Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да взема телевизор като имам нужда малко от професионално мнение. Да кажем че мога да отделя около 1000 лв, но може и повече стига да си заслужава телевизора,максимума за разстоянието което имам е 47 инча.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То за такава сума и диагонал-мисията невъзможна!

Ако можеш да отделиш още малко средства ти предлагам да обърнеш внимание на този модел:

Panasonic TX-47A650E 3D LED

До тази сума и за такъв размер мисля е най-удачния вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да отделиш още малко средства ти предлагам да обърнеш внимание на този модел:

Значи от известно време и аз съм си набелязал този модел

въпроса ми е 

може ли да се закупът още 3 броя 3д очила и на каква цена и също потдържа ли Miracast ? 

Благодаря :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи от известно време и аз съм си набелязал този модел

въпроса ми е 

може ли да се закупът още 3 броя 3д очила и на каква цена и също потдържа ли Miracast ? 

Благодаря :)

E може разбира се.Може да си  купиш отделно.Не знам точната цена и сега нямам време да проверявам какви точно, че съм на работа и след малко ставам, но този модел е с пасивно 3D и със сигурност са евтини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да кажем че е възможно да се отделят още средства? ако може да ми кажеш кои параметри са най-важни при един тв.. например херцове и т.н. а също така може да взема и по-малък размер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да кажем че е възможно да се отделят още средства? ако може да ми кажеш кои параметри са най-важни при един тв.. например херцове и т.н. а също така може да взема и по-малък размер :)

Най-важното за един телевизор е качеството на картината!Така ,или иначе за парите (които така и не разбрахме колко е тавана в крайна сметка) ще имаш възможност за телевизор с реален 100 HZ панел, което не е маловажно, най вече при бързите сцени.Това качество на картината пак е леко субективно.За едни IPS панелите са по-добри, за други VA, AMVA, AUO и т.н.т. (другия лагер) -вариантите са доста.Имат предимства и недостатъци всички типове панели и няма еднозначен отговор кой е най-добър.

Като за начало кажи таван на бюджета и размер (не каза от каква дистанция ще гледаш, но размера също е много важен).Уточни тези неща и ще дам препоръки за няколко модела (ще гледам и да са с различни типове матрици) на които да наблегнеш и след като ги видиш на място реши за себе си кой модел най ти допада....като качество на картината  най-вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното за един телевизор е качеството на картината!Така ,или иначе за парите (които така и не разбрахме колко е тавана в крайна сметка) ще имаш възможност за телевизор с реален 100 HZ панел, което не е маловажно, най вече при бързите сцени.Това качество на картината пак е леко субективно.За едни IPS панелите са по-добри, за други VA, AMVA, AUO и т.н.т. (другия лагер) -вариантите са доста.Имат предимства и недостатъци всички типове панели и няма еднозначен отговор кой е най-добър.

Като за начало кажи таван на бюджета и размер (не каза от каква дистанция ще гледаш, но размера също е много важен).Уточни тези неща и ще дам препоръки за няколко модела (ще гледам и да са с различни типове матрици) на които да наблегнеш и след като ги видиш на място реши за себе си кой модел най ти допада....като качество на картината  най-вече.

най-важното е на него коя картина му харесва! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

най-важното е на него коя картина му харесва! :)

Мдааа-нали знаеш...може и да е грозно, но на мама гарджето е най-убаво :D

Малко шегичка бе-разбира се ,че най-важно е на този, който го купува да му харесва :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте отново,

поотложих малко купуването на телевизора, но сега отново съм се вдъхновил. Попрочетох и бях видял че препоръчвате сони w805 .. тъй като утре е черният петък на Емаг.. бих желал да ви попитам първо какво ви е мнението за Емаг, и след това има ли смисъл от 4к технология, тъй като си харесах http://www.emag.bg/televizor-led-smart-tv-3d-philips-ultra-hd-40-102-sm-40pus6809-40pus6809-12/pd/DMBSCBBBM/. Другият ми въпрос е каква е разликата между активно и пасивно 3Д? и също така да разбирам ли, че всичко над 100 херца е добре, и колкото повече херцове толкова по добре, но няма кой знае каква разлика ?

благодаря предварително 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Телевизор се избира след оглед и тест на място!

2.Все още няма смисъл от 4К и скоро няма да има камо ли в България!

3.За активно и пасивно 3Д има писано доста, но накратко...активното е по-доброто, защото не е презредово като пасивното!

4.За тези пари обърни внимание на този модел:

Panasonic TX42AS750 3D LED

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , не се сърдете че ползвам темата но ще може ли и на мен  да ми препоръчате телевизор 42 инча 3D Smart до 1000 лв , ще се гледа от 3 метра? Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , не се сърдете че ползвам темата но ще може ли и на мен  да ми препоръчате телевизор 42 инча 3D Smart до 1000 лв , ще се гледа от 3 метра? Благодаря.

Предлагам Ви средния клас на посочения от мен по-горе модел (който е от високия клас), а именно Panasonic TX-42AS650 3D LED

Надявам се 69 да не са голям проблем.За тези пари е много добър избор!

супер ми изглежда тоя модел, ще ида да го видя днес в технополис. а от емаг можеш ли да ми дадеш предложение ? :)

Е ти пак си знаеш твоето.Отивай в Технополис и дерзай.Не съм гледам сайта не Емаг и не знам какви модели има там.

Дадох ти насоки и съвети-избора си е твой.Аз онлай телевизор не бих взел!Правил съм го, но след оглед на място и после го поръчваме онлайн заради промоцията ;)

Малка хитринка, която не знам дали може да върви навсякъде, но сме го правили.Може би щото в нашите Тенхота са ми сърбали попарата и ме знаят вече :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Miroslav8812345
      Преди 2 месеца си взех тв Самсунг 55 смарт.Но когато работи 10 Мин му забива дистанционното и не след дълго се рестартира.Да го нося ли на сервиз или проблема е решаващ и аз съм малко тъп??

• от Sceep
      Привет на всички.
      Предстои смяна на телевизора в хола. Насочил съм се към 55'' като бюджета е до 2000лв.
      Не робувам на марки. Изобщо не държа да е смарт, 3D и т.н. Така или иначе главно за HD канали ще се ползва и гледане от USB или външен media player. Разглеждах и 60'' но с този бюджет предполагам ще взема най-ниското възможно. Така че май по-добре да е 55''.
      Благодаря предварително на отзовалите се с насоки и предложения.
      Поздрави
    • от Phoenix.bg
      Здравейте хора!
      Забелязах, че има потребност от достъпен EPG за българските и чуждестранни TV канали във XMLTV формат. Това е форматът, който използват Enigma приемниците, MythTV, Tvheadend, IPTV Simple и други ТВ приложения или STB устройства. В момента огромен екип от цели двама човека работи по този амбициозен проект.
      Посетете една от двете посочени страници за да видите кои канали покрива към момента (скоро ще добавим и още)> http://xmltv.heliohost.org или http://egptest.coolpage.biz  На тези адреси ще намерите също линка за сваляне на файла и удобен генератор на примерна плейлиста (съобразена с покриваните канали). Молим ви, ако разполагате с някакъв платен хостинг да ни заделите няколко мегабайта местенце за да гарантираме стабилността на услугата (пишете на лични съобщения).

Въпроси и отговори:

В какъв формат е предлаганото EPG?
      XMLTV - индустриално приет формат за програмен справочник;

В кои програми мога да го ползвам?
      В тези, които поддържат XMLTV формат за EPG. Файла, който се изтегля от download линка е предварително компресиран с GZip - такава е практиката и при останалите разпространители на EPG. Ако се налага, можете предварително да го декомпресирате преди употреба.

Кои канали са включени?
      Единствения актуален списък ще откриете на официалната страница ТУК или ТУК.

EPG добре, генерира също и плейлиста, ама тя е празна! Къде са стрийминг линковете на телевизиите?
      Ние предлагаме единствено програмния справочник, нищо друго!

Плейлистата, която се генерира на сайта с кой софтуер е съвместима?
      PVR IPTV Simple Client за Kodi Entertainment Center. Може спокойно да я адаптирате за други плейъри или STB устройства (пишете ни, ще ви помогнем).

Ами логота на каналите поддържате ли?
      За някои канали поддържаме показване на лого директно от EPG-то, а за други не. Също така за някои поддържаме обложки на отделните предавания, освен самото описание. Можете да си зареждате логотата локално от някаква ваша директория, като имената на самите изображения трябва да посочите в tvg-logo="канал.png" таговете на плейлистата. Изображенията с по-висока резолюция от 250x250 могат да причинят забавяне (лаг) при по-слаби STB устройства или компютри! Добро място за търсене на лога е сайта lyngsat-logo.com както и Google разбира се.

Може ли да включите канал Х в EPG системата?
      Ще проверим дали разполагаме с източник на разписание за него и ще ви уведомим след това.

Имам проблем с канал Х - за някои часове, няма посочено никакво разписание, а канала си върви?
      Кажете ни кой е канала и ще направим проверка.

Не ми работи линка за сваляне на EPG! Какво да правя?
      Пробвайте отново! Дизайна на системата е такъв, че евентуалните проблеми не се задържат за дълго Шегата настрана, но това е малко вероятно да се случи. Винаги можете да опитате и с резервния линк - посочете с мишката основния линк в сайта и ще видите резервния. Без значение кой от двата използвате, свалянето протича по същия начин.

Антивирусната/Защитната стена засича свалянето като опасно! Да ни заразите ли искате?
      Първо нашите съболезнования (за потребителите на OS Windows). Второ, това е false positive на вашата защитна система. Файла, който се изтегля от нас е компресиран текстов файл, нищо повече.
    • от skorpien8
      Привет желая да закупя телевизор  като търся нещо над 43 инча, държа дa има 3д опция и възможно най-добрата картина, качество бързина на опресняване на картината за тези пари, ще го ползвам най вече за да гледам филми свалени от интернет и за да играя игри на конзола , не държа да има 4К резолюция, защото из форума прочетох доста негативна критика, но нямам против ако има. Поради причината, че по магазините ми се завива свят като тръгна да гледам реших да ви попитам. Oт кратък преглед се спрях на тези модели и бих искал мнението ви.
      http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANASONIC-TX-48CX400E-Ultra-HD-3D/p/15486
      https://www.jarcomputers.com/oldp/TVLEDLG50LB650V/50-127-cm-LG-50LB650V-3D-LED-FULL-HD-DVB-Crefdirect
      http://www.plesio.bg/televizori-c-69980053/samsung-3d-led-tv-50-ue50h6200-p-307639.html?orderSource=1

• от nik_ov
      Здравейте, имам аналогов тв тунер AverTV GO OO7 включен към кабелна телевизия и на всички канали дава бели вертикални линии и картината се усуква, а като включа видеокасетофона си дава идеално.Някакви идеи защо се случва така?
      Пробвах със друг тунер проблем нямаше картината беше без черти и др.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване