Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация с монитор, но не с всички части

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ъпгрейдна домашния компютър който в 90% от времето се ползва от родителите ми. За старият съм купувал части от 2003... Монитора определено е за смяна, но излезе сполучлив и корав Самсунг и може би пак ще взема такъв. Кутията може да се ползва пак ако не ме домързи да отида до вулканизатора и да я продухам малко (разбира се преди да сложа новите части). Имам външен харддиск от серията грийн на WD 1 ТБ който може да се погледне от спец и да каже защо стърже толкова и да се преправи на вътрешен. Издава странни стържещи звуци, но все още работи, (за разлика от този на лаптопа който е пред умиране и 2-3 пъти вече изпадаше в агония и при рестарт на лаптопа пишеше, че няма бутващо устройство...) има си вътрешен харддиск компютъра който е доста добър (ще погледна марката като съм си в БГ) и е 160 ГБ, но е малко бавничък.

Компонентите които искам да купя, а после сглобя при "специалист" са Дъно с възможност в бъдеще да овърклоквам (след като изтече гаранцията примерно) и 4 слота за рам, процесор i5 четириядрен с вградено видео, ssd за операционни системи (2 най-вероятно), монитор LG , Самсунг, Дел или ваш вариант с добра матрица и ъгли на виждане и да става за гледане на ТВ, Рам памет 1 плочка от 8 ГБ и в рамките на 1 година втора идентична ще взема, захранване което да е колкото се може по-икономично и тихо, но със сертификат "Gold" и да може след година-две ако ми се иска да играя по-сериозно да захрани добра видеокарта в ценовия клас (400-600лв). Няма да се разсърдя никак ако е без перка.

Бюджет..? Ами от една страна знам, че евтиното излиза скъпо защото после пак така или иначе взимаш това което си се чудел дали да купиш, но е било по-скъпо. А от друга страна ако не го ползвам доста време компа не искам да ме е яд, че съм се изръсил много.

Ще се радвам ако съдействате и обещавам снимки от частите когато пристигнат и евентуално след като са сглобени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

i7-4790K и дъно минимум за 200 лв. 2x4 РАМ е по-добре, заради двуканалния режим. Като имаш 4 слота за РАМ спокойно може да добавиш още 2x4. Когато ти потрябват над 16ГБ РАМ ще трябва да смениш платформата. Noctua NH-U14S за процесора, може да го добавиш и на по-късен етап. Тук идва момента дали толкова висок охладител ще се хване в незнайната от нас кутия. За ССД - SX/SP серията на A-Data или Samsung 840 EVO. По желание и нов хард - 1, 2ТБ. Захранване - SEASONIC M12II-750 Bronze, CORSAIR RM550 ENTHUSIAST SERIES 550W, PSU SEASONIC SS-660XP2 PLATINUM и т.н. Монитор - още 400-500-600 лв. Дотук си към 2 000 лв. без кутия? Добре ли е? 

Аз бих си взел дъно за 120-150 лв. заедно със заключен i7 или XEON E3-1231V3, че дори може и i5 с 8ГБ РАМ, хард, ССД, захранване за 150-200 лв. и кутия до 100-150 лв., след което продавам/ъпгрейдвам и не се занимаваш с клоквания. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

i7-4790K и дъно минимум за 200 лв. 2x4 РАМ е по-добре, заради двуканалния режим. Като имаш 4 слота за РАМ спокойно може да добавиш още 2x4. Когато ти потрябват над 16ГБ РАМ ще трябва да смениш платформата. Noctua NH-U14S за процесора, може да го добавиш и на по-късен етап. Тук идва момента дали толкова висок охладител ще се хване в незнайната от нас кутия. За ССД - SX/SP серията на A-Data или Samsung 840 EVO. По желание и нов хард - 1, 2ТБ. Захранване - SEASONIC M12II-750 Bronze, CORSAIR RM550 ENTHUSIAST SERIES 550W, PSU SEASONIC SS-660XP2 PLATINUM и т.н. Монитор - още 400-500-600 лв. Дотук си към 2 000 лв. без кутия? Добре ли е? 

Аз бих си взел дъно за 120-150 лв. заедно със заключен i7 или XEON E3-1231V3, че дори може и i5 с 8ГБ РАМ, хард, ССД, захранване за 150-200 лв. и кутия до 100-150 лв., след което продавам/ъпгрейдвам и не се занимаваш с клоквания. 

Ако ще се заяждаме и ще си мерим заплатите е добре, даже прекалено евтино. Иначе откъм съотношение цена/производителност не ме кефи.

Явно сам ще си поръчам частите и ще си ги сглобя после, щом ви мързи да четете. Шбн слндр бгй д блскш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

I5-4690K /3.5G/6MB/BOX/LGA1150
GB Z97-D3H / 1150
Corsair 1600MHz 1x8GB CL9 LP 1.5V CML8GX3M1A1600C9
ADATA SSD SP920 128GB
PSU SEASONIC SS-650KM GOLD

Обща стойност - 1 193.19 лв. с ДДС

Ето нещо примерно.
Обаче имай предвид, че овърклока вече не си струва, станал е като тунинга на колите - само за маниаци дето искат да си дават парите. Процесорите вече са си овърклокнати заводски почти на макс.
Спокойно можеш да минеш с нещо такова, и няма да усетиш голяма разлика:
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
GB H97M-HD3 / 1150
ADATA SSD SP920 128GB
PSU FORTRON RIDER 650 BRONZE

Обща стойност - 905.88 лв. с ДДС

Сменил съм процесора с такъв който не може да се овърклокне, дъното също не е подходящо за овърклок. Само от тук цената пада с 200 лева.
Ако смениш и захранването с по-етвино бронз още 100лв надолу(въпрос на избор).

Монитор този: "HP Z24i"  http://megamag.bg/100204/monitori/hp-z24i-24-ips-led-backlit-monitorот тук  или от някъде другаде. HP ако не са от най-евтините бюджетни модели са малко по-здрави от делл но и по-скъпи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GB Z97-D3H / 1150

ADATA SSD SP920 128GB

Ето нещо примерно.

Обаче имай предвид, че овърклока вече не си струва, станал е като тунинга на колите - само за маниаци дето искат да си дават парите. Процесорите вече са си овърклокнати заводски почти на макс.

GB H97M-HD3 / 1150

ADATA SSD SP920 128GB

Сменил съм процесора с такъв който не може да се овърклокне, дъното също не е подходящо за овърклок. Само от тук цената пада с 200 лева.

Монитор този: "HP Z24i"  http://megamag.bg/100204/monitori/hp-z24i-24-ips-led-backlit-monitorот тук  или от някъде другаде. HP ако не са от най-евтините бюджетни модели са малко по-здрави от делл но и по-скъпи.

Супер! Благодаря много. Горния вариант ми харесва. Само за монитор си мисля за един Самсунг, по-късно ако го намеря ще му постна линка.  Беше нещо подобно на IPS матрица, пак с голям диагонал (24 или 27) но с тв тунер и на добра цена. В някое от течнотота обаче се продава и това силно ме притеснява. И имам запитване за захранването. Едно захранване което е 650 вата Голд или платинум, а системата ползва примерно 250-300 вата ток, много повече ток ли харчи от едно захранване 400-450 вата голд, платинум с или без перка което е? Видеокартата ще се добави на по-късен етап и когато не съм там или не ми се играе (понякога със дни) или ще я вадя от слота или ще търся някакъв друг вариант да се ползва вграденото видео от процесора, което ще е доста по-икономично. Иска ми се когато ме няма да е спънат максимално откъм мощност и харч на ток, защото почти постоянно работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GB Z97-D3H / 1150

ADATA SSD SP920 128GB

Ето нещо примерно.

GB H97M-HD3 / 1150

ADATA SSD SP920 128GB

Купувай ги като толокова ги разбираш... Ама как яко ще се нацепиш у стената сам просто.. :)

Ето ако държиш толкова на "Performance"...

http://nikem-bg.net/cart/51947p1r50101p1r46538p1r47526p1r52364p1rf.html

Този стоков процесор мачка клокнат на 4.7 i5 4690k ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купувай ги като толокова ги разбираш... Ама как яко ще се нацепиш у стената сам просто.. :)

А ти какво предлагаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакво обяснение защо да дам 650 за процесор който е отключен и дыно което е заключено? Или викаш тоя има пари нека го прецакам че ми е гадно че ще даде за нещо толкова пари и няма да го ползва даже?

Случва се да се обърка човек, няма нужда от повече коментари от твоя страна в темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакво обяснение защо да дам 650 за процесор който е отключен и дыно което е заключено?

Няма такова животно "заключено дъно"

300 мегахерца е разликата с i5 4690k клокнат на 4.7 с охладител за 130 лева,тоест процесора става 600. И в този случай получаваш :

4 Cores

4 Threads

6MB cache

Frequency 3.5-3.9 ghz базова... С възможността ти с охладителя да го клокнеш до 4.7 гигахерца...

Срещу :

4 Cores

8 Threads

8MB cache

Frequency 4.0-4.4 с възможност за клок до 4.6,който е безсмислен с охладителя...

Тези 8 логически ядра,които получаваш при i7 са по-бързи от 4-те логически на i5...

Ето едно тестче в началото се забелязва как i7 4790k stock  държи 60 fps ,а i5 4690к 4.7 пада до 52,а където при i5 4690k 4.7 падат до 42 при i7 4790k stock  са 52...Разликата ти в цената е 23 лева,ако го вземеш от емаг...

Наистина ме издразни като каза,че разбираш и не си направи сметката с процесорите.Като няма нужда от моите коментари взимай по-евтиния вариант със Gold захранването от 250 лева...Като има 660 ватово със сертификат платина и 7 години гаранция и куп джунджурии,с които идва за 270...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова животно "заключено дъно"

300 мегахерца е разликата с i5 4690k клокнат на 4.7 с охладител за 130 лева,тоест процесора става 600. И в този случай получаваш :

4 Cores

4 Threads

6MB cache

Frequency 3.5-3.9 ghz базова... С възможността ти с охладителя да го клокнеш до 4.7 гигахерца...

Срещу :

4 Cores

8 Threads

8MB cache

Frequency 4.0-4.4 с възможност за клок до 4.6,който е безсмислен с охладителя...

Тези 8 логически ядра,които получаваш при i7 са по-бързи от 4-те логически на i5...

Ето едно тестче в началото се забелязва как i7 4790k stock  държи 60 fps ,а i5 4690к 4.7 пада до 52,а където при i5 4690k 4.7 падат до 42 при i7 4790k stock  са 52...Разликата ти в цената е 23 лева,ако го вземеш от емаг...

Наистина ме издразни като каза,че разбираш и не си направи сметката с процесорите.Като няма нужда от моите коментари взимай по-евтиния вариант със Gold захранването от 250 лева...Като има 660 ватово със сертификат платина и 7 години гаранция и куп джунджурии,с които идва за 270...

Благодаря за изчерпателния коментар и се извинявам за моя такъв. Помислих че си някое дете. Прав си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния коментар и се извинявам за моя такъв. Помислих че си някое дете. Прав си.

Няма проблем,хубаво е все пак да помислите,тук сме да си помагаме ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До автора моничо иска да ти каже, че е по добре да вземеш и7 и да не се занимаваш с овърклок отколкото да вземеш и5 и да овърклокваш.

Предлага ти отключения и7 за 650 лева защото неговата стандартна честота е 4GHz. И също ако искаш да овърклокваш ще ти трябва хубав охладител и тогава разликата между и7 без овърклок и и5 с овърклок в цената е малка.
Макар че лично аз не бих държал и7-4790к със стоковия охладител.

По-принцип е така, ако вземеш например(да не се изхвърляме толкова) i7-4771 за 550лв http://nikem-bg.net/computer-components/I7-4771--3.5G-8MB-BOX-LGA1150и дъно за 150лв общо струват 700лв.
А ако вземеш i5-4690К за 470лв и дъно за 200лв  стават 670 лв.
Разликата e само 30лв а когато мине време и решиш да овърклокваш ще трябва да дадеш пари за охладител и разликата съвсем се губи.

Според мен и двата варианта са излишни особенно щом компютъра "в 90% от времето се ползва от родителите ми".
Взимай заключен и5 с заключено дъно и недей да наливаш пари в нещо което няма да ползваш. А и да не говорим, че няма и да усетиш голяма разлика между процесорите.

edit докато напиша коментара и сте се разбрали :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До автора моничо иска да ти каже, че е по добре да вземеш и7 и да не се занимаваш с овърклок отколкото да вземеш и5 и да овърклокваш.

Предлага ти отключения и7 за 650 лева защото неговата стандартна честота е 4GHz. И също ако искаш да овърклокваш ще ти трябва хубав охладител и тогава разликата между и7 без овърклок и и5 с овърклок в цената е малка.

Макар че лично аз не бих държал и7-4790к със стоковия охладител.

По-принцип е така, ако вземеш например(да не се изхвърляме толкова) i7-4771 за 550лв http://nikem-bg.net/computer-components/I7-4771--3.5G-8MB-BOX-LGA1150и дъно за 150лв общо струват 700лв.

А ако вземеш i5-4690К за 470лв и дъно за 200лв  стават 670 лв.

Разликата e само 30лв а когато мине време и решиш да овърклокваш ще трябва да дадеш пари за охладител и разликата съвсем се губи.

Според мен и двата варианта са излишни особенно щом компютъра "в 90% от времето се ползва от родителите ми".

Взимай заключен и5 с заключено дъно и недей да наливаш пари в нещо което няма да ползваш. А и да не говорим, че няма и да усетиш голяма разлика между процесорите.

edit докато напиша коментара и сте се разбрали :)

Явно ще трябва да се мисли пак преди да дам парите, но лошото е че не знам каква муха ще мине през главата ми и дали десктоп компютъра няма да стане основен. Може да ми писне от камионите и лаптопите... Тогава варианта с i7 е удачен. Пък и честно казано колкото и да ме е срам да си призная първия ми компютър е с пари от нашите, ползван е доста от мен, след това "подарен" обратно на тях. А пък 11 години е вече срок в който може да се ъпгрейдне сериозно, което като погледна реално си е покупка направо на нова готова конфигурация с изключение на кутията, харда и видеото които трябва да взема по-късно така или иначе. Кутията може и да искам да я взема по-късно, но ще питам за една снимка и ще й гадая модела за да преценим дали ще влязат вътре частите. Но помня че още е с китайското захранване, което от 2 години реве за смяна и заглушава телевизора понякога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/50083p1r51435p1r50101p1r1005848p1r46538p1r52372p1r2089p1r1134p1rf.html

Ако ще се ползва от родителите ти това ще им стигне,а в бъдеще ще можеш да сложиш абсолютно всяка видео карта (освен r9 295x2 де.. :Д) имам предвид всяка карта,без SLI/Crossfire

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път едни и същи издишащи аргументи - единия колко по-добър бил ксеона и и7 ,спрямо и5 в игри , как и5 спъвал GTX 970 - пълни глупости!

Колко да са по-добри тези 8 треда - няколко кадъра отгоре и то игрите които се възползват от хипертрейдинга са колкото пръстите на едната ти ръка това в тоя форум се говори от година и половина от някои потребители!

Разликата в цената с най-евтиния и5 и ксеон е 150лв. ,като когато има промоция(доста и5-ци се намират и за 300лв.) разликата става 180. Ксеона и и7 си заслужават когато бюджета позволява да се изгради система висок клас видео и добре балансирани останали части, в случея на по-нисък бюджет в рамките на 1500лв. то всеки и5 е много по-добър вариант ,понеже тази ценова разлика като се набие в по-производителна видео карта ксеончето толкова много ще клекне дори в игрите които се възползват от ХТ ,че ви е бедна фантазията!

Другата простотия ,как и5 спъвал карти от сорта GTX 970, и яко се препоръчва ксеон(ако и5 спъва и той ще спъва в игрите които не използват хипертрейдинг). Тази глупост за спъването ,ако наистина вярвате че е така, аз на която не вярвам ,защо не се предлага отключена и5-ца ,която с подходящо дъно и охладител е не повече от 100лв. като цена спрямо ксеон и дъно! Ако това спъване за което тука някои потребители говорят , то означава че при следващо едно две поколения средно-висок клас карти ,то ксеона тотално ще спъва картата и ще е за боклука ,ама с отключената и5-ца ,няма да има проблеми понеже ще имаш висока честота на ядрата и следващите по-производителни карти няма да бъдат спънати!

Сега към автора! С оглед на  изискванията аз предлагам това:

GB B85-HD3 /1150

Kingston HyperX FURY White 8GB (2x4GB), DDR3, 1866MHz, CL10, 1.5V

ADATA SSD SP920 128GB

Super Flower Golden Green HX, 500w, ATX 2.2, PFC Activе

LED IPS DELL 23", Wide, Full HD, DVI, DisplayPort, Черен, P2314H

Общо 1180лв. Видео карта, казахте че ще добавите на по-късен етап - може да изчакате почвата на GTX 960 след нова година.

Ако ви идва много висока цената ,може да се откажете на първо време от монитора!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път едни и същи издишащи аргументи - единия колко по-добър бил ксеона и и7 ,спрямо и5 в игри , как и5 спъвал GTX 970 - пълни глупости!

Колко да са по-добри тези 8 треда - няколко кадъра отгоре и то игрите които се възползват от хипертрейдинга са колкото пръстите на едната ти ръка това в тоя форум се говори от година и половина от някои потребители!

Разликата в цената с най-евтиния и5 и ксеон е 150лв. ,като когато има промоция(доста и5-ци се намират и за 300лв.) разликата става 180. Ксеона и и7 си заслужават когато бюджета позволява да се изгради система висок клас видео и добре балансирани останали части, в случея на по-нисък бюджет в рамките на 1500лв. то всеки и5 е много по-добър вариант ,понеже тази ценова разлика като се набие в по-производителна видео карта ксеончето толкова много ще клекне дори в игрите които се възползват от ХТ ,че ви е бедна фантазията!

Другата простотия ,как и5 спъвал карти от сорта GTX 970, и яко се препоръчва ксеон(ако и5 спъва и той ще спъва в игрите които не използват хипертрейдинг). Тази глупост за спъването ,ако наистина вярвате че е така, аз на която не вярвам ,защо не се предлага отключена и5-ца ,която с подходящо дъно и охладител е не повече от 100лв. като цена спрямо ксеон и дъно! Ако това спъване за което тука някои потребители говорят , то означава че при следващо едно две поколения средно-висок клас карти ,то ксеона тотално ще спъва картата и ще е за боклука ,ама с отключената и5-ца ,няма да има проблеми понеже ще имаш висока честота на ядрата и следващите по-производителни карти няма да бъдат спънати!

GB B85-HD3 /1150

ADATA SSD SP920 128GB

Общо 1180лв. Видео карта, казахте че ще добавите на по-късен етап - може да изчакате почвата на GTX 960 след нова година.

Ако ви идва много висока цената ,може да се откажете на първо време от монитора!

Цената идва много добра. Имам питане за процесора. Доколкото знам не всички i5 са четириядрени. Има ли смисъл да търся четириядрен като идеята за гонене на производителност и кадри е при игрите?  Процесора е 2 пъти по-евтин от i7. Сигурен съм че i7 от емаг който се предлагаше не е 2 пъти по-бърз или производителен при игрите пак. Но долу-горе колко по-добър е? Иначе ми харесва много идеята ти, защото не си забравил за монитора и е този който исках да купя преди, но самсунга се оправи сам и се отказах от нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

GB B85-HD3 /1150

ADATA SSD SP920 128GB

След около 2 седмици някъде ще се поръчат частите, но не искам да бързам и в последния момент да решавам какво да взема. Тази рам памет вече я няма в наличност, но има 2 отделни плочки по 4 гб . И имам питане за ssd-то, на самсунг варианта не ли е по-добър от към скорост на запис и гаранция ? Видях някъде че са с 10 години гаранция Самсунг, но честно казано в сайта на емаг не виждам колко е гаранцията. И дали ще имам проблеми при монтажа на дъното? Трябват ли някакви поставки или новите десктоп дъна си имат пригодено място за SSD?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване