Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с лазерна мишка

Kacamun

Препоръчан отговор

Здравейте ,имам проблем с моята геймърска мишка Logitech G5,от известно време когато играя FPS игра ,когато завъртя резко мишката спира или отива нагоре,както обикновена мишка от по долните класове.Въпроса ми е ,може ли лазера да бъде заменен или отремонтиран,а да също така и скрола спря да работи когато се върти и това поправимо ли е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,имам проблем с моята геймърска мишка Logitech G5,от известно време когато играя FPS игра ,когато завъртя резко мишката спира или отива нагоре,както обикновена мишка от по долните класове.Въпроса ми е ,може ли лазера да бъде заменен или отремонтиран,а да също така и скрола спря да работи когато се върти и това поправимо ли е ?

На мен първото ми звучи като проблем от кабел...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше в 1 момент в който като завъртя резко и мишката изключваше все 1 я вадиш от USB и след няколко секунди се включваше ,но след като я разглобих да видя кабела и да я почистя,невидях някакви видни проблеми и от тогава не прекъсва,но остана проблема с рязкото мърдане и невъзможността на лазера да поеме такава скорост и съответното му спиране и ли отиване нагоре....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

но след като я разглобих да видя кабела и да я почистя,невидях някакви видни проблеми

Кабелът може да е прекъснат и извън мишката, примерно близо до там където влиза.

и от тогава не прекъсва,но остана проблема с рязкото мърдане и невъзможността на лазера да поеме такава скорост и съответното му спиране и ли отиване нагоре....

Съзнаваш как звучи това, нали? Това да не ти е механика с топче. Лазерът не поема нищо, той само си "свети". Вътре в мишката има сензор, който приема отраженията. Евентуално може да е зацапан или нещо да се размества вътре, но щом си имал проблеми с прекъсване, а и при по-бавни движения си работи нормално, още повече ми прилича на кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за изчерпателните отговори,утре я оставям за ремонт да видим какво ще излезне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Някой мишки можеш да си ги носиш 10 000 пъти на ремонт ама са си трошляци, имах такава и я закърпих като врътнах кабела под ъгъла работих 3 дена си купих нова...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не просто въобще не са гледали лазера ,тази мишка служи толкова години ,всекидневно цъкане въртене и безброй часове работа, явно след това изпускане на земята нещо се е бъгнал ласера .Ще видиме какво ще я правиме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване