Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Специфична настройка на рутер

zeziok

Препоръчан отговор

Здравейте,
може би не съм формулирал заглавието правилно , за което се извинявам на всички.
Въпроса ми е възможно ли е да се настрой рутер , при свързване на даден мак адрес , да му предоставя винаги едно и също IP.

Да запазва това IP само за даденият mac. Това ми е нужно, тъй като използваме споделяне на принтер в локална мрежа и при изкл. и вкл. на лаптоп-а получава различни IP.  Въпроса и от любопитство го задавам , тъй като е възможно решение , да се използва връзка , чрез кабел , но си е до някъде неудобство.
Предполагам , че настройката е сходна при различните видове рутери, затова не съм конкретизирал модел и марка.
Ако са нужни по-нататък ще посоча такива.

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

може би не съм формулирал заглавието правилно , за което се извинявам на всички.

Въпроса ми е възможно ли е да се настрой рутер , при свързване на даден мак адрес , да му предоставя винаги едно и също IP.

Да запазва това IP само за даденият mac. Това ми е нужно, тъй като използваме споделяне на принтер в локална мрежа и при изкл. и вкл. на лаптоп-а получава различни IP.  Въпроса и от любопитство го задавам , тъй като е възможно решение , да се използва връзка , чрез кабел , но си е до някъде неудобство.

Предполагам , че настройката е сходна при различните видове рутери, затова не съм конкретизирал модел и марка.

Благодаря

Да може, нарича се Adress Reservation и в общия случай повечето съвременни маршрутизатори я имат опцията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При повечето рутери, на които съм попадал, има такава възможност. Какъв е точно модела на рутера, за да можем да Ви насочим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря

Да, обикновено опцията се нарича резервиране на ИП/DHCP. И темата ви е за друг раздел в който я местя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да се спре DHCP сървъра, но това не бих го препоръчал :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря

Лаптопа има някакво име. Защо не използвате това име, когато искате достъп до принтера ?

IP адрес се използва за инсталиране и достъп до мрежови принтери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване