Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация, която ще се използва за офис - 800лв

Препоръчан отговор

Здравейте, търся подходяща конфигурация за офис компютър. Стойност - 800лв максимално.

Също така друг въпрос е дали i3 е подходящ за процесор при такава конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

I3-4160 е подходящ ако искаш да минеш по-евтино. Всъщност може и Пентиум та зависи какво работите в тоя офис? ;)

За тоя бюджет иначе може и I5-4460 да се вземе. Само не стана ясно монитор и друга периферия трябват ли?

Ако трябват гледай за IPS монитор та да не изкьоравеете в офиса. Ще трябва и бая рязане.

С I5-4460 но без SSD

Със SSD но с I3-4160

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако държите на бързина ССД е истината,аз съм с такова и отварям около 40 таба в гугъл хром и рам паметта е на 1.53 гигабайта някъде от 2 ... на Уин 7 съм и процесора изобщо не се товари,спестих си адски много ядове с този диск,наистина си струват парите и ще забърза системата Ви доста значително...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако държите на бързина ССД е истината,аз съм с такова и отварям около 40 таба в гугъл хром и рам паметта е на 1.53 гигабайта някъде от 2 ... на Уин 7 съм и процесора изобщо не се товари,спестих си адски много ядове с този диск,наистина си струват парите и ще забърза системата Ви доста значително...

Аз се колебая за моя персонален компютър дали да закупя такъв. Доста е стар, а мисля да го ъпгрейдвам чак след 2-3 месеца :)

Относно офиса, компютър си избрах, но идеята за SSD е добра! Може би ще се получи добре :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M /1150

CPU Core i3-4160 (1150/3.6GHz/3Mb)

Kingston HyperX Savage 8GB(2x4GB), DDR3, 1600MHz, CL9, 1.5V, XMP

A-DATA SSD 256GB Sata III Premier Pro SP900

Toshiba 1TB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3

CM FORCE 251 /500W

Общо 835лв. ,като ще платиш доставка единствено за дъното и кутията със захранване понеже са от никем.Рамта и харда от емаг, а процесора и ссд-то от плесио!

Имаш отличен процесор за офис конфигурация, голямо ссд и достаъчно рам, че компа да не се задъхва при такъв тип употреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах такава на Acer, но със сигурно трябва да се закупи SSD отделно, за да се подобри бързодействието тъй като е с 4GB RAM.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На пазара вече има едни много симпатични малки компютърчета които за офис са перфектни GB BXBT-J1900 

като му сложите едно SSD  и 4 ГБ рам памет  е идеално за офис работа. Недостатък му е ,че  няма DVD  и ако ползвате ще трябва да си закупите външно на USB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На пазара вече има едни много симпатични малки компютърчета които за офис са перфектни GB BXBT-J1900 

като му сложите едно SSD  и 4 ГБ рам памет  е идеално за офис работа. Недостатък му е ,че  няма DVD  и ако ползвате ще трябва да си закупите външно на USB.

Това е симпатична малка система наистина предполагам удобна, при слагането на тези компоненти обаче дали ще стигне мястото, както и да е вече съм поръчал компютър с тези параметри:

• ПРОЦЕСОР : INTEL CORE i3-4150 3.5 GHz 3MB
  • КАПАЦИТЕТ HDD : 1000 GB
  • КАПАЦИТЕТ RAM : 4 GB
  • ВИДЕО КАРТА : AMD RADEON R5 235 2 GB

Като видео картата не е важна за мен лично, но върви с компютъра.

Редакция: с напредването на клипа видях как човека е сложил 4GB РАМ и ССД :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е симпатична малка система наистина предполагам удобна, при слагането на тези компоненти обаче дали ще стигне мястото, както и да е вече съм поръчал компютър с тези параметри:

• ПРОЦЕСОР : INTEL CORE i3-4150 3.5 GHz 3MB
  • КАПАЦИТЕТ HDD : 1000 GB
  • КАПАЦИТЕТ RAM : 4 GB
  • ВИДЕО КАРТА : AMD RADEON R5 235 2 GB

Като видео картата не е важна за мен лично, но върви с компютъра.

Редакция: с напредването на клипа видях как човека е сложил 4GB РАМ и ССД :)

Тя тая видео карта ако не е и по-зле даже от вградената в процесора...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време се чудих  какъв компютър да си асемблирам за  домашен медия център  и се спрях на едно такова . За филми ,музика браузване и офис ми е перфектно в комбинация със безжични мишка и клавиатура. Но вместо SSD   съм сложил един лаптопски хард от 1ТБ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време се чудих  какъв компютър да си асемблирам за  домашен медия център  и се спрях на едно такова . За филми ,музика браузване и офис ми е перфектно в комбинация със безжични мишка и клавиатура.

По-добре си сглоби един с целеронче в mATX кутия... или евентуално mITX..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излиза по-скъпо  ако го асемблирам  аз .

ASROCK H81M-VG4 /1150

G1840 2.9GHZ/2MB/LGA1150/BOX

KIT 2X2GB DDR3 1333 A-DATA

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

CM ELITE 344 /MATX/USB3/BLUE

A-DATA SSD SX900 128GB SATA3

Обща стойност - 460.12 лв. с ДДС

Не знам дали излиза по-скъпо,но това ще е по-добре със сигурност...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, започнали сме да говорим за конфигурации.. искам да ви питам, ако на това чудо му сложа SSD ще подобря ли бързодействието..?

Процесор: DualCore AMD Athlon II X2 250, 3000 MHz (15 x 200)
Дънна платка: ASRock N68-S  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Чипсет на дънна платка: nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10
РАМ: 2048 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: A-Data: 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (5-5-5-18 @ 400 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
Тип BIOS: AMI (05/13/09)
Видеокарта: NVIDIA GeForce GT 220  (512 MB)

HDD: 500GB WD

Ако трябва какво би било най-доброто SSD?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване