малка. Да кажем ако на 600W ще е 5мин, на 300 поне 15.

Защо тогава си купил 750W!?! Сложи си 300W!!! :tongue2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо тогава си купил 750W!?! Сложи си 300W!!! :tongue2:

По няколко причини, първо:

но през повечето време консумацията е под 200W

пикът е доста над 300W.

И после, мощността не беше единственият критерий, по който избирах захранване и това отговаряше на другите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

flare, на 06 Окт 2014 - 7:53 PM, написа:

По няколко причини, първо:

пикът е доста над 300W.

И после, мощността не беше единственият критерий, по който избирах захранване и това отговаряше на другите.

Ами тогава излизам прав!!!

Защото пикът е доста над 300W ЦИТАТ

Значииииии за 2 компютъра не е достатъчен 600W UPS :tongue2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за кое си прав - с такъв 1000 VA Фортрон си захранвам 2 конфигурации, рутер и конвертора за оптиката в къщи. В офиса, неговият  по-голям брат 1500VA, пази сървъра, суич и телефонната централа. И ако ще предлагате нещо смислено, го направете защото не сме в час по електротeхника да се обясняваме, кое стига и кое не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последно съм се спрял на Fortron 1000VA и Eaton 1200VA. Въпросът е има ли смиел да се закупува Eaton 1200VA който е 223лв. или да взема  Fortron 1000VA който е 160лв и ще свърши работа. Изискването е когато премигне тока да не изгасват компютрите или като спре да има време да запишат работоата по документите и да затворят програмите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последно съм се спрял на Fortron 1000VA и Eaton 1200VA. Въпросът е има ли смиел да се закупува Eaton 1200VA който е 223лв. или да взема  Fortron 1000VA който е 160лв и ще свърши работа. Изискването е когато премигне тока да не изгасват компютрите или къто спре да има време да запишат работоата по документите и да затворят програмите.

С Fortron 1000VA гарантирам 30 мин работа при 500w захранване на един компютър!След това автоматично гаси компютъра :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Fortron 1000VA гарантирам 30 мин работа при 500w захранване на един компютър!След това автоматично гаси компютъра :)

И би трябвало между двете неща (двете изречения по-горе) да дава звуков сигнал. Когато остане на автономно захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И би трябвало между двете неща (двете изречения по-горе) да дава звуков сигнал. Когато остане на автономно захранване.

Всъщност хубавите устройства имат кабел и софтуер с който да спрят машината нормално когато батериите паднат много :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този UPS си има soft за управление ;) Можеш да изключиш досадното пиу-пиу,даже да му зададеш период за проверка на батерия и др.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност хубавите устройства имат кабел и софтуер с който да спрят машината нормално когато батериите паднат много :)

Този UPS си има soft за управление ;) Можеш да изключиш досадното пиу-пиу,даже да му зададеш период за проверка на батерия и др.

Да де, ама аз пък искам, когато наближи да изключва - да ми каже. Щото на лаптопа ситуацията е подобна - батерията играе ролята на UPS (макар че моята е с 10% капацитет) и ако съм ритнал кабела и е останало на батерия, в един момент гледам "умно" как лаптопа заспива. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама аз пък искам, когато наближи да изключва - да ми каже. Щото на лаптопа ситуацията е подобна - батерията играе ролята на UPS (макар че моята е с 10% капацитет) и ако съм ритнал кабела и е останало на батерия, в един момент гледам "умно" как лаптопа заспива. 

Хубавите и това го имат, бибтка минути преди да започне да спира машините :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като започне да бибка в 03ч рано сутрин друга песен ще запееш :P
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което имах предвид е, че по мощността на захранването не може да направиш извод за реално консумираната мощност. Моят пик се достига само при натоварване на видеокартата - тоест игри/рендер т.н. Иначе колебанието е 200 +/- 20ина вата. Офис компютър който гори над това не вярвам да има.

Това с ватметър ли го мери?

Аз имам 900VA (540W) APC Back-UPS, който мери консумацията в реално време, и от своя страна гарантирам, че я издържи 5-7 мин при 500W реално натоварване, я не - има и графика.

1000VA е абсурд да издържи половин час. Компа ти най-много да гори 150W за такава продължителност... Даже, ако е като този тука пише 20минути на 120W (!)

Като започне да бибка в 03ч рано сутрин друга песен ще запееш :P

Зависи колко е хубав :P Аз имам настройка, в какъв часови интервал да пищи. Но съм го спрял щото или съм нa компа, или не съм в къщи, или спя - не ми върши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване