Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на SSD около 120GB

Препоръчан отговор

Доста теми имаше, ама започнах накрая да се обърквам. На мен ми трябва SSD около 120гб (ако се намери повече от 128 за сносна цена пак е ок) до 200лв. По принцип се бях спрял на AData SX910 (на 160 в момента в лаптоп.бг, като си избера модел ще разгледам и другаде за по-ниски цени), обаче все пак да питам и вас. Ще се кара на Asus K55VD. До колкото помня беше с HM76 чипсет, който поне по книжка се води 6Gb/s, така че е задължително да се възползвам максимално. Диска ще се ползва за ОС + CAD + Photoshop + Illustrator и няколко IDE-та, всичко това с плъгини, така че 120гб смятам ще ми стигнат. Нещо друго ако трябва да взема под внимание ще се радвам да споделите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина не ти трябва по-голям размер, както спомена колегата playalistic, подкрепям предложението на AlkatrazBG и добавям алтернативен вариант, никак не по-лош от интелския: SAMSUNG 120GB 2.5" Solid State Drive 840 Evo с TLC, макар че в момента има SAMSUNG 128GB 2.5" Solid State Drive 840 Pro под 200 лв. с MLC и ако търсиш скорост, качество и надеждност, изобщо не се замисляй и взимай Pro-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се замислям има ли смисъл и до колко от MLC. Поразгледах и на бенчовете има разлика, въпроса е колко ще я усещам тази разлика аз и струва ли си 30-40% отгоре на цената. Кога реално ще си проличи тази скорост, надеждност? Избора в момента е сведен до 840 evo и 850pro като под въпрос е по-големия обем на адатата .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега се замислям има ли смисъл и до колко от MLC. Поразгледах и на бенчовете има разлика, въпроса е колко ще я усещам тази разлика аз и струва ли си 30-40% отгоре на цената. Кога реално ще си проличи тази скорост, надеждност? Избора в момента е сведен до 840 evo и 850pro като под въпрос е по-големия обем на адатата .

Взимай адатата да не изтървеш промоцийката!

Обема също има огромно влияние в скороста при ссд, щото като го панапълниш по-малкия ссд, сериозно ще изостова като скорости от 256гб пълен със същия обем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

850 Pro е без конкуренция при сата SSD- та. А особено за лаптоп е логичния избор. И като се има в предвид, че Интел контролерите работят малко по-добре с SSD няма какво да го мислиш. Да не забравяме все пак и извънземната гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от qdikyp
      SSD
      Liteon LCS 128GB 2.5" сата - 30лв.
      2x Liteon LCS 128GB M.2 сата - 30лв./бр.
      Нещата се намират в Перник и София, предпочитам лично предаване, за страната става и с куриери.
      За повече информация 0895 222 132 - Марио
      или [email protected]
    • от Този
      Здравейте. Преди няколко месеца си купих SSD WD за лаптоп от Технополис, обявено като 256ГБ. Не съм го инсталирал аз, дадох го на друг човек (баща на приятел). Още като го получих на другия ден забелязах, че системата отчита доста по-малко от 256ГБ но тогава си имах много други ядове и така и не се занимах да потърся обяснение. Наскоро преинсталирах Уин-а и след като премахнах всички дялове, изтрих го Clean с Diskpart,  се потвърди - 223ГБ:

Проверих за лоши сектори и пр. с Chkdsk - не откри никакви проблеми.
      Според вас на какво може да се дължи това, възможен ли е друг вариант освен човекът да го е подменил със стар, похабен диск (или някой продавач в магазина)? На някой случвало ли му се е подобно нещо?
    • от Славчо Хаджийски
      Здравейте, приятели! Както разбрахте аз замених хард диска на Elitebook 6930p със SSD и машината работи чудесно, има подобрения, чете от USB флашки и пр. Когато обаче реших да запиша ново iso на флашка, въпреки че съответния софтуер илюстрира записа на прозорчето и накрая изписва, че всичко е ОК, оказва се, че на флашката няма никой. След като пробвах на няколко флашки и се убедих, че вината не е в тях, се опитах да запиша на DVD. Инсталаторът (пробвах и с Brazero при Mint и със вградения в MX Linux, MX инструмент) казва няма DVD в устройството на 3 броя чистак нови дивидита. Като поставя DVD със запис, машината чете от диска, но с програма за запис не го намира. Да не би приятели, на харда да е имало някакви драйвери, които вече липсват, естествено, защото липсва и харда.
      Моля, ако някой има желание и знания да ми помогне. Благодаря, предварително! Пазете се, и когато се ваксинирате, не спирайте да пазите другите, защото казаха, че ваксиниран дори с втора ваксина разнася заразата до 2-3 седмици. Мен това ме шокира.

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      тъй като съм сравнително нов в използването на SSD, имам един вероятно елементарен въпрос, чийто отговор не знам. Използвам SSD с общ размер 240 GB, разделено на 2 партишъна, съответно един с приблизителен размер 80 G, който е системен и още един с приблизителен размер около 130 GB, който използвам за инсталиране на игри в общия случай. Въпросът ми се състои в следното:
      В интернет намирам информация, че за правилната работа на един SSD диск, следва да се предвидят поне 20% от неговия общ капацитет, които да бъдат незапълнени. В моя случай, от първият партишън имам свободни около 40GB, а от втория - 10, или грубо около 50 общо за двата, което имайки предвид общия размер от 240GB, се равнява на малко над 20%. Това, което се чудя е дали сметките ми са правилни? Тоест, дали следва незапълнен да бъде 20% от общия капацитет на SSD-то, независимо на колко части е разделено то или следва да има 20% незапълнени от всеки създаден партишън?
      Надявам се, че съм успял да обясня какво ме интересува.
    • от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели, специалисти! ЧНГ!
      Попадна ми SSD, което пасва идеално на мястото на хард диска и мисля да го инсталирам, за да съживи малко моя стар(почти колкото мен) лаптоп EliteBook 6930p. Но имам два проблема: единият е, че никога не съм знаел паролата за BIOS, а вече не се поддържа моя лаптоп и не мога да я получа от сайта на ХР! Значи не мога да вляза в BIOS и да го настроя да се обръща първо към SSD, макар че няма да има вече хард диск. Вторият проблем е, че не зная точно как да извърша тази настройка. Опитвах физическия метод-с изключване на батерията за BIOS, пробвах случайни пароли, търсих софтуер за тази цел, мо уви , не се справих.
      Моля, помогнете!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване