Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Игрален сървър предложете конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте , 

ще ни трябва сървър за да хостваме на него няколко minecraft сървъра 11-15 може и повече не знам !За в момента единия ни сървър е на 16 рам и за по-нататък ще ни трябва вече собствена машина. Затова реших да се обърна към вас ! Като цяло изискванията ще са като за начало 64 или 32 GB ECC ram препоръчително DDR3 + 2x четири ядрени процесора също за начало едно SSD 128GB + още един обикновен 1TB за BackUP мисля, че това ще е идеално, а дали е така ще разберем сега. :)

Бюджет : до 3000 лв. може +1000 лв.

Също да добавя по възможност да е по тих :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вуй никой ли няма да напише нещо ?

Темата е в грешен раздел като за начало. Има раздел с конфигураций, питай там и може да ти отговорят каквото търсиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация не е никак лесна,а тези сървърни машини мисля,че се купуват маркови dell/hp.. препоръчвам ти да погледнеш някоя втора ръка,защото това,което успях да измисля е това,но не мисля,че ще ти свърши работа,така че търси по магазините нещо сървърно марково,стабилни машини са и са много тихи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата е в грешен раздел като за начало. Има раздел с конфигураций, питай там и може да ти отговорят каквото търсиш.

1.  Нови конфигурации и части, въпроси, препоръки и мнения като гледам според мен е в правилния раздел 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За твоя бюджет и тези изисквания ще е доста трудно, за втора ръка можеш да вземеш това - http://rmania.net/server-fujitsu----primergy-rx200-s5-1u-2x-quad-core-xeon-x5570-24gb-ddr3-ecc-1856.html имаш място и останали пари за още 6 плочки RAM. Относно дисковете, SSD е прилична опция, но ако няма голям брой писания в/у него, за съжаление не съм запознат с принципа на работа на този Minecraft и не мога да ти кажа как го обработва.

А друга по-маркова алтернатива е http://rmania.net/server-hp--proliant-dl380-g6-2u-2x-quad-core-xeon-x5560-1887.html за RAM и DISK пак имаш горница останала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Производител

IBM

Модел

X3850 M2

Процесори

4x Quad Intel Xeon 2.13GHz E7330 

RAM

32GB RAM

Jlc,or 

4x 73GB 2.5" SAS Hard Drives

15K

Оптично устройство

DVD-ROM

Мрежа

Dual 10/100/1000Mbps Ethernet

RAID

IBM ServeRAID MR10K

Power Supplies

2 (redundant)

Form Factor

rackmount

Rails

Included

Операционна система

Не

Състояние

Използван, тестван. В отлично състояние.

Доста интересно :) 1290лева 2ра рака

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Производител

IBM

Модел

X3850 M2

Процесори

4x Quad Intel Xeon 2.13GHz E7330 

RAM

32GB RAM

Jlc,or 

4x 73GB 2.5" SAS Hard Drives

15K

Оптично устройство

DVD-ROM

Мрежа

Dual 10/100/1000Mbps Ethernet

RAID

IBM ServeRAID MR10K

Power Supplies

2 (redundant)

Form Factor

rackmount

Rails

Included

Операционна система

Не

Състояние

Използван, тестван. В отлично състояние.

Доста интересно :) 1290лева 2ра рака

Е добра оферта е  :) Сложи линк тука..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако го сложа ще изчезне много бързо :)

ами взимай я машината,няма кво да чакаш..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...