Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте ми мишка

behwolf

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми препоръчате мишка подобна на genius netscroll 200 лазерна , понеже нещо доста  сдаде  багажа, а не искам да използвам оптична мишка, която имам защото някак си имам чувството че оптичната е доста тромава и бавно действа, за това ако може препоръка за подобна мишка в същия ценови клас, ако не се лъжа тогава струваше до 15-16лв. Утре ще ходя пак в метро, да  видя дали все още предлагат, защото от там си я бях купил, и ако не намеря ще решава вече някое от вашите предложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм доволен от A4Tech. Ползвам една такава вече втора година, имам и Genius но не ми харесва особено марката. То в този бюджет така или иначе е много относително качеството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да ми препоръчате мишка подобна на genius netscroll 200 лазерна , понеже нещо доста  сдаде  багажа, а не искам да използвам оптична мишка, която имам защото някак си имам чувството че оптичната е доста тромава и бавно действа, за това ако може препоръка за подобна мишка в същия ценови клас, ако не се лъжа тогава струваше до 15-16лв. Утре ще ходя пак в метро, да  видя дали все още предлагат, защото от там си я бях купил, и ако не намеря ще решава вече някое от вашите предложения.

Не си споменал с какво се занимаваш. Дали си геймър, или художник или просто casual user. Ако си последното въобще не те интересува оптиката на мишката. Предимствата на лазерната са: по-висока стойност на DPI(тоест повече на брой движения в/у инч за единица време), по-голяма точност(прецизност), по гъвкава към различни повърхности. Добра лазерна мишка за парите, които си споменал няма да намериш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сравнителен геймър съм, смисъл от време на време играя игри, аз за това и използвам старата посочена от мен лазерна мишка, защото я чувствам много по-добре от към движение сравнение с 3-те различни марки  оптични мишки, които имам, и за това реших да попитам  основно дали въобще има толкова евтини лазерни мишки, че не ми се дават над 20лв за мишка, след като не съм такъв запален геймър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Движението зависи от разделителната способност на мишката и от пада под нея.

Някои работят добре с бял, други с черен.

Ако монитора ти е с голяма разделителна способност, тогава ти трябва мишка с голяма разделителна, за да се запазят скоростите нормални.

Защото ако сложиш мишка с например 6к dpi, а монитора ти е 1024х768, тогава ще имаш супер бърза скорост на мишока.

Затова нормалната скорост на мишката много зависи от монитора и от това, до какъв лимит може да се наглася скоростта от настройките или самата мишка, ако има избирател на dpi, ще е най-добре.

Като гледам твоята е 800 и 1600 dpi. Гледай новата да може да превключва на тези способности или поне близки до тях.

Аз мога да ти предложа една:

logitech RX 250. Около 20лв трябва да е. Мисля е 800, 1000 или 1200 dpi, просто е идеална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да си поръчам същата мишка от нета, даже тази е с USB и малко по различна от долу на дупката за лазера за 12,90 с безплатна доставка . Направо не може да се сравни  тази нисък клас лазерна мишка  с   по-къскипи оптични мишки, Благодаря ви все пак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване