Премини към съдържанието
downtown1

Резултат от програмата в DevC++

Препоръчан отговор

Здравейте, инсталирах си DevC++, за да пиша на С, но не мога да разбера къде трябва да ми показва резултата от програмата? Например ако в кода имам printf("нещо си"), това "нещо си" къде трябва да излезе. Ако започна проект като Console application, като му да рън, конзолата се отваря за секунда и пак се затваря, а ако го започна като windows application, никъде не мога да го видя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пуснеш exe-то не от IDE-то, а директно от Command Prompt-a или добави накрая преди края на програмата едно system("pause"); за да ти спира преди приключването на програмата и да видиш резултатите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пуснеш exe-то не от IDE-то, а директно от Command Prompt-a или добави накрая преди края на програмата едно system("pause"); за да ти спира преди приключването на програмата и да видиш резултатите.

Все същата работа - и от IDE-то, и от Command Prompt-a, и от съдържащата папка (след компилация) да го пуснете - щом е Console application, пак ще се отвори конзолата.
За паузата - обаче - си прав.
Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

F10 бутона ще помогне :) 

и аз съм с DevC++ засега :)

новак ли си ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добави в края на кода system("pause"); и ще ти се оправи това с моменталното затваряне на прозореца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.