Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Upgrade на процесор AMD Athlon 3000+

nchak

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам дъно Biostar GF7050 M2 с 2 Gb RAM и процесор Athlon 64 3000+ 1800 Мhz.

Дъното е с Socket AM2 и може да се сложи примерно процесор Athlon 64 X2 Dual Core 5000+ 2600 Мhz.

Ще се подобри ли съществено производителноста на системата и заслужава ли си инвестицията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Дъното е с Socket AM2 и може да се сложи примерно процесор Athlon 64 X2 Dual Core 5000+ 2600 Мhz.

Ще се подобри ли съществено производителноста на системата и заслужава ли си инвестицията?

Тези АМД-та са супер зле събери 340-350 лв. за

RAM 4 GB

AMD A4 X2 3.2 ghz

500 GB HDD

2 gb integrated video

Чисто ново с гаранция със всичко а това дето си го решил става но няма кой знае колко да се подобри зависи и за какво ти трябва щайгата де тази примерната дето съм я дал не е за игри

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези АМД-та са супер зле събери 340-350 лв. за

RAM 4 GB

AMD A4 X2 3.2 ghz

500 GB HDD

2 gb integrated video

Чисто ново с гаранция със всичко а това дето си го решил става но няма кой знае колко да се подобри зависи и за какво ти трябва щайгата де тази примерната дето съм я дал не е за игри

Но ще трябва да сменям и дъното - то е с АМ2, тогава по-добре нов компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление навремето си взел най-скапаното дъно иначе сега можеше да вземеш да стотина лева някой Феном втора ръка.

Като гледам обаче поддържа само 2-ядрени котлончета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Каква е целта на ъпгрейда? Ако е за да играете CS, LoL, Dota 2... Става ъпгрейда ще имаш доста по-добри кадри и компютъра ще работи по-добре. Но за новите игри се изисква нова конфигурация. А тази с A4 конфигурацията не си заслужава...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо над 5200+(5400+ до 6000+), според мен ще се усети доста. Има смисъл само до 40 лева цена , и то ако не даваш пари за сервиз за смяна на процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване