Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дъното ми не отключва всички ядра на процесора

suchmo

Препоръчан отговор

Разполагам с дъно "Gigabite 990XA-UD3" и процесор FX 4300 4 ядрен, но проблема е в това,че работи само на 2 ядра и от биоса не мога да отключа другите 2! Ще съм много благодарен ако някой ме светне по въпроса!

post-85235-0-88417800-1415004320_thumb.j

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте с коя версия на БИОС сте.

Преди месец, му сложиха последния биос в сервиз!Защото даже не разпознаваше FX процесора, после тръгна но само на 2 ядра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо е влизал в сервиз?

Кажете си пълната конфигурация,моля.Ако не я знаете,инсталирайте програмата Speccy и я пуснете да сканира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо е влизал в сервиз?

Кажете си пълната конфигурация,моля.Ако не я знаете,инсталирайте програмата Speccy и я пуснете да сканира.

Дадох го да му флашнат биоса, защото не бях сигурен, че ще се справя779974.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо е влизал в сервиз?

ce2f7e8328475d81.JPG

CPU core Control трябва да е на Automatic. Задай го така >F10> yesДавал съм но положението е същотДавал

Давал съм го но положението е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм,някъде бях чел,че точно този процесор всъщност е двуядрен,ползвайки хайпър-трединг. Ще се опитам да намеря инфото.

п.п.Ето тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм,някъде бях чел,че точно този процесор всъщност е двуядрен,ползвайки хайпър-трединг. Ще се опитам да намеря инфото.

п.п.Ето тук.

Ами като сложа процесора на дъното на брат ми, само, че неговото е ASUS си показва съвсем нормално четирите ядра.Явно е от дъното!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

п.п.Ето тук.

Ето как върви на дъното на брат ми:779979.jpg779980.jpg

Пробвай с Load safe fail defaults. Ако не стане направи рисет на БИОС. Ако пак не стане сложи по-стара негова версия.

Лошото е ,че не съм правил флашване на биос и не знам дали ще се справя.

Сега ще потърся как се прави флашване на биос и ще реша какво да го правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как се вижда при теб съпоставено с последната снимка? И направи горните неща преди да отидеш към флашване  да видим дали ще има ефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Изпълни нещата от пост №10(първите две) и ще го мислим. Аз ще се включа по-късно, защото сега нямам повече възможност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Получи се, оставих всички ъпдейти да се инсталират, инсталирах фиксовете и махнах отметката от "msconfig" и рестартирах. След като отворих после "msconfig" вече съществуваха 4 ядра, а не както преди само 2. Благодаря на всички приятели във форума които се измъчиха с моя проблем, бъдете живи и здрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха, ти си чел нещо за оптимизиране на системата за по-бързо стартиране и си задал 4 ядра, но този процесор наистина е 2-ядрен. Така стана и при един лаптоп, но аз се усетих, че е от това. :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

В msconfig броят на ядрата е бил 2 и затова не са с епоявявали останалите 2 ядра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване