Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дъно, процесор, захранване, рам до 400 лв

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми препоръчате :  Дъно, процесор, захранване и рам до 400 лв.
Ще се използва за програмиране, малко графични истории, някоя друга игра общо взето съм си харесал ето това: 

ASROCK FM2A58M-HD+
 AMD A8 6600K
захранване - delux 500 w 
4GB KINGSTON DDR3 SDRAM Non-ECC 

Захранването не е мн гот, но съм с ограничен бюджет, какво мислите за тази конфигурация и може ли да се намери нещо по-добро, бгагодаря предварително :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без РАМ и 60 лв. над бюджета!? 

Шампионе, колко човека да ти кажем да четеш повече и да пишеш по-малко!? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да ми препоръчате :  Дъно, процесор, захранване и рам до 400 лв.
Ще се използва за програмиране, малко графични истории, някоя друга игра общо взето съм си харесал ето това: 

ASROCK FM2A58M-HD+
 AMD A8 6600K
захранване - delux 500 w 
4GB KINGSTON DDR3 SDRAM Non-ECC 

Захранването не е мн гот, но съм с ограничен бюджет, какво мислите за тази конфигурация и може ли да се намери нещо по-добро, бгагодаря предварително :)

Имате ли дискретна графика и каква е кутията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка, не бях описъл рамта, добавих я по-късно, какво е мнението ви, за

fma2a55m-vg3+ срещу   ASROCK FM2A58M-HD+, ориентиръм съм се към втората, поради причината, че има hdmi и малко повече портове, ще има ли съществена разлика, освен портовете в двете ?

Имате ли дискретна графика и каква е кутията?

Ще се разчита на вградената в процесора,поне така изглежда за този бюджет.

Кутията за в момента ще е каквато има, след това ще се прави някаква по подобие на ITX, за да е лесно-преносимо.

Моя грешка, не бях описъл рамта, добавих я по-късно, какво е мнението ви, за

fma2a55m-vg3+ срещу   ASROCK FM2A58M-HD+, ориентиръм съм се към втората, поради причината, че има hdmi и малко повече портове, ще има ли съществена разлика, освен портовете в двете ?

Ще се разчита на вградената в процесора, или в дъното, поне така изглежда за този бюджет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без РАМ и 60 лв. над бюджета!? 

Шампионе, колко човека да ти кажем да четеш повече и да пишеш по-малко!? 

Той не е написал рам ? Предположих,че вече я има...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранване Delux е проблем. Замени го с FSP 350W. 

Гледай за модул от 1866MHz ако ще взимаш АМД варианта с вгр. видео. Това оказва ефект върху видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора спокойно го клокваш с бокса на 4GHz и като процесорна мощ ще е много по-добър от което и да е APU. Вграденото видео е по-слабо от това в 6600K, но като цяло няма да има проблем с новите игри на минимални-средни настройки на по-ниска резолюция с що годе прилични за игра кадри. Качествено захранване, което без проблем ще се справи със среден/висок клас видеокарта. 
Възможност за ъпгрейд към i5, i7, Хеон.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора спокойно го клокваш с бокса на 4GHz и като процесорна мощ ще е много по-добър от което и да е APU. Вграденото видео е по-слабо от това в 6600K, но като цяло няма да има проблем с новите игри на минимални-средни настройки на по-ниска резолюция с що годе прилични за игра кадри. Качествено захранване, което без проблем ще се справи със среден/висок клас видеокарта. 
Възможност за ъпгрейд към i5, i7, Хеон.

Забравяш, че 6600К е К процесор и той може да се клокне, като дори без клок 6600К превъзхожда интелския по прозиводителност. Пък и не се знае с това дъно до къде ще стигне с клок този процесор, който не е предназначен за тази работа... Видеата няма смисъл да ги сравняваме защото се знае кое ще бие, а и с рам на 1866Mhz е още по-добра от тази на интела :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....

Точно с осрания A55 чипсет няма да може да клокне нищо! ;) Докато H81 дъна под 100 лв. спокойно клокват G3258 дори и над 4GHz с подходящ охладител. С бокса - до към 3,8-4GHz. Няколко момчета от форума вече са клокнали Pentium-a и могат да кажат по 2-3 думи.

А и без клок като процесорна мощ 6600К има да взема да е по-добър от G3258. На едно ниво са, а и понякога Intel-a е по-добър, нищо че АМД-то го пишат, че е с 4 ядра. След клок G3258 спокойно си става i3 и не може да се се сравнява с нито едно APU.

Естествено, че вградената видеокарта на 6600К е по-добра, но Pentium-а може да си позволи доста по-бърза дискретна карта.

Не искам отново да отваряме спорове ''Intel vs AMD''. Просто предлагам още един вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Благодаря на всички за отговорите, в край на сметка се спрях на  

CPU amd 6600k

motherboard : ASUS A88XM-A

RAM : GEIL ENHANCE VELOCE 4gb 1866

PSU : ThermalMaster 500w

Еее...Един път не ви се ще да поразровите малко из нета athlon 860k,който е на нивото на най-скъпите APU-та клокнат на 4.4 е по -слаб от g3258 на стокова честота 3.2 ghz...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-C /1150

Intel Pentium G3258 3.2GHz 3MB LGA1150 BOX

Corsair 500W Builder Series CX V2

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

Обща стойност: 392.46 лв. с ДДС

Аз бих инвестирал в по-добро захранване, защото рам можеш да си сложиш във всеки един момент. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-C /1150

Corsair 500W Builder Series CX V2

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

Обща стойност: 392.46 лв. с ДДС

Аз бих инвестирал в по-добро захранване, защото рам можеш да си сложиш във всеки един момент. :)

Това захранване,което си дал не е най-доброто,а е най-скъпо...

Вчера мернах това и ми се стори добре...

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=1|16|0|18720

ASROCK Z97 Anniversary LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

Обща стойност - 343.76 лв. с ДДС

+

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това захранване,което си дал не е най-доброто,а е най-скъпо...

Вчера мернах това и ми се стори добре...

ASROCK Z97 Anniversary LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

Обща стойност - 343.76 лв. с ДДС

+

Общо ти излиза към 430 лева,а ако ти е много взимаш това :

http://nikem-bg.net/cart/2083p1r2082p1r46473p1r2088p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз със това дъно съм стигал до 4.4 със бокса на 1.200 волтаж и със въздушен охладител 4.6 на 1.300 волтаж. Сигурно може и повече но не нямам време да тествам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз със това дъно съм стигал до 4.4 със бокса на 1.200 волтаж и със въздушен охладител 4.6 на 1.300 волтаж. Сигурно може и повече но не нямам време да тествам.

Поне сега по-добре ли е от fx-a ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Mr. ??
      Здравейте!
      Предстои ми сглобяването на нова конфигурация до няколко месеца. Бъдещ билд със AMD R7 5800X + GTX 1050 Ti (от старата),
      във CM TD500 Mesh W (налична).  Но, с условието видео картата да се смени с RTX 3060 (при нормализиране на цените ,да се надяваме)
      Проблема е с избора на захранването (засега ще се взема само PSU + SSD NVMe) .
      Гледах тази листа, от препоръчваните захранвания в категория B. (за среден клас)
      Необходимо ли е да се взема по-мощно захранване от 750 W, за успокоение, или ако се оверклоква ,тогава е разумно да се вземе 850 W?
      За сега съм се спрял на:
      Seasonic 750W, FOCUS GX Series, 80 PLUS Gold
      Има доста стряскащи/лоши коментари за развалено/избухнало захранване в Amazon.com за Seasonic Focus GX серията.
      Очаквам и други предложения до към 250 лв.  Например от EVGA, Corsair, Cooler Master, Be quiet.
    • от CinderDrift
      Здравейте! Планирам да си ъпгрейдна конфигурацията от GTX 1050-ti към RTX 3070, но ми излезе следният въпрос - дали не трябва да си сменя захранването?
      Настоящата ми конфигурация е:
      Asrock A320M Pro 4/AM4
      AMD Ryzen 5 2600 3.4ghz 6core
      8GB DDR4 2666 Team Elite+
      1TB SATA 6G/3Y/ST1000DM010
      240GB SSD Kingston
      Asus STRIX-1050-TI-0-O4G-GAMIN
      PSU CM Elite V3 600w

Проверих и според резултатите на сайта, който използвах (https://www.newegg.com/tools/power-supply-calculator/), би следвало 471 вата да са достатъчни ако променя единствено и само GPU-то. Тук обаче ми изскочи следното притеснение - след малко ровене из интернет излиза, че захранването ми има доста лоша слава (май други, по-стари PSU-та от същата серия се считат за опасни?) и се чудя дали не е рисковано по някакъв начин да ъпгрейдвам с такова захранване и дали да не обмисля да си взема ново. Можете ли да дадете мнения по въпроса? Благодаря предварително.
      Считам за нужно да отбележа, че нямам много опит с работата с компютърна техника и предварително се извинявам за потенциалните неточности и недоразбирания, допуснати тук.
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Мариян Николов
      Здравейте . Имам един въпрос, но първо да кажа какво имам сега като сетъп ,та имам конфигурация със следните компоненти : 
      дъно B450, процесор ryzen 5 3600 , 16 gb ram ,захранването е на EVGA 630 bronze+ и видио карта 1060 asus dual 6 gb.
      Искам да си добява М2 512 гб и да сменя видеото , но се колебая между 2070, 2070супер и 5700хт и към въпроса. Ще ми стигне ли захраванването за такъв тип карта и коя видео карта е най добре съотношение качество цена? Ще се цъкат шутърски игри на 144hz  най вероятно на  full hd , просто незнам дали могат да потдържат 2к на постоянни 144 кадъра с този билд и ако някой ползва от някоя от изброените карти ще бъда благодарен да сподели как върви на 2к. Предварително благодаря за съдействието

• от Alexander Peev
      Здравейте! Купих на риск компютър от OLX, съответно без гаранция. Проблема е че малко след като стартира Windows компютъра се изключва. В повечето опита това става след няма и минута. Веднъж се задържа за почти час. Знам че причината може да е всякаква,но все пак имам два основни въпроса. Първо като го отворих установих, че вентилатора на процесора е откачен или изобщо не е закачан към дъното и още по-лошото, че две от четирите крачета които го държат са счупени. Видимо ми се вижда, че милиметрите на вентилатора не отговарят на слотовете в които трябва да влязат крачетата и ми трябва по-голям. Както и да е закрепих го колкото да пусна компютъра. Вентилатора работи. Възможно ли е да се изключва заради несъответствие с вентилатора? Второ, захранването, което ми е сложено не е същото като в обявата. Интересува ме дали 450w са достатъчни за следната конфигурация:
      Процесор INTEL i7-2600 s.1155 QUAD CORE
      4физически, 8 логически ядра
      4x3.4GHZ, 8MB L2 CACHE
      TURBO SPEED 4x3.8GHZ
      Памет: 16GB DDR3
      Твърд диск 1: SSD 120GB SР
      Твърд диск 2: SSHD 500GB SEAGATE
      Видеокарта:  ASUS STRIX GTX1060 6GB
      Дъно: AsRock

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване