Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Слушалки с hands free микрофон до 100лв?

petrov88

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Както се вижда от заглавието си търся нещо за телефона, че оригиналните слушалки взеха да сдават багажа.

Първо се бях спрял на Philips foldie http://laptop.bg/headphones-philips-philips_citiscape_foldie_ib, но в последствие разбрах, че парите им не оправдават това, което звучи от тях.

Друг опция ми е Sony ZX610ap http://laptop.bg/headphones-sony-sony_mdrzx610ap_w, но това, което при тях не ми хареса е въпросната лента за главата, за която на доста места беше казано, че е доста крехка изработка и започва да се протрива и прокъсва.

Още един и оптимален за мен размер като големина на мидата е този модел http://laptop.bg/headphones-philips-philips_shl3105wt, но за него пък се споменава за слаб звук, когато е вързан на телефони и плеъри.

Обмислял съм още няколко опции като Sony zx310ap или TDK 170 нещо си, които сега са на промоция в тех... маркет, но искам да видя и за друго мнение. 

Като оставим настрана останалите спецификации, държа слушалките да се сгъват  и да са тип On ear, а не такива, в които да ми влиза цялото ухо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че не си заслужава да се дават  100 лв. за слушалки (за телефон) при положение, че няма да се използва допълнителна ,,джаджа,, която да развие потенциала на тези слушалки.Има такива ,,устройства,, (например много подходящи според мен са моделите на Fiio), но те струват повече от самите слушалки (ако говорим за такива до 100 лв.)

Най-добре някъде на място да прослушате няколко модела и да вземете тези, които ви допаднат - като съм сигурен, че ще намерите подходящи и в по-малкия ценови диапазон!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че не си заслужава да се дават  100 лв. за слушалки (за телефон) при положение, че няма да се използва допълнителна ,,джаджа,, която да развие потенциала на тези слушалки.Има такива ,,устройства,, (например много подходящи според мен са моделите на Fiio), но те струват повече от самите слушалки (ако говорим за такива до 100 лв.)

Най-добре някъде на място да прослушате няколко модела и да вземете тези, които ви допаднат - като съм сигурен, че ще намерите подходящи и в по-малкия ценови диапазон!

Благодаря, ще разгледам. Лошото в повечето магазини тук е, че няма опция за тест. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен вземи си Филипса. И двата модела са добри даже втория ще свири по-силно при един и същ плеер въпреки някакви субективни мнения. Не си си намерил ушите на пътя и не ти трябва да угушаваш. Слушалките се мерят по качество а не по сила, въпреки това ако търсиш сила ти трябва ниско съпротивление и чувствителност над 120 db. Имаше един по стар модел AKG с чувствителност 126 db  и добро качество, ако искаш поразгледаи и за тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AGD-позволи ми да не съм напълно съгласен с теб! Тези ,,устройства,, не са само за сила на звука.Аз например ползвам DAC на Fenkiller (повече от сигурен съм, че знаеш за какво говоря) и смело мога да заявя, че през него звука е по-добър (ни най-малко имам предвид силата му - също съм сигурен , че знаеш какво имам в предвид)

Ти си от хората тук ,които знаят и разбират какво е качествен звук (общо казано) и ценя мненията ти, но в случая не мисля си напълно прав.

Аз бих заложил на слушалки от по-нисък клас, но в съчетание с един DAC (например) и подходящия плеър и драйвери мисля ще е по-добре, отколкото по-скъпи слушалки, но с вградено аудио.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

skalata_73, няма нужда да се съгласяваш с мен, а и всеки си има мнение. Ползвал съм дакчетата не само на Fenkiller с PCM2706, а и много други и по-лоши и по-добри, но тука става въпрос за слушалки за телефон с микрофон на кабела и бутони за някои операции с телефона. За домашно ползване и аз препоръчвам звукова карта външна с качествен digital-analog converter  в съчетание със слушалков усилвател и добри линейни слушалки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.skalata_73, няма нужда да се съгласяваш с мен, а и всеки си има мнение. Ползвал съм дакчетата не само на Fenkiller с PCM2706, а и много други и по-лоши и по-добри, но тука става въпрос за слушалки за телефон с микрофон на кабела и бутони за някои операции с телефона.

2.За домашно ползване и аз препоръчвам звукова карта външна с качествен digital-analog converter  в съчетание със слушалков усилвател и добри линейни слушалки.

1.Не става въпрос за ,,съгласяване,, или ,,спор,, а за градивни такива :) Всяко мнение би било полезно на питащия (надявам се)! А избора се е единственно и само негов!

2.Иначе тук става въпрос за ,,начинаещ,, добър звук.За по-напред нещата са дълбоки ;)

И да....знам , че става въпрос за телефон-именно за това предложих някои от моделите на Fiio, които са подходящи именно за тази цел-другото беше просто до уточнение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване