Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със средното движение

comir

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем със средното движение на маунтенбайк смених му лагерите обрах му луфта но след няколко дни каране лагерите се разбиват и се получава голям луфт.Имам 2 маунтенбайк единият не е мръднал а на другия всеки месец лагери сменям имате ли идея каква е причината ?.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намери снимки в интернет като на твоето средно и покажи точно кое се развива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това   е като моето движение   огледах оста да не би да е износена  или крива но не е поне на пръв поглед не ми изглежда да има проблем венецът и педала не кривят казаха ми че е от лагерие  но тук в моят град няма много места  да се продават лагери.

post-313363-0-82855800-1416487631_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е възможно най-лошият вариант за средно движение. Можеш ли да обясниш точно къде се появява луфтът, защото има няколко варианта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това   са стандартни касети    има и по скъпи   но не мисля ,че си заслужава   в моя случай    този маунтенбайк   не е първа младост  още е е оригиналното движение   когато монтирам  лагериете и обера луфта се движи нормално  но след няколко карания  проблема се появъва отново  и педалите започват да играят много  а лагерите са разбити отново.Възможно ли е проблема да не е в оста а  в самите гайки  или както се казват предполагам че има друго наеменование може от тях да е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое точно има луфт - курбела, спрямо оста на средното или оста на средното, спрямо рамката? При този тип средни движения гайките се развиват сами след дълга употреба. Използвай лепило за резба или тефлонова лента, но след време пак ще е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое точно има луфт - курбела, спрямо оста на средното или оста на средното, спрямо рамката? При този тип средни движения гайките се развиват сами след дълга употреба. Използвай лепило за резба или тефлонова лента, но след време пак ще е така.

Забелязал съм  и това  че гайката която се регулира и обира луфта се развива  постепенно  нищо че има и контра гайка.Тук проблема мисля че друг  просто доста натоварване се получава на  лагерите  а момента се кара от човек на възраст.Възможно е самият отвор където влиза оста да се е разширил от амортизация и това да води до повече натоварване на лагерите .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-малко вероятно е проблемът да е в лагерите. Както казах, този вид средни движения имат този недостатък - след време гайките се разхлабват сами. Сваляш всичко, почистваш резбите - да няма мазно по тях, слагаш лепило за резба или тефлонова лента и ги стягаш. Така ще издържи най-дълго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-малко вероятно е проблемът да е в лагерите. Както казах, този вид средни движения имат този недостатък - след време гайките се разхлабват сами. Сваляш всичко, почистваш резбите - да няма мазно по тях, слагаш лепило за резба или тефлонова лента и ги стягаш. Така ще издържи най-дълго.

Мисля че по-добре ще е  да купя  нова касета   не са толкова скъпи  за по сигурно   предполагам че след толкова години  вероятно ще има износване   и се надявам да изкара  поне една година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи нещо от сорта на това :

http://screambikes.eu/bg/kurbeli-os-kaseti/3806-os-kaseta-vp-components-bc82.html

или това :

http://screambikes.eu/bg/kurbeli-os-kaseti/3809-os-kaseta-vp-components-bc73.html

И отиди в сервиз да ти го сложат, защото изисква специални инструменти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи нещо от сорта на това :

http://screambikes.eu/bg/kurbeli-os-kaseti/3806-os-kaseta-vp-components-bc82.html

или това :

http://screambikes.eu/bg/kurbeli-os-kaseti/3809-os-kaseta-vp-components-bc73.html

И отиди в сервиз да ти го сложат, защото изисква специални инструменти.

Да тези   варианти опредлено имат разлика от  моята  имам и ключ за тези модели  мерси за отделеното време   остава да  я купя и да видим   дали ще се реши проблема че идва зима а не ми се занимава с ремонт на велосипеди а то тряба ежедневно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване