Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми помогне за курсова работа в Ексел,значи имаме за задача следните неща : 

Става въпрос за произволен многоъгълник,бяха ни дадени примери с 5 (x,y) , аз съм си избрал 13 (x,y)

1.Извеждане на координати

2.Смятане на лице

3.Смятане на обиколка

4.Смятане на произволен диагонал

Първите две ги имам,но си нямам на идея за обиколката и произволния диагонал,надявам се тук някой да е вещ в тази сфера и да даде едно рамо.
:no-no:  :shy11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми помогне за курсова работа в Ексел,значи имаме за задача следните неща : 

Става въпрос за произволен многоъгълник,бяха ни дадени примери с 5 (x,y) , аз съм си избрал 13 (x,y)

1.Извеждане на координати

2.Смятане на лице

3.Смятане на обиколка

4.Смятане на произволен диагонал

Първите две ги имам,но си нямам на идея за обиколката и произволния диагонал,надявам се тук някой да е вещ в тази сфера и да даде едно рамо.
:no-no:  :shy11:

Е ти формула за разстояние между две точки представени с декартови координати не знаеш ли? От нея 4то излиза директно, а 3то правиш цикъл с който обхождаш всички точки поред, намираш разстоянието между всяка и предната и ги сумираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре,ето какво имам за периметъра и получавам грешка,няква двусмислица ли..кво.

Ако някой има желание,да помогне. :)

Option Explicit
Option Base 0

'Ïðåñìÿòàíå îáèêîëêàòà íà ìíîãîúãúëíèêà
Private Sub CommandButton3_Click()
    Dim n As Integer '×èñëà
    Dim x() As Double, y() As Double 'Êîîðäèíàòè
    Dim p As Double 'Îáèêîëêà íà ìíîãîúãúëíêà
    Dim i As Integer
    Dim a As Integer
    Dim p1 As Double
'Êîîðäèíàòè
        Call InputCoor(n, x, y)
    'Ïðåñìÿòàíå íà îáèêîëêàòà
    x(0) = x(n): y(0) = y(n)
    x(n + 1) = x(1): y(n + 1) = y(1)

p = 0
    For i = 1 To n
    p = p + Sqr(((x(i + 1) - x(i)) ^ 2 + (y(i + 1) - y(i)) ^ 2))

Next
    p = Abs(p)
'Èçâåæäàíå íà îáèêîëêàòà
    With Cells(n + 4, 1)
    .Value = ("Polygon perimeter")
    .Font.Bold = True
    .Font.Size = 14
    End With

With Cells(n + 5, 1)
    .Value = p
    .NumberFormat = "0.0000"
    .Font.Bold = True
    End With

End Sub

'Îáèêîëêà íà ìíîãîúãúëíèê
Private Sub CommandButton3_Click()

Dim FName As String 'Filename
    Dim i As Integer
    Dim a As Integer

'File preparation
    FName = InputBox("Browse File", , "C:\Users\gogata\Desktop\PIIS-VBA\point13(this file).txt")
    If Dir(FName) = "" Then
        MsgBox ("File not found")
        End
    End If
    Close #1
    Open FName For Input As #1

'Input coord.
    Input #1, n
    ReDim x(n + 1), y(n + 1)

For i = 1 To n
        Input #1, x(i), y(i)
    Next i
    Close #1
    a = InputBox("Number of polygon points", , "3")
    If a > n Then
    MsgBox ("No such polygon point")
    End If

'Export coord.
   Cells.Clear
    Cells(1, 1).Value = "Point data"
    Cells(1, 1).Font.Size = 14
    Cells(1, 1).Font.Bold = True

Cells(2, 1).Value = "N"
    Cells(2, 2).Value = "X"
    Cells(2, 3).Value = "Y"

With Range("A2:C2")
        .Font.Bold = True
        .HorizontalAlignment = xlRight
    End With

For i = 1 To n
       Cells(i + 2, 1).Value = i
       Cells(i + 2, 2).Value = x(i)
       Cells(i + 2, 2).NumberFormat = "0.000"
       Cells(i + 2, 3).Value = y(i)
       Cells(i + 2, 3).NumberFormat = "0.000"
        Next i
End Sub
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Текста,които е излязал на шльокавица е общо взето заглавията,нямат кой знае какво значение,а пък и то се подразбира кое за какво е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от [email protected]
      Качил съм примерен файл от статистиката.
      В колоните/полетата First prod. и Last prod. трябва да пише началните и крайните часове на изпълнение на съответната програма, но не знам поради каква причина, май на повечето или на почти всички файлове тези данни са заместени с диези ( # ).
      Отварям ги с Excel 2007. Те са във формат 97 - 2003.

Имам близо 1500 такива файла - за толкова дни, като искам да ги обединя и да мога да ги подреждам по различните стойности възходящо и низходящо, например по Count, което отрязва бройката напръскани столове. Сортирането знам как става - елементарно е, но как да обединя файловете от годините в един голям файл ?
      обединяване на екселски файлове - Google
      merge xlsx files into one - Google

Има инфо, спор няма, но моя случай е с хиляди файлове... може ли някакво конкретно решение ?
      Има и една стара темичка от 8 години, там има някакъв начин с макрос, но не съм сигурен дали ще се справя.

Благодаря
      2015_11_26.xls
    • от Димитър Иванов
      Здравейте на всички!
      Имам следния проблем на MS Excel 2013 !
      Изчезват ми разделителните линии(grid lines) на клетките, и като им дам unhide се появяват за секунда и пак изчезват.
      Само когато махна името на клетките и номерацията се появяват.
      Пробвах да създам таблица или рамка, но пак нищо.

Случайно някой дали е срещал същия проблем.

• от мен
      С две думи искам да сравня съдържанието на клетка със съдържанието на клетки в някаква област. Автоматично, с формули, без да се ползва контекстно меню или клавишни комбинации.
      Освен за всяко сравнение да има отделна клетка с формула, има ли по-прост начин?
      Освен vlookup?
    • от мен
      Как да транспонирам таблица с формули, т.е. без да използвам контекстно меню или клавишни комбинации?
      Трябва ми бърз начин за таблица от порядъка на 100х100 клетки. Размножаването на формули е много неадекватно, поне аз не виждам при транспониране как да го накарам да следва правилната логика.
    • от Zina Stefanova
      Здравейте! Искам да инсталирам Visual Studio на компютъра си. Операционната система е Windows MultiPoint Server 2012 Premium. 64 bit-a. Пробвах и със стари и с нови версии и винаги изкарва съобщение: "Setup was not completed successfully." Посъветвайте ме каква версия да сложа и от къде да я взема. Възможно ли е някъде да има остатъчен файл, в следствие на опитите ми. В Контрол панела няма нищо.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване