Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с 3G USB Modem

Препоръчан отговор

Здравейте!

Случи ми се следният проблем:

Лятото преминах на Windows 8.1 на моя лаптоп (Lenovo Y500). Притежавам 3G USB Modem на виваком (Huawei), който си работеше прекрасно. Известно време нямах нужда от него и не го използвах. Преди месец ми се наложи да го използвам отново и имам проблем при свързването. Пробвах какво ли не, друг модем, друга карта, преинсталирах софтуера на модема, без успех. Ходих и до офис на виваком, отново без успех. Когато вкарам флашката в USB-то (p.s. пробвах и в 2,0 и в 3,0), софтуерът на флашката се стартира, намира флашката, показва обхват и всичко, но след като цъкна на Connect (тук има два варианта):

- Или веднага ми изписва Connection terminated.

- Или стои докато не извадя флашката на Connecting и нищо не става.

Вече не знам какво да направя, за да го накарам да тръгне. Интернет има на картата, защото я пробвах на телефона ми и си сърфирах без проблем. Моля за помощ! Благодаря предварително = [

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли нещо, което е прикачено с драйвър към мрежовата карта (програма за отчитане на трафика, защитна стена, антивирус)? Имах абсолютно същия проблем. Направо запалих тия в офиса на Виваком. Накрая се оказа, че виновникът е BWMeter - открихме го по метода на пробата и грешката. Има вградена стена, която даже изключена блокира някои връзки. Ако имаш нещо такова, пробвай да го изключиш и опитай пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли нещо, което е прикачено с драйвър към мрежовата карта (програма за отчитане на трафика, защитна стена, антивирус)? Имах абсолютно същия проблем. Направо запалих тия в офиса на Виваком. Накрая се оказа, че виновникът е BWMeter - открихме го по метода на пробата и грешката. Има вградена стена, която даже изключена блокира някои връзки. Ако имаш нещо такова, пробвай да го изключиш и опитай пак.

или направо деинсталира 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не подържа windows 8

Лятото когато сложих Windows 8.1 си работеше идеално и в сайтът на небиваком пише че поддържа.

Не съм инсталирал такива програми :/ Незнам какво може да го блокира. Ако знаете начин, как да стигна до това, което го блокира.. отворен съм за предложения :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лятото когато сложих Windows 8.1 си работеше идеално и в сайтът на небиваком пише че поддържа.

Не съм инсталирал такива програми :/ Незнам какво може да го блокира. Ако знаете начин, как да стигна до това, което го блокира.. отворен съм за предложения :D

влез във защитната стена на windows и я деактавирай 

също пробвай да спреш други връзки като забраниш адаптерите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А вградената стена на Windows? Да е забранен AutoPlay от USB-портовете?

предполагам че е му е забранил някакъв протокол както на мен веднъж на мен ми забрани връзката на стеам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Huawei-а не се поддържа от Windows 8(поддържа се,но работи бая трудно с него). Поискай да ти сменят модема с ZTE. Аз като подписвах договор ме попитаха с какъв Windows съм за да знаят какъв модем да ми дадат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Huawei-а не се поддържа от Windows 8(поддържа се,но работи бая трудно с него). Поискай да ти сменят модема с ZTE. Аз като подписвах договор ме попитаха с какъв Windows съм за да знаят какъв модем да ми дадат.

Специално четох в сайтът им, че поддържа 8-ца. Освен те ако ме лъжат.

влез във защитната стена на windows и я деактавирай 

също пробвай да спреш други връзки като забраниш адаптерите

Това е резултатът

ej8k95.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да преинсталираш софтуера с който работи модема? Друго нещо за което се сещам е, че може да има проблем с настройките за интернет (APN, потр. име и т.н.).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да преинсталираш софтуера с който работи модема? Друго нещо за което се сещам е, че може да има проблем с настройките за интернет (APN, потр. име и т.н.).

Десетки пъти е преинсталиран, няма полза. Относно настройките, ходих до Виваком и те гледаха и казаха, че всичко било окей и не знаели какво как и защо :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Десетки пъти е преинсталиран, няма полза. Относно настройките, ходих до Виваком и те гледаха и казаха, че всичко било окей и не знаели какво как и защо :/

Ако имаш място, на него инсталирай windows 7 и се опитай да използваш модема там

ако там проработи,  затриваш 8-та и си свиркаш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш място, на него инсталирай windows 7 и се опитай да използваш модема там

ако там проработи,  затриваш 8-та и си свиркаш

Отвори ми се възможност вчера да пробвам флашките на друг 8,1 и си тръгнаха от първия път.. :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвори ми се възможност вчера да пробвам флашките на друг 8,1 и си тръгнаха от първия път.. :/

Значи нещо пречи на модема

опитай да спреш всички други връзки (internet boardcoast, wireless ...)

Особено ако имаш идиотското нещо hamachi 

заради него аз на моя лаптоп не мога да си включа модема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване