Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

значи, имам компютър в моята стая към който е свързан рутера. Към рутера днес си купих етернет кабел и свързах рутера с лаптопа в другата стая и мисълта ми е, как мога да прехвърлям файлове по този кабел чрез FileZilla? Аз знам принципа, просто не знам с как точно да го направя.

Благодаря ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

значи, имам компютър в моята стая към който е свързан рутера. Към рутера днес си купих етернет кабел и свързах рутера с лаптопа в другата стая и мисълта ми е, как мога да прехвърлям файлове по този кабел чрез FileZilla? Аз знам принципа, просто не знам с как точно да го направя.

Благодаря ви предварително!

Цък

ПП: Пробвайте и с Dropbox.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо просто не си споделиш на двете машини дискове/папки и директно в windows explorer да си копираш файлове в двете посоки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не съм го правил, но рутера не му ли пречи за тази операция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, всички операци по споделянето се извършват в мрежата зад рутъра.

Един начин

Втори начин

https://www.youtube.com/watch?v=rP3eR3aNxEw

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от l-8
      здравейте,
      става въпрос за телефон nokia 230, работещ на sim-карта / ваучери на а-1, и преди това mtel.
      при всяко набиране на номер от телефона и съответно изходящо повикване се показва едно и също съобщение:
      'входящите повиквания ще се прехвърлят'.
      няколко пъти съм питал служители в офиси на а-1 към кого ще се прехвърлят входящите повиквания, след като съм проверил и изключил всички прехвърляния. на всичкото отгоре входящите повиквания се реализират без проблем и не се прехвърлят, поне не и тези, на които телефонът отговаря. отговорите на служителите винаги са доста уклончиви и са нещо в смисъл - то това не е нищо особено просто така си показва такова съобщение. телефонният номер е от доста години - над 10.
      някой да има подобен experience ?

• от loranst looa
      Здравейте на скоро взех един стара офис конфигурация без ОС система и накарах продаваче допълнително да ми сложи обаче той сложил 7 ца 64 бита и по лошото което оставил само един дял на Целия Диск този на който е ОС системата така ако например стане някакъв бъг или вирус влезне всички бъдещи файлове ще заминат на кино с Уйндуса . За това искам питам може ли да преформатирам при тази ситуация диска да има поне още един дял и ще бъде ли надеждно ако използвам софтуер като MiniTool Partition Wizard или подобен че не ми се разправя да слагам нова ОС отново  
    • от moonluna
      Нямам много снимки и видеоклипове в компа, но паметта е доста пълна.  Ще изтрия много папки, но ме е страх да не изтривам нещо важно. Имам няколко програми с голям размер, но не мисля, че само заради това е пълна паметта. Най-много простронство заема папката Program Files.
    • от [email protected]
      Здравейте, намерих това, но като го инсталирах не работи на Windows 10:
      broken-e/DragDropConfirm: A simple shell extension for Windows to stop accidental drag and drop moves of folders.
      Все пак, който е с Windows 7 - може да си го инсталира. Там работи.
      Изтегля се от зеления бутон Clone or download, след което Download ZIP. Инсталира се от папка Installer , след което се отваря DragDropConfirm_installer.exe
      Мисля че няма никакъв допълнителен графичен потребителски интерфейс и настройки  - просто работи при опит за преместване на елемент.

При провлачване на папка(и) или файл(ове) към дадено място без задържането на Ctrl, изкарва съобщение/диалогов прозорец с ОК и Отмяна, питащ на Английски език:
      Сигурни ли сте че искате да преместите файла(файловете) или папката(папките) до следното местоположение:
      X:\XX\XX... 

DragDropInterceptor - Google Search
      prevent accidental move by drag and drop - Google Search

Моля, ако някой може да напише работещ скрипт или нещо подобно (програмка) за Windows 10 - да заповяда. Може би на AHK (Auto Hot Key) ?
      Намирам го това за много полезно. Вярно е че има десен бутон и "Отмени преместване", ама все пак ...
    • от pcservizpld
      Здравейте!
      Търся безплатен софтуер за откриване на дублиращи файлове, възможно най-прост. CCleaner и IObit не ми харесват, нещо много семпло и работещо, ако е в портабъл вариант, още по0добре. Отдавна не ми е трябвала такава програмка, преди години ползвах една, но не я намирам из архивите.

Благодаря предваритрелно!
      Весели празници!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване